more_horiz
PR24 Portal
Section05
Mołdawia

Szturm rosyjskich sił na Azowstal. Grzywaczewski: już dziś to miejsce stało się symbolem heroicznej walki

- Zakłady Azowstal i cały Mariupol już dzisiaj przeszły do historii i stały się symbolem bohaterstwa i oporu ukraińskiego wobec barbarzyństwa rosyjskich najeźdźców - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski (TVP World). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna 2022 wojna na Ukrainie Rosja Ukraina serwis wschodni ŚWIAT Europa Mołdawia Mirosław Skowron Władimir Putin Mariupol

Kreml opracował plan ataku na Mołdawię. Cielma: chodzi o odwrócenie uwagi świata od tego, co dzieje się na Ukrainie

- Wydaje się, że Naddniestrze jest raczej próbą odciągnięcia przynajmniej części sił ukraińskich a na pewno też i uwagi społeczności międzynarodowej, choćby od Chersonia - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Cielma (Nowa Technika Wojskowa).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna 2022 wojna na Ukrainie Rosja Ukraina serwis wschodni ŚWIAT Europa Mołdawia naddniestrze

Drugi front zostanie otwarty w Naddniestrzu? Dr Oleksy: Rosja potrzebuje sukcesu

- Wydawałoby się, że atak na Mołdawię jest teraz, z przyczyn militarnych, bardzo trudny do zrealizowania i nie ma dużego sensu w perspektywie, ale Rosja może tego potrzebować. Rosja potrzebuje sukcesu, skuteczne przejęcie władzy na ulicach Mołdawii przez siły rosyjskie byłoby takim sukcesem - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Piotr Oleksy z Instytutu Wschodniego UAM w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mołdawia naddniestrze Antoni Opaliński wojna na Ukrainie Europa Europa Wschodnia

Masowe wyjazdy z Naddniestrza. Maciejewski: Rosjanie sami nie wierzą w "ruski mir"

- Rosjanie z Naddniestrrza masowo pakowali się do samochodów i i ustawiali w długich kolejkach na granicy, by uciec ze swojej naddniestrzańskiej ojczyzny czekającej niezbyt radośnie na "mateczkę Rassije". Widać z tego, że nawet Rosjanie nie wierzą w postęp cywilizacyjny, w ten "ruski mir", który ma im przynieść Putin na czołgach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci", który jest na Ukrainie i na własne oczy obserwuje trwający konflikt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Opaliński wojna na Ukrainie Rosja Mołdawia naddniestrze Europa Wschodnia serwis wschodni infografika

Ryzyko rosyjskiego ataku na Mołdawię. Wiceszef MSZ: byłoby to rozlanie wojny na cały region

Gdyby Federacja Rosyjska, oprócz Ukrainy, zaatakowała również Mołdawię, oznaczałoby to rozlanie wojny na cały region i wymagałoby to nałożenia całkowitego embarga na handel z Moskwą - skomentował wiceszef resortu spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. Wiceminister podkreślił ponadto na antenie programu 3 Polskiego Radia intensywność kontaktów polsko-amerykańskich, zwłaszcza wobec rosyjskiej napaści na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Mołdawia Ministerstwo Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk

Rosja planuje zaatakować Mołdawię? Wiceszef MSZ: groźby trzeba traktować poważnie

- Rosja jest zdolna do wszystkiego, jednocześnie trzeba wiedzieć, że jej możliwości są obecnie mocno ograniczone - odpowiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński na pytanie, czy potwierdzone są doniesienia medialne, iż Rosja planuje zaatakować Mołdawię.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ministerstwo Spraw Zagranicznych Mołdawia

"Nie zapominajcie o Gruzji". Zurabiszwili apeluje o wsparcie USA

Prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili, która obecnie przebywa w Waszyngtonie, powiedziała, że choć w obecnych warunkach priorytetem musi być Ukraina, nie należy zapominać o takich krajach jak Gruzja. W czasie spotkania z międzynarodową grupą dziennikarzy Zurabiszwili stwierdziła, że Rosja może poddać próbie gwarancje bezpieczeństwa NATO. W dyskusji z prezydent Gruzji uczestniczył także korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Gruzja wojna 2022 wojna na Ukrainie Mołdawia USA Rosja Władimir Putin Ameryka

PR24 Jasina: przewodnictwo w OBWE zobowiązuje nas do bacznej obserwacji tego, co dzieje się w Naddniestrzu

- Minister Zbigniew Rau był w Naddniestrzu i w Mołdawii nieco ponad miesiąc temu. Intensywnie staramy się sprawdzać, co tam się dzieje. To jest miejsce, gdzie potencjalnie może wybuchnąć bardzo poważny konflikt. Zwracamy na to uwagę - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina (rzecznik MSZ).    
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Jasina ŚWIAT Europa Polityka zagraniczna Polski dyplomacja wojna 2022 Ukraina serwis wschodni Mirosław Skowron Mołdawia naddniestrze
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem