X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
NFZ

Reformy służby zdrowia. Jakie priorytety?

Wśród priorytetów rządu na drugą połowę kadencji znajduje się ukończenie reformy służby zdrowia. Z ważnych ustaw zaś zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do osiągnięcia poziomu 6 proc. PKB. O najważniejszych zmianach w tej dziedzinie mówił  gość Polskiego Radia 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych oraz rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  pkb lekarz NFZ służba zdrowia

"Pacjenci pokochali umawianie się na wizyty przez internet"

- Pacjenci czekają na rozwiązania z obszaru e-zdrowia i - jeśli tylko to możliwe - bardzo chętnie z nich korzystają. Zapisują się online na wizyty, odbierają wyniki badań, szukają świadczeniodawców, szukają deficytowych leków. Pacjenci są w internecie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Borek (My Pacjenci). Odniosła się w ten sposób do raportu o oczekiwaniach wobec e-medycyny, którego prezentacja odbyła się w poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  lekarz NFZ medycyna służba zdrowia internet

Ustawa o POZ przegłosowana. Kolejki mają być krótsze

Sejm uchwalił ustawę o podstawowej opiece zdrowotnej. Projekt przewiduje, że leczenie pacjenta ma koordynować lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. O ustawie, a także o obradach Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność, który miał wypracować stanowisko ws. protestu medyków, mówiła w audycji Północ Południe Maria Ochman z NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia medycyna NFZ Solidarność

"Rząd zaczyna działać dopiero, gdy protesty eskalują"

Zwiększenie  finansowania służby zdrowia oraz wzrost wynagrodzeń - to główne tematy pierwszego posiedzenia zespołu do spraw zmian w ochronie zdrowia, który powołał minister Konstanty Radziwiłł. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele resortu zdrowia, finansów, rodziny oraz pacjenci i przedstawiciele niektórych samorządów zawodowych. W debacie nie wzięli udziału prowadzący głodówkę lekarze rezydenci O spotkaniu mówił w Polskim Radiu 24 dr n. med. Mariusz Gujski (redaktor naczelny „Służby Zdrowia”), relacjonowała je także nasza reporterka Ewa Wasążnik. 
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Radziwiłł służba zdrowia NFZ lekarz protest Ministerstwo Zdrowia Mariusz Gujski

Ekspert: większe nakłady na ochronę zdrowia to konieczność

Wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, Jarosław Biliński, poinformował, że „prawdopodobnie protest w formie głodówki rozleje się na cały kraj”. W magazynie Północ-Południe o strajku lekarzy rezydentów i problemach dotyczących funkcjonowania rodzimego systemu opieki zdrowotnej mówił dr Stanisław Maksymowicz, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  NFZ pkb lekarz Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia protest

Lekarze rezydenci - praca na pierwszej linii frontu

- Dwie grupy – pielęgniarki i lekarze rezydenci - zajmują w ochronie zdrowia szczególne miejsce, ponieważ mają najlepszy krytyczny ogląd tego, co się dzieje. Są to grupy nieuprzywilejowane, pracujące na pierwszej linii frontu, najbardziej odczuwające absurdalność tego, jak służba zdrowia w Polsce funkcjonuje – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. O problemach w służbie zdrowia w kontekście protestu rezydentów, mówił także Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  lekarz Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł pielęgniarka NFZ służba zdrowia protest

Zdrowie: Rząd gotowy na zmiany w onkologii

– Cieszy nas to, że otrzymaliśmy sygnał od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, że chcą się zająć zmianami w onkologii – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wiśniewski z Fundacji Alivia. Podczas ostatniego spotkania przedstawicieli fundacji i KPRM zapowiedziano m.in. powstanie sieci ośrodków referencyjnych, przygotowanie analizy kosztów dostosowania schematu leczenia refundowanego do wytycznych międzynarodowych towarzystw naukowych oraz wdrożenie rozwiązań, które pozwolą monitorować skuteczność opieki w ośrodkach oraz opinię pacjentów.
Zobacz więcej na temat:  rak nowotwory NFZ służba zdrowia medycyna

Służba zdrowia: "Szczepienia ochronią nas wszystkich"

Sąd przywrócił pełne prawa rodzicom dziewczynki, urodzonej w szpitalu w Białogardzie. Dziecko przyszło na świat w 36. tygodniu ciąży w ubiegły czwartek. Kiedy rodzice dziecka nie zgodzili się na wykonywanie zabiegów okołoporodowych i szczepień, na wniosek szpitala sąd rodzinny w Białogardzie ograniczył władzę rodzicielską w zakresie udzielanych świadczeń medycznych oraz ustanowił kuratora. Gdy pracownik sądu dostarczył do szpitala pismo z postanowieniem sądu, rodzice z dzieckiem opuścili placówkę. O sprawie w Debacie Poranka rozmawiali Marcin Celiński (Liberte), Rafał Ziemkiewicz (Do Rzeczy) i Michał Rachoń (TVP Info).
Zobacz więcej na temat:  szczepienia medycyna służba zdrowia NFZ opieka nad dzieckiem Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł