X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
NBP

Prezes NBP: nie dopuścimy do utrwalenia się podwyższonej inflacji

- Dwukrotnie podnieśliśmy stopy procentowe i w razie potrzeby będziemy działać dalej. Tak jak byliśmy zdeterminowani do ratowania polskiej gospodarki w czasie pandemii, tak nie dopuścimy do utrwalenia się podwyższonej inflacji - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Bankowej" prezes NBP Adam Glapiński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inflacja NBP GOSPODARKA społeczeństwo stopy procentowe Adam Glapiński ekonomia

Eksperci: o wzmocnienie polskiej waluty powinien zadbać i NBP i rząd, choć różnymi metodami

Mechanizmami wpływającymi na wartość polskiej waluty dysponuje zarówno NBP jak i rząd. Są to zarówno wzrosty stóp procentowych, jak i być może obniżka VAT, a przede wszystkim akcyzy, ale także przekierowanie środków publicznych na pobudzenie inwestycji. Nie bez znaczenia jest też pozyskanie europejskich pieniędzy na realizację KPO - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej i prof. Konrad Raczkowski, Centrum Gospodarki Światowej UKSW.    
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA akcyza vat inflacja NBP inwestycje ceny paliw

Prof. Łukasz Hardt: podnieśliśmy referencyjne stopy procentowe, żeby stabilizować inflację

- Na ostatnich dwóch posiedzeniach podnieśliśmy referencyjne stopy procentowe m.in. dlatego, żeby w tym średnim okresie stabilizować inflację w okolicy celu inflacyjnego Narodowego Banku Polskiego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 członek RPP prof. Łukasz Hardt. Ekonomista podkreślił, że "ma nadzieję na poprawę sytuacji inflacyjnej w przyszłym roku". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rada Polityki Pieniężnej GOSPODARKA NBP stopy procentowe inflacja pkb społeczeństwo

Zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi będzie spadać? NBP publikuje nowe prognozy

Narodowy Bank Polski spodziewa się redukcji dynamiki kredytów mieszkaniowych z poziomu 10,9 proc. rok do roku w III kwartale 2021 r. do 7,3 proc. rok do roku w czwartym kwartale 2023 r. Z kolei dodatnia dynamika w segmencie kredytów dla przedsiębiorstw powróci w czwartym kwartale tego roku - wynika z prognoz NBP.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP prognoza kredyt mieszkaniowy kredyty dla firm kredyt konsumencki finanse

Eksperci: sankcje gospodarcze wobec atakujących w wojnie hybrydowej są niezbędne

Wprowadzanie sankcji gospodarczych to konieczna reakcja na agresję w hybrydowej wojnie na polsko białoruskiej granicy. Pytanie tylko czy już jest moment, aby wprowadzać restrykcje uciążliwe także dla Polski i UE. Jednak bez nich wyciszenie konfliktu zdaje się mało prawdopodobne - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Jeremi Mordasewicz, z Konfederacji Lewiatan i Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 pracodawcy NBP Rada Polityki Pieniężnej inflacja Białoruś

Eksperci: ochrona klimatu tak, ale nie za cenę marginalizacji europejskich gospodarek

Musimy odchodzić od węgla, choć obecny kryzys energetyczny w Europie skłania do refleksji nad tempem transformacji energetycznej. Pojawiają się analizy, że osiągnięcie neutralności klimatycznej w założonym przez UE czasie jest niemożliwe. Konieczne są też działania mające wspierać konkurencyjność gospodarek europejskich wobec tych, które nie stawiają sobie takich wymogów, co do ochrony klimatu - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE inflacja gaz ziemny Gazprom pkb NBP Trybunał Sprawiedliwości UE

Eksperci: na razie nie pożegnamy inflacji, choć rząd może nieco ją ograniczyć

NBP ostatnio zmienia swoje prognozy dotyczące inflacji, zaskakuje rynek podwyżkami stop procentowych, choć ich nie zapowiadał. Ale faktem jest, że żadne instytuty badawcze nie przewidziały tak wysokiej inflacji, która dotyka świat - mówili ekonomiści, goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Palutkiewicz, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute i Adam Ruciński, prezes spółki doradczej BTFG.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Czechy Słowacja NBP inflacja Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe