X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Muzeum II Wojny Światowej

"Służenie Polsce mogło przybrać różne postawy polityczne". Dr Nawrocki o pamięci narodowej

- To wielki zaszczyt, że kolegium IPN złożone z wybitnych polskich profesorów i członków opozycji antykomunistycznej wskazało mnie jako kandydata na prezesa IPN, to zaszczyt i zobowiązanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Muzeum II Wojny Światowej Westerplatte historia Polski Holokaust Auschwitz Niemcy Rosja polityka POLSKA IPN HISTORIA

"Zdecydowany i odważny". Prof. Wojciech Polak docenia kandydaturę Karola Nawrockiego na prezesa IPN

- Przeważyło kilka rzeczy. Z jednej strony doświadczenie - Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, przez wiele lat pracował w IPN na różnych stanowiskach, zna więc dobrze specyfikę tej instytucji - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Polak, przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Muzeum II Wojny Światowej historia Polski Instytut Pamięci Narodowej

Dr hab. Grzegorz Berendt: powstańcy z getta warszawskiego nie mieli nadziei na zwycięstwo

- Wystąpili przeciw niemieckim oprawcom, niejako kierując się tym, że chcą wybrać sposób śmierci, bo na zwycięstwo nie mieli nadziei. Na ile to było możliwe  - w walce chcieli brać pomstę za śmierć swoich rodaków, bliskich, współwyznawców - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr hab. Grzegorz Berendt, wicedyrektor Muzeum II Wojny Światowej.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Magdalena Ogórek POLSKA historia Polski Żydzi Instytut Pamięci Narodowej Holokaust getto warszawskie Muzeum II Wojny Światowej

"Kultura przy kawie" o nowych wydarzeniach online

O Festiwalu "Off Północna" w Łodzi opowiada dyrektor wydarzenia Krzysztof Wawrzyniak, o Festiwalu "Odnalezione w tłumaczeniu" w Gdańsku rozmawiamy z jego koordynatorką Aną Matusevič, a dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku opowiada o koncercie "ODnowa" poświęconym Marianowi Hemarowi. Ponadto w audycji spotkanie z polsko-ukraińskim zespołem Dagadana, który właśnie wydał swoją nową, piątą już, płytę studyjną zatytułowaną "Tobie". Opowiadają o niej przedstawicielki zespołu Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Łódź Muzeum II Wojny Światowej Marian Hemar Dagadana

"Za pragnienie wolnej Polski zapłacili bardzo wysoką cenę". Prezydent o Żołnierzach Wyklętych

- Żołnierze Niezłomni nie zgadzali się na Polskę, która nie była prawdziwie niepodległa, postanowili do końca walczyć o wolny, suwerenny kraj; wielu zginęło, wielu zapłaciło za to pragnienie wolnej Polski bardzo wysoką cenę - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Żołnierze Wyklęci historia Polski II wojna światowa Muzeum II Wojny Światowej Andrzej Duda

Rozmowa o historii i patriotyzmie. Premier zaprasza na swój profil facebookowy

"Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszam w poniedziałek na moją rozmowę na żywo o historii, pamięci, patriotyzmie i walce o wolność z dyrektorem Festiwalu Filmowego NNW Arkadiuszem Gołębiewskim" - napisał premier Mateusz Morawiecki. Rozmowa odbędzie się o godz. 20 na Facebooku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Żołnierze Wyklęci historia Polski II wojna światowa Muzeum II Wojny Światowej Mateusz Morawiecki

"Teraz odbierają zasłużoną chwałę". Prezydent z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Prezydent Andrzej Duda w Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" wspomina między innymi działalność podpułkownika Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług", bohatera wojny obronnej 1939 roku, uczestnika pierwszej i drugiej konspiracji, prezesa IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. "Krzepi nas świadomość, że ofiara żołnierzy nie była daremna; że ich walka o wolność, prawdę i honor zakończyła się zwycięstwem" - pisze prezydent w liście.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Żołnierze Wyklęci historia Polski II wojna światowa Muzeum II Wojny Światowej Andrzej Duda

Liczne koncerty, wystawy i debata. Przed nami obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

W weekend wiele instytucji rozpoczyna wydarzenia związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przypadające 1 marca święto upamiętnia uczestników powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy walczyli z sowietyzacją Polski po 1944 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Żołnierze Wyklęci historia Polski Gdańsk II wojna światowa Muzeum II Wojny Światowej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziś w Gdańsku specjalny koncert

Koncert piosenek partyzanckich, prezentacja eksponatów należących do Janiny Wasiłojć-Smoleńskiej, koncert poświęcony pamięci płk. Łukasza Cieplińskiego – to najważniejsze inicjatywy organizowane przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ze względu na pandemię wydarzenia odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego bądź w sferze wirtualnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Żołnierze Wyklęci historia Polski Gdańsk II wojna światowa Muzeum II Wojny Światowej

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej: ta wojna wciąż dzieli

- W kategoriach osobistych, ofiar i państw, które są dziedzicem tego strasznego doświadczenia, jakie zgotowało nam państwo niemieckie, III Rzesza, w porozumieniu ze Związkiem Sowieckim, cierpienie powinno łączyć, cierpienia nie porównuje się między państwami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Muzeum II Wojny Światowej Westerplatte historia Polski Holokaust Auschwitz Niemcy Rosja polityka POLSKA