more_horiz
PR24 Portal
Section05
Morze Czarne

Operacja na wraku okrętu "Moskwa". Ukraiński wywiad: Rosjanie zabrali poległych, sprzęt i dokumenty

Wrak zatopionego krążownika "Moskwa" stał się obiektem działań rosyjskiej armii. Podczas operacji, która trwała co najmniej dwa tygodnie, Rosjanie wydobyli z wraku ciała poległych, sprzęt i niejawne dokumenty - twierdzi przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Wadym Skibicki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Morze Czarne wojna 2022 serwis wschodni Rosja Flota Czarnomorska

Rosja mobilizuje wszystkie jednostki? Okręty podwodne wypłynęły z Sewastopola

Korespondent projektu Radia Swoboda, Krym-Realji poinformował, że wszystkie okręty podwodne rosyjskiej Floty Czarnomorskiej wypłynęły z Sewastopola. Obecnie północna zatoka portu, gdzie zwykle cumują okręty podwodne, pozostaje pusta, co potwierdza zdjęcie opublikowane przez Radio Swoboda.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Flota Czarnomorska flota wojsko Morze Czarne

Rosja gromadzi siły na Morzu Czarnym. "Jednostki gotowe do przeprowadzenia ostrzałów"

Rosyjskie zgrupowanie wojskowe na Morzu Czarnym obejmuje co najmniej sześć okrętów i dwie łodzie podwodne; jednostki te, wyposażone w ponad 50 pocisków manewrujących, są gotowe do przeprowadzania ostrzałów rakietowych - zaalarmowało w nocy z niedzieli na poniedziałek na Facebooku ukraińskie Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych "Południe".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni Morze Czarne

Ukraińscy żołnierze trafili rosyjską fregatę? Media: okręt płonie

W pobliżu ukraińskiej Wyspy Węży na Morzu Czarnym płonie rosyjska fregata typu Petrel - poinformował portal dumskaya. Według źródła okręt mógł zostać trafiony ukraińskim pociskiem rakietowym. W czwartek wieczorem na okręcie doszło do eksplozji, wskutek której rozprzestrzenił się pożar. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni Morze Czarne

"Każda rakieta zmniejsza liczbę zamordowanych cywilów". Kumoch o dozbrajaniu Ukrainy

- Ukraina prosi dziś cały świat o broń, każda sztuka broni, każdy pojazd, haubica, rakieta przekazana Ukrainie zmniejsza liczbę zabitych cywilów, bo zmusza Rosję do wycofania się - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jakub Kumoch wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Rosja zbrodnie wojenne relacje polsko-ukraińskie eksport Morze Czarne Flota Czarnomorska marynarka wojenna

Polskie Radio 24 Zatopienie krążownika "Moskwa". Sawicki: ogromna strata Rosji, Ukraińcy są przygotowani do wojny

Niewątpliwie z punktu widzenia operowania Rosji na Morzu Czarnym zatopienie krążownika "Moskwa" jest ogromną stratą. Pytanie, czy w tej chwili Turcja dopuści kolejne krążowniki rosyjskie na Morze Czarne. Bo gdyby cieśnina Bosfor była zablokowana, to być może nie doszłoby dalej do dozbrajania floty rosyjskiej - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Marek Sawicki. Gośćmi audycji byli także: Jarosław Zieliński z PiS, Marcin Kulasek z Lewicy i Mariusz Kałużny z SP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jarosław Zieliński Marek Sawicki ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Rosja Moskwa Morze Czarne Flota Czarnomorska marynarka wojenna

Turcja podjęła decyzję. Rosyjskie okręty nie wpłyną na Morze Czarne

Turcja zdecydowała, że nie będzie przepuszczać okrętów wojennych przez cieśniny Bosfor i Dardanele. - Wdrożyliśmy to, co zakłada Konwencja z Montreux i będziemy to robić od teraz - powiedział szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu. Konwencja pozwala zamknąć cieśniny dla okrętów państw znajdujących się w stanie wojny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Turcja Morze Czarne Rosja Turcja Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Europa

30 okrętów wypłynęło na Morze Czarne. Kolejne ćwiczenia sił rosyjskich

"Ponad 30 rosyjskich okrętów wypłynęło na Morze Czarne, by wziąć udział w ćwiczeniach Floty Czarnomorskiej" - przekazały służby prasowe floty, określając działania, które zbiegają się z koncentracją sił Rosji przy granicy z Ukrainą jako ćwiczenia z zakresu obrony wybrzeża Krymu. Państwa zachodnie ostrzegają, że Rosja może dokonać ataku na sąsiedni kraj, czemu z kolei zaprzecza Moskwa. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Morze Czarne ćwiczenia wojskowe konflikty międzynarodowe Flota Czarnomorska flota serwis wschodni NATO wojsko

"Na pierwszej linii zagrożenia rosyjską agresją". Szef Pentagonu odwiedzi trzy kraje

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin udał się w podróż w rejon Morza Czarnego, by wzmocnić sojusz z państwami, które doświadczają presji rosyjskiej. Amerykański polityk będzie im chciał przekazać wyrazy wdzięczności Stanów Zjednoczonych za ich wkład w działania w Afganistanie na przestrzeni dwóch dekad.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone NATO Europa Afganistan Morze Czarne
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem