X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Morze Bałtyckie

Kształtowanie morskich granic II RP

Na mocy Traktatu Wersalskiego Polska odzyskała dostęp do Morza Bałtyckiego, bez Gdańska, na odcinku 147 km. 10 lutego 1920 roku w Pucku gen. Józef Haller wrzucił do Bałtyku pierścień symbolicznie łącząc II RP z morzem. Mniej znanym faktem są "drugie zaślubiny" we Władysławowie. Dzień później, 11 lutego, na pełne morze z oficjalną delegacją wypłynął kuter "Stella Maris". 
Zobacz więcej na temat:  władysławowo Morze Bałtyckie Józef Haller Dorota Truszczak Jałta konferencja jałtańska puck historia Polski

Zakłócali uroczystości państwowe, Kidawa-Błońska im pogratulowała

- Nie wyobrażam sobie, aby prezydent Andrzej Duda kiedykolwiek zaakceptował takie zachowanie, wymierzone przez jego zwolenników w Małgorzatę Kidawę-Błońską - napisał w sieci Joachim Brudziński, komentując próbę zakłócenia państwowych uroczystości w Pucku i Wejherowie przez grupę manifestujących, którym gratulowała kandydatka na prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska Morze Bałtyckie

Prezydent: będę czynił wszystko, aby 13. emerytura została wypłacona

- Oddaję hołd mieszkańcom tej ziemi, wszystkim, którzy walczyli i starali się o to, aby tutaj była Polska - mówił w Wejherowie Andrzej Duda na uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Prezydent zadeklarował ponadto działania na rzecz wypłaty 13. emerytury i zaapelował o kontynuację planów rozbudowy portów i sieci komunikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Morze Bałtyckie społeczeństwo pomorskie historia Polski

Ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich: wyniki polskich portów są imponujące

– Widzimy od paru lat dużą ekspansję polskich portów. Te wyniki są imponujące. Praktycznie co roku wzrosty są dwucyfrowe – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Konrad Popławski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Zdaniem Alberta Świdzińskiego z portalu Strategy&Future trudno będzie zmienić sytuację polskich portów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marcin Pośpiech Morze Bałtyckie Andrzej Duda

Szef biura "Niepodległa": specjalny koncert podczas 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem

- Współczesne utwory związane z tematyką morza wykonywane przez współczesnych artystów znajdą się w repertuarze koncertu, który odbędzie się w ramach obchodów 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem - zapowiedział Jan Kowalski, dyrektor biura programu “Niepodległa”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA historia Polski Łukasz Sobolewski puck władysławowo rocznica Morze Bałtyckie Józef Haller II Rzeczpospolita