X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Moskwa

Fake news Tuska. Węgierski koncern MOL nie jest związany z Moskwą

Według lidera PO Donalda Tuska węgierski koncern paliwowy MOL "jest związany z Moskwą". W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Firma ta ma długą historię walki o pozbycie się rosyjskiego udziałowca, który nabył akcje MOL bez akceptacji węgierskich władz od austriackiego przedsiębiorstwa. Napisał o tym serwis Fake Hunter PAP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk energetyka Węgry Moskwa Rosja Platforma Obywatelska

Ograniczenie swobody internetu w Rosji. Nowe prawo uderzy w zagraniczne koncerny

Moskwa chce zmusić zagraniczne koncerny internetowe do otwierania w Rosji przedstawicielstw. Wraz z początkiem 2022 r. weszła w życie ustawa, która nakłada taki obowiązek na wszystkie firmy, których dzienne audytorium przekracza 500 tys. osób. Dodatkowo w nowym roku wszystkie urządzenia telekomunikacyjne sprzedawane na terenie Rosji powinny mieć zainstalowaną rosyjską wyszukiwarkę "Yandex".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja internet cenzura wolność słowa prawo Moskwa

"Polska nie jest krajem niepodległym, a bezpańskim". Skandaliczne słowa Siergieja Ławrowa

Siergiej Ławrow, czyli szef rosyjskiej dyplomacji w wywiadzie opublikowanym na stronach tamtejszego MSZ mówił, że "politycy w Polsce „Pribałtice” histeryzują wobec każdego działania Rosji, nie próbując się postawić się na naszym miejscu". Z kolei w innych wypowiedziach wyraźnie pokazał swoje stanowisko dotyczące państw byłego imperium sowieckiego, które 30 lat temu odzyskały niepodległość. Stwierdził on, że nie są niepodległe ani niezależne, tylko "bezpańskie".
Zobacz więcej na temat:  polityka Rosja NATO Moskwa Siergiej Ławrow

"Polska nie jest krajem niepodległym, a bezpańskim". Skandaliczne słowa Siergieja Ławrowa

Siergiej Ławrow, czyli szef rosyjskiej dyplomacji w wywiadzie opublikowanym na stronach tamtejszego MSZ mówił, że "politycy w Polsce »Pribałtice« histeryzują wobec każdego działania Rosji, nie próbując się postawić się na naszym miejscu". Z kolei w innych wypowiedziach wyraźnie pokazał swoje stanowisko dotyczące państw byłego imperium sowieckiego, które 30 lat temu odzyskały niepodległość. Stwierdził on, że nie są niepodległe ani niezależne, tylko "bezpańskie".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Rosja POLSKA NATO Moskwa Siergiej Ławrow

Likwidacja stowarzyszenia Memoriał. Marek Menkiszak: to decyzja polityczna

- Kreml pokazuje, że nie ma takiej decyzji, której nie byłby gotów podjąć, aby w sposób symboliczny i praktyczny zablokować możliwość niezależnej aktywności na terenie Rosji. Zachód nic na to nie może poradzić, a Rosja nie będzie ustępować ani na krok wobec protestów czy presji - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Menkiszak kierownik zespołu rosyjskiego Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Memoriał HISTORIA Sąd Najwyższy sąd Moskwa represje Polskie Radio 24 Mirosław Skowron

Bartosz Tesławski: to faktyczny koniec Memoriału

Memoriał pełnił istotną funkcję w budowaniu świadomości samych rosyjskich obywateli o tym, czym Związek Sowiecki tak naprawdę był. Tej roli nie będzie mógł wypełniać, będąc zarejestrowanym powiedzmy na Łotwie czy na Litwie - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.eu, komentując decyzję rosyjskiego Sądu Najwyższego o likwidacji stowarzyszenia Międzynarodowy Memoriał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Memoriał HISTORIA Sąd Najwyższy sąd Moskwa represje Polskie Radio 24 Mirosław Skowron

Sąd w Moskwie nakazał likwidację Memoriału. Adwokaci organizacji zapowiedzieli apelację

Sąd Najwyższy w Rosji nakazał zamknięcie Centrum Obrony Praw Człowieka Memoriał, jednej z największych organizacji humanitarnych w tym kraju. Moskiewska prokuratura argumentowała, że Memoriał złamał przepisy mówiące o konieczności rejestracji "zagranicznych agentów". Dzień wcześniej podobny los spotkał strukturę Memoriału, badającą zbrodnie stalinowskie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Memoriał represje Moskwa prawa człowieka

Likwidacja Memoriału. Były ambasador RP w Moskwie: stowarzyszenie płaci za swoje wielkie zasługi

"Memoriał to organizacja niezwykle zasłużona nie tylko dla uczczenia pamięci ofiar represji politycznych, ale także dla obrony praw człowieka. Czy nie jest tak, że Memoriał płaci teraz za swoje wielkie osiągnięcia i zasługi? Niestety, podobne rzeczy często się działy w historii Rosji" - podkreśla były ambasador RP w Moskwie prof. Włodzimierz Marciniak, cytowany na blogu radia Echo Moskwy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Memoriał represje reżim Moskwa

USA i NATO ulegną wobec rosyjskich żądań? Szef MSZ Ukrainy: to byłoby największe poniżenie w historii

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba oznajmił, że nie wierzy, by Stany Zjednoczone ustąpiły wobec rosyjskich żądań "gwarancji bezpieczeństwa". - Przyjęcie takiego żądania w jakiejkolwiek formie byłoby największym poniżeniem USA i NATO w historii od powstania Sojuszu - ocenił szef MSZ w rozmowie z RBK-Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Rosja Kijów wojna na Ukrainie wojsko Wołodymyr Zełenski Moskwa Kreml Władimir Putin Joe Biden USA Stany Zjednoczone Europa NATO

"Celem jest budowa swoistej strefy rosyjskich wpływów". Żaryn o działaniach Kremla

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn ocenił, że "głównym celem Kremla jest doprowadzenie do budowy swoistej strefy rosyjskich wpływów i wymuszenie zgody Zachodu na współdecydowanie o sprawach krajów Europy Środkowo-Wschodniej". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stanisław Żaryn Moskwa Mińsk Europa Rosja Białoruś Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Kreml migracja wojna hybrydowa