X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mirosław Skowron

"Podwyżka składki zdrowotnej jest ostatecznością". Poseł PiS o wydatkach na służbę zdrowia

- Na pewno nie stanie się to teraz, w czasie pandemii. Jeżeli nasza gospodarka będzie się rozwijała w takim tempie, jak zakładamy, to nawet bez podnoszenia składki zdrowotnej będziemy umieli podwyższyć poziom wydatków na służbę zdrowia do poziomu ok. 6 proc. PKB - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński (PiS). W audycji wzięła również udział Karolina Pawliczak (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Mirosław Skowron lewica Prawo i Sprawiedliwość służba zdrowia zdrowie pkb gospodarka polska

Siemoniak o przejściu polityków KO do ruchu Hołowni: mówienie o zdradzie to przesada

- Nie jestem zwolennikiem takich transferów. Jednak mam świadomość, że są to trudne indywidualne decyzje. Im mniej takich sytuacji, tym lepiej, ale czegoś takiego nie unikniemy. Trzeba umieć sobie z tym radzić. Nie należy palić mostów, bo nigdy nie wiadomo, gdzie można się w przyszłości spotkać - powiedział Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Tomasz Siemoniak Szymon Hołownia Platforma Obywatelska

"Wyroki Trybunału Konstytucyjnego są ostateczne". Poseł PiS o dyskusji ws. dopuszczalności aborcji

- Żaden organ konstytucyjny ani urząd w Polsce nie ma prawa do oceny merytorycznej wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którego wyroki mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Nikt nie ma prawa oceniać, czy ten wyrok zapadł zgodnie z prawem, czy skład sądu był prawidłowy, czy nie - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz (PiS), który dyskutował z Gabrielą Lenartowicz (PO) o wyroku TK.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny prawo aborcja protest POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Jan Mosiński Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Mirosław Skowron

"W sprawie danin nakładanych na Polaków nie prowadzą protestów". Kożuszek o akcji "Media bez wyboru"

- Hipokryzja mediów polega na tym, że protestują tak zdecydowanie w swojej sprawie, a w sprawie Polaków, na których nakładane są daniny i których sytuacja w pandemii nie jest łatwa, takich protestów nie prowadzą - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre). Gośćmi audycji byli również Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron POLSKA polityka media Porozumienie Jarosława Gowina

Dr Machnik: analitycy polityczni mogą sobie postawić pytanie, o co toczy się gra w Porozumieniu

- Mamy do czynienia z dwugłosem, oczywiście z przewagą Jarosława Gowina, którego posłowie pokazali, kto rozdaje karty, jeśli chodzi o sejmową większość. Na pewno Prawo i Sprawiedliwość patrzy na to z zaciekawieniem - powiedział dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin zjednoczona prawica Mirosław Skowron

Poseł PSL: koledzy z PO nie wyciągają wniosków z poprzednich wyborów, szeroka koalicja nie ma sensu

- Do kolejnych wyborów parlamentarnych opozycja powinna iść w dwóch blokach, taki scenariusz się rysuje: centrowym, z udziałem naszym oraz np. formacji Szymona Hołowni, a także lewicowym, gdzie coraz więcej zaczyna łączyć Lewicę z Koalicją Obywatelską - powiedział Krzysztof Paszyk z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Krzysztof Paszyk PSL-Koalicja Polska opozycja

Wizyta Borrella w Moskwie. Patryk Słowik: dał się podejść jak dziecko

- Gdyby to była wycieczka krajoznawcza to pół biedy. Gdyby pan Borrell pojechał do Moskwy, pozwiedzał i wrócił, to nie byłoby kłopotu. Niestety on postanowił się pokazywać i niestety uwiarygadniał przekaz rosyjski - powiedział w Polskim Radiu 24 Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji był także Piotr Grzybowski z "Niedzieli".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron polityka Unia Europejska Rosja dyplomacja Siergiej Ławrow

"O koalicji bez koalicjantów". Mosiński o propozycjach Platformy Obywatelskiej

- Pytanie, czy polityk taki jak Borys Budka, który ma sondażach o jeden punkt mniejsze poparcie od przywódczyni Strajku Kobiet pani Marty Lampart, jest w stanie pociągnąć największą formację polityczną po stronie opozycji i stworzyć koalicję - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS). W dyskusji wziął również udział Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Borys Budka Mirosław Skowron

Dr Gajewski: PO po raz kolejny ogłasza "nowe otwarcie"

- Jeżeli PO sama się nie zmieni, to będzie miała nikłe szanse na przejęcie władzy w Polsce za kilka lat - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE). Gośćmi audycji byli również Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Maciej Kożuszek Sebastian Gajewski Platforma Obywatelska Porozumienie Jarosława Gowina

"Powinniśmy stanąć jako równorzędny partner". Poseł Lewicy o możliwościach koalicji z PO

- Lewica i PSL rozmawiały z Platformą Obywatelską o kwestiach programowych od paru miesięcy, natomiast to, co dzisiaj robi PO, to wyjście z czymś nowym, ponieważ partia ta traci poparcie w sondażach i dogania ich Hołownia - mówił w Polskim Radiu 24 Wiesław Szczepański (Lewica). W audycji wziął udział również Paweł Lisiecki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski Borys Budka Mirosław Skowron

Wiceminister zdrowia: w wielu krajach brytyjska mutacja wypiera starszą wersję SARS-CoV-2

- W wielu krajach brytyjska mutacja wypiera starszą wersję koronawirusa. Zakażalność tego wirusa jest większa - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia i dodał, że jedyną nadzieją na ograniczenie pandemii jest szybkie wyszczepienie społeczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Skowron Waldemar Kraska Polskie Radio 24 polityka szczepienia epidemia Koronawirus w Polsce sars-cov-2 szczepionka

"Świetny pomysł, ale przerasta nasze możliwości". Publicysta o produkcji szczepionek covidowych w Polsce

- Wyprodukowanie własnej szczepionki przeciw COVID-19 przez Polskę wymaga ogromnego zaplecza infrastrukturalnego i intelektualnego. Takie pomysły są świetne, ale obawiam się, że przerastają nasze możliwości - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był również Patryk Słowik z "Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia szczepienia szczepionka społeczeństwo Mirosław Skowron Polskie Radio 24

"Pokażmy naszą solidarność". Poseł PiS o przestrzeganiu obostrzeń

- Wierzę, że to dzięki obostrzeniom i odpowiedzialności będziemy mogli wkrótce odmrażać kolejne części gospodarki, tak jak dzieje się to już dzisiaj - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Sójka (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji "Dwie strony" udział wzięła również Urszula Nowogórska (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce szczepionka COVID-19 pandemia szczepienia społeczeństwo Mirosław Skowron

Ewa Błaszczyk o śmierci Polaka z Plymouth: bierna eutanazja

- Na świecie, po cichu, coraz szerzej otwierają się drzwi do eutanazji, dosyć łatwo przychodzą prawne rozwiązania, które są niebezpieczne. Chyba należy zacząć poważną rozmowę na ten temat. Jest przysięga Hipokratesa, a w medycynie obowiązuje zasada, że jeżeli są wątpliwości, to wybieramy życie - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Błaszczyk, założycielka kliniki "Budzik". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia społeczeństwo Mirosław Skowron eutanazja Plymouth Ewa Błaszczyk

"Dyskusja wokół eutanazji jest bardzo potrzebna". Publicysta o śmierci Polaka z Plymouth

- Nie ma nic złego w tym, że uświadamiamy sobie, jak niektóre państwa liberalne na Zachodzie traktują ludzkie życie, a jak pod tym względem jest w Polsce, która stara się opierać etykę lekarską na chrześcijańskich zasadach - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski ("Sieci"). W dyskusji wziął również udział Adam Buła ("Polska Times").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia społeczeństwo Mirosław Skowron eutanazja Plymouth

"Samowola jest niekorzystna dla zwalczania pandemii". Paweł Sałek o przestrzeganiu obostrzeń

- Prezydent wyraża się z wielką troską o problemach gospodarczych, szczególnie związanych z branżą turystyczną (…) jednak ta trudna sytuacja, z jaką mamy do czynienia, wymaga trudnych decyzji, a jednocześnie mamy pewien system prawny przyjęty w kraju - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce szczepionka COVID-19 pandemia szczepienia społeczeństwo Mirosław Skowron Paweł Sałek Andrzej Duda