more_horiz
PR24 Portal
Section05
Muzeum Historii Polski

Budowa Muzeum Historii Polski. P. Gliński: nie ma opóźnień

- Mój prapradziad Józef Gliński w czasie powstania styczniowego szykował się do szturmu na Cytadelę; niestety, nie zdobył jej; nam się to udało - powiedział minister kultury Piotr Gliński zwiedzając budowę Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego. Gliński w wyraził wdzięczność "wszystkim, którzy uczestniczą w tym procesie", bo, jak powiedział "nie ma w tej chwili żadnych opóźnień". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Muzeum Historii Polski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego budowa

Muzeum Historii Polski. Wyboista droga do siedziby

Na terenie Cytadeli Warszawskiej trwa budowa Muzeum Historii Polski. Instytucja, choć została powołana już w 2006 roku, to dopiero niedawno, na początku lipca 2018 roku, została wbita symboliczna "pierwsza łopata" w miejscu tworzenia placówki. W audycji Szukając Dziury w Całym o drodze MHP do stałej siedziby mówił Robert Kostro, dyrektor instytucji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Muzeum Historii Polski historia Polski Warszawa Robert Kostro

Budowa Muzeum Historii Polski rozpoczęta

W Warszawie oficjalnie rozpoczęto budowę Muzeum Historii Polski. Siedziba placówki powstanie na terenie Cytadeli Warszawskiej. W uroczystości wzięli udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, wiceszef resortu kultury Jarosław Sellin, dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro oraz prezes zarządu firmy Budimex S.A Dariusz Blocher.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Historii Polski Warszawa Jarosław Sellin Robert Kostro

"Muzeum Historii Polski to największy projekt MKiDN"

Za niemal tysiąc dni, w lutym 2021 roku zostanie otwarta siedziba Muzeum Historii Polski. Taki termin przewiduje umowa na generalne wykonawstwo budynku Muzeum. Kontrakt między Muzeum Historii Polski a firmą Budimex S.A. zawarto w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie. Termin otwarcia placówki potwierdził w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Historii Polski POLSKA