X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
NFZ

"W ostatnich latach dokonaliśmy skoku cywilizacyjnego". Maria Ochman o cyfryzacji służby zdrowia

- W 2015 roku, kiedy nowy rząd objął władzę, ministerstwu zdrowia groziło, że utraci środki z Unii Europejskiej przeznaczone na cyfryzację. Tak byliśmy zapóźnieni. Dzisiaj dokonaliśmy ogromnego skoku cywilizacyjnego, jeśli chodzi o cyfryzację w służbie zdrowia - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie NFZ narodowy fundusz zdrowia Koronawirus w Polsce cyfryzacja służba zdrowia medycyna Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka

Prezes Instytutu Jagiellońskiego: wycofanie się z publicznych inwestycji pogłębiłoby recesję

Wycofanie się z dużych państwowych inwestycji tylko pogłębi recesję, z której chcemy przecież jak najszybciej wyjść. Nie uznać, że wszystko zostanie załatwione, gdy pieniądze przeznaczone na przekop Mierzei Wiślanej przeznaczymy na zdrowie, jak proponuje kandydat PO na prezydenta. Ta stosunkowo niewielka inwestycja, bardzo istotna też z punktu widzenia naszej niezależności od Rosji, z niezrozumiałego powodu budzi zbyt wiele emocji – mówił w audycji Rządy Pieniądza Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  NFZ inwestycje lotnictwo transport GOSPODARKA

Ogromne wsparcie dla medyków w czasie pandemii. Zobacz, komu przysługuje świadczenie

- Wypłaciliśmy prawie 18 mln zł na finansowanie dodatkowego świadczenia dla personelu medycznego objętego ograniczeniem zatrudnienia - poinformował prezes NFZ Adam Niedzielski. Średnia wartość świadczenia dla lekarza to ok. 6 tys. zł, a w przypadku pozostałych zawodów - 2 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 NFZ lekarz zdrowie społeczeństwo szpital POLSKA infografika

Kuracjusze wrócą do uzdrowisk. W połowie czerwca otwarcie sanatoriów

Ministerstwo Zdrowia zapowiada – w ramach odmrażania gospodarki i usług medycznych – otwarcie sanatoriów i uzdrowisk już w połowie czerwca. Resort ma świadomość, że nadrobienie dwu-trzymiesięcznej kolejki jest dużym wyzwaniem i dla NFZ i dla świadczeniodawców, którzy w ramach opieki sanatoryjnej te usługi medyczne realizują – informuje portal wGospodarce.pl.  
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce NFZ Ministerstwo Zdrowia GOSPODARKA

Minister funduszy: pieniądze z UE zasilają walkę o ratowanie chorych i miejsc pracy

Z programów unijnych na walkę z COVID przesunęliśmy kilkanaście miliardów złotych - powiedziała PAP minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Do wydania na ten cel  wciąż pozostało 30-40 mld złotych z unijnego budżetu na lata 2014-2020.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Koronawirus w Polsce Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej praca NFZ badania inwestycji infrastrukturalne UE GOSPODARKA

Fundusz Medyczny na leczenie chorych na raka. Powstanie z inicjatywy prezydenta

Wzrost nakładów na zdrowie do prawie 104 mld złotych w 2019 roku daje szansę, że poziom 6 proc. wydatków PKB na NFZ uda się osiągnąć jeszcze przed rokiem 2025. Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy zostanie wydanych dodatkowe 2,7 mld złotych na Fundusz Medyczny, przeznaczony na walkę z nowotworami i rzadkimi chorobami. 
Zobacz więcej na temat:  NFZ Ministerstwo Zdrowia budżet Polski pkb Andrzej Duda GOSPODARKA

NFZ: bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób ciężko znoszących społeczną kwarantannę

Osoby w kryzysie emocjonalnym, które źle znoszą odosobnienie, odczuwają stres lub lęk wywołany sytuacją zagrożenia epidemiologicznego mogą otrzymać pomoc psychologiczną w ramach całodobowej, bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta - poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie psychologia pomoc kwarantanna Koronawirus w Polsce narodowy fundusz zdrowia NFZ