more_horiz
PR24 Portal
Section05

Mirosław Skowron

"Nienawiść była niesiona na sztandarach". Poseł PiS o antyrządowym marszu opozycji

- Przede wszystkim to był marsz nienawiści, mnóstwo wulgaryzmów i tak naprawdę nienawiść była niesiona na sztandarach - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk skomentowała w ten sposób kwestię antyrządowego marszu opozycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Skowron Joanna Borowiak społeczeństwo polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

"Jeżeli któryś z sędziów nie chce orzekać, to może złożyć rezygnację". Mosiński o zmianach w TK

- Sytuacja, gdy część sędziów w Trybunale Konstytucyjnym odmawia orzekania, jest niedopuszczalna i wymaga interwencji ustawodawcy, stąd pomysł, aby zmienić liczbę sędziów koniecznych do orzekania, tak by można było procedować ważne dla państwa sprawy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Trybunał Konstytucyjny Jan Mosiński

Sellin o 800+: to inwestycja w rodzinę, a nie socjal

- Na każde dziecko dawaliśmy 500 zł, teraz będziemy dawać 800. Traktujemy to jako inwestycję w rodzinę, w demografię, a nie socjal. To trzeba wyraźnie podkreślić - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość PiS konwencja PiS konwencje PiS Polskie Radio 24 Jarosław Sellin Mirosław Skowron pieniądze dziecko rodzina 500+

"To odcisnęło piętno na mojej rodzinie i pracownikach biura". Lisiecki o groźbach, które otrzymuje

- Zwraca uwagę to, że w wielu słowach są zrobione błędy ortograficzne, można odnieść wrażenie, że ten tekst był tłumaczony na język polski, zrobione jest to nieudolnie i od razu to widać. Być może jest to związane z wojną na Ukrainie, to jeden z tropów, w niektórych mailach użyta była cyrylica - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo opieka nad dzieckiem dzieci Paweł Lisiecki Mirosław Skowron

PR24 Ataki na Kreml to prowokacja Moskwy? Prof. Grochmalski: Rosjanie stosowali już tę technikę

- Władimir Putin doszedł do władzy właśnie w wyniku serii zamachów, których dokonały służby rosyjskie na obywatelach rosyjskich, wysadzając w powietrze budynki mieszkalne. Zginęły setki Rosjan, a FSB wskazało "ślad czeczeński". Wtedy Putin - jeszcze jako premier - ogłosił początek nalotów i agresji na Czeczenię - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, komentując domniemane ataki dronów na Kreml.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Grochmalski Mirosław Skowron ŚWIAT Europa serwis wschodni Rosja wojna 2023 Ukraina wojna na Ukrainie Kreml Moskwa

Lubnauer krytykuje zapowiedzi z konwencji PiS: bardzo łatwo jest rzucić jakieś hasło

- Największym podatkiem, który płacimy, jest podatek inflacyjny. Pierwszy raz od trzydziestu lat Polacy realnie stracili siłę nabywczą (…). Biednieją emeryci, biednieją ludzie, którzy pracują po raz pierwszy, mamy drożyznę, a Jarosław Kaczyński, który rok temu twierdził, że zwiększenie 500+ do 700 zł spowoduje działania proinflacyjne, w tej chwili występuje z 800 zł. (…) Chciałabym dowiedzieć się więcej, bardzo łatwo jest na konwencji rzucić jakieś hasło - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska polityka Katarzyna Lubnauer Mirosław Skowron

"Mieliśmy prawo podjąć taką decyzję". Sawicki o zakazie wwożenia zboża z Ukrainy

- Lepiej późno niż wcale, od trzech tygodni sugerowałem, jeszcze ministrowi Kowalczykowi, że natychmiast trzeba zamknąć granicę z Ukrainą (…) kaucje wwozowe proponowaliśmy jeszcze w lipcu ubiegłego roku, niestety rząd nie chciał słuchać takich propozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron rolnictwo Ukraina zboże Marek Sawicki

Robert Telus w PR24 o kryzysie zbożowym: zrobię wszystko, by rozwiązać tę sprawę

- Będziemy robić wszystko, żeby sprawę zboża rozwiązać. W tej chwili jestem w drodze na granicę polsko-ukraińską. Na dziś umówiłem spotkanie z ministrem rolnictwa Ukrainy. Nie jestem od tego, żeby obiecywać. Zostałem powołany na stanowisko ministra rolnictwa, żeby działać, aby sprawę załatwić - mówił w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Robert Telus Mirosław Skowron rolnictwo Ukraina zboże

Zatrzymanie szpiegów przez ABW. Prof. Grochmalski: Polska stała się głównym obszarem rosyjskiej dywersji

- Element siatki szpiegowskiej, który został rozpracowany, skupiał się na kluczowej części infrastruktury logistycznej Polski. Rosja w wymiarze szpiegowskim staje się coraz bardziej aktywna - stwierdził w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog z Akademii Sztuki Wojennej, odnosząc się do zatrzymania przez ABW rosyjskich szpiegów.
Zobacz więcej na temat:  Mirosław Skowron Piotr Grochmalski szpiegostwo Rosja POLSKA służby i bezpieczeństwo

Postulaty raportu C40 Cities. Pawliczak: jestem przeciwnikiem skrajności

- Myślę, że taka przyszłość nas czeka, ale te propozycje są jeszcze nie na teraz. Niech każdy spożywa to, co chce i lubi - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Pawliczak z Nowej Lewicy. Odniosła się tym samym do raportu organizacji C40 Cities, do której należy Warszawa. Chodzi o zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku o połowę i w związku z tym wprowadzenie ograniczenia konsumpcji. Główną kwestią jest niejedzenie mięsa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Warszawa Rafał Trzaskowski Mirosław Skowron Karolina Pawliczak