more_horiz
PR24 Portal
Section05

NATO

Spotkanie doradców ds. bezpieczeństwa narodowego państw B9. BBN: chcemy wypracować wspólne stanowisko

Wieczorem BBN przekazało, że "w środę doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego państw Bukaresztańskiej Dziewiątki (B9) spotkają się w Warszawie, aby omówić stanowisko wschodniej flanki NATO przed szczytem NATO w Wilnie oraz przygotowania do czerwcowego szczytu prezydentów państw B9 w Bratysławie".
Zobacz więcej na temat:  B9 strategia bezpieczeństwa Bukareszteńska dziewiątka NATO POLSKA Warszawa BBN Jacek Siewiera

Londyńska Konferencja ws. Obronności. Prezydent Duda: priorytetem jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO

Wzmocnienie potencjału obrony wschodniej flanki NATO poprzez zwiększenie liczby rozlokowanych tam natowskich żołnierzy i motywowanie wszystkich sojuszników do zwiększenia wydatków na obronność - są, według prezydenta Andrzeja Dudy, wśród polskich priorytetów na lipcowy szczyt NATO w Wilnie.
Zobacz więcej na temat:  wojsko Andrzej Duda NATO bezpieczeństwo Rosja POLSKA polityka

TYLKO U NAS Czołgi Leopard na dnie Buga. Mieszkańcy Podlasia: nie widzieliśmy czegoś takiego

Żołnierze z 18 Dywizji Zmechanizowanej w ramach manewrów "Anakonda-23" sforsowali czołgami Leopard 2 i opancerzonymi transporterami Rosomak rzekę Bug, a także, wraz z żołnierzami sojuszniczych państw, wzięli udział w ćwiczeniach poligonowych kierowania ogniem. - Zadania wykonaliśmy na piątkę z plusem - mówi reporterowi portalu PolskieRadio24.pl gen. dyw. Arkadiusz Szkutnik, dowódca 18 DZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko armia NATO ćwiczenia wojskowe

Polska popiera jak najszybsze wejście Ukrainy do NATO. Niemcy znów są na nie

Ukraina domaga się otrzymania podczas lipcowego szczytu NATO jasnego sygnału w sprawie przyjęcia do sojuszu. - Teraz chodzi o wspieranie Ukrainy i obronę swojego kraju. Kryteria NATO obejmują szereg warunków, których Ukraina obecnie nie jest w stanie spełnić - skomentował w Hiroszimie kanclerz Olaf Scholz w wywiadzie dla "Welt Talk".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Olaf Scholz NATO wojna na Ukrainie wojna 2023

Blokada rozbudowy portu w Elblągu. Macierewicz: takie działania są zdradą narodową

- Dzięki funkcjonowaniu portu w Elblągu siły NATO będą mogły dotrzeć drogą morską do terenów przygranicznych z Rosją. Chodzi o wyeliminowanie zagrożenia odcięcia państw bałtyckich od pomocy sojuszniczej w przypadku rosyjskiego zagrożenia. Sprawa jest fundamentalna dla NATO oraz dla Litwy, Łotwy i Estonii - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Elbląg Mierzeja Wiślana Przekop Mierzei 2022 NATO

NASZ WYWIAD Masowe ostrzały Kijowa przez Rosję. Ukraiński analityk: Kreml się denerwuje, próbuje zablokować naszą kontrofensywę

- Ukraina chce, by planowana kontrofensywa wyzwoliła jak najwięcej okupowanych terytoriów i na pewno zrobi wszystko co możliwe, by to osiągnąć. Nie jest jednak pewne, czy już teraz uda się oswobodzić całość zajętych ziem. To ważny sygnał dla Zachodu. Wojna może toczyć się dalej, Ukrainie potrzebne będzie dalsze wsparcie zachodnie, trzeba być na to gotowym - przekazał portalowi PolskieRadio24.pl ekspert wojskowy Ołeksandr Musijenko z Centrum Badań Wojskowych i Prawnych w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja serwis wschodni Ukraina NASZ WYWIAD Donbas NATO

W porcie w Gdyni zacumował włoski niszczyciel "Caio Duilio". Wzmocni obronę przeciwlotniczą Polski

Do Polski przybył włoski sojuszniczy niszczyciel rakietowy "Caio Duilio" z silnym uzbrojeniem. Włosi będą wzmacniać naszą obronę przeciwlotniczą co najmniej pół roku - przekazał wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Z kolei szef BBN Jacek Siewiera podkreślił, że jednostka ta, to jeden z najnowocześniejszych okrętów w Europie.
Zobacz więcej na temat:  NATO Gdynia wojna na Ukrainie Rosja Gdańsk