more_horiz
PR24 Portal
Section05
Narodowe Forum Muzyki

Muzyka z filmu "2001: Odyseja kosmiczna" w wersji koncertowej

- To są tak fantastyczne utwory, że nawet więcej można wydobyć z nich, słuchając na żywo, kiedy możemy się skupić tylko na muzyce. W filmie nie występują w całości, pełnią inną funkcję - mówił w Dwójce skrzypek Janusz Wawrowski, solista koncertu orkiestrowego z muzyką z filmu "2001: Odyseja kosmiczna" Stanleya Kubricka, która zabrzmi w piątek (10.06) w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  skrzypce muzyka filmowa Dwójka Paweł Siwek Narodowe Forum Muzyki

Musica Polonica Nova. "Tematem wydarzenia jest przestrzeń"

- Podczas koncertów będziemy starali się znosić granicę między wykonawcami a publicznością – tę dosłowną, ale i psychologiczną. Przestrzeń będzie ważnym elementem, reprezentowanym nie tylko przez dźwięk, kierunek dochodzenia tego dźwięku, ale i aspekty wizualne - mówił w Dwójce Paweł Hendrich – dyrektor artystyczny festiwalu Musica Polonica Nova 2022.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna Narodowe Forum Muzyki muzyka klasyczna Jakub Kukla Dwójka KULTURA

Natalia i Olga Pasiecznik. Koncert solidarności z Ukrainą

- Postanowiłyśmy z siostrą, że gramy teraz dużo koncertów z muzyką ukraińską. Oprócz tego, że ta muzyka jest po prostu przepiękna, to jest ona narzędziem do tego, by pomagać armii ukraińskiej i wysyłać pieniądze z naszych artystycznych gaż - mówiła w Dwójce pianistka ukraińskiego pochodzenia Natalia Pasiecznik.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka koncert Ukraina Wrocław Narodowe Forum Muzyki wojna na Ukrainie Dwójka Ukraina wojna 2022

Bassem Akiki: Mykietyn jest genialny

- Z jednej strony to jest matematyka, ale z drugiej Mykietyn budzi wiele emocji, a jeśli mówimy o metafizyce, to jest tam trzeci, czwarty i kolejny wymiar. Ta muzyka wszystko pokazuje - gościem "Wybieram Dwójkę" był Bassem Akiki, dyrektor muzyczny Opery Wrocławskiej, z którym rozmawialiśmy o najnowszym albumie NFM Filharmonii Wrocławskiej, poświęconym twórczości Pawła Mykietyna.
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Forum Muzyki Bassem Akiki Dwójka Jakub Kukla Paweł Mykietyn płyta

"Razem stworzymy coś wspaniałego". Lionel Sow o chórze NFM

- Atmosfera w chórze jest bardzo dobra, wyczuwam pozytywne nastawienie. Wszystkim nam bardzo zależy na tej współpracy i cieszy mnie to, że mam do czynienia z tak zgranym zespołem. Ci muzycy są otwarci na nowe pomysły, wspólnie poszukujemy i poznajemy się nawzajem - mówił w "Poranku Dwójki" nowy dyrektor Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu Lionel Sow.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Monika Zając Narodowe Forum Muzyki

Wratislavia Cantans. "Ci wykonawcy gwarantują mistrzowski poziom"

– Mamy bardzo ciekawy zestaw artystów, bo to są zarówno zespoły czy muzycy, którzy bywają często na festiwalu, jak Giovanni Antonini i jego Il Giardino Armonico, ale także Huelgas Ensemble, chór Bayerischen Rundfunks oraz nasze zespoły: orkiestra NOSPR-u, Orkiestra Leopoldinum czy Wrocław Baroque Ensemble i wielu, wielu innych artystów – mówił w Dwójce szef Narodowego Forum Muzyki Andrzej Kosendiak przed zbliżającym się 56. Festiwalem Wratislavia Cantans.
Zobacz więcej na temat:  Wratislavia Cantans Andrzej Kosendiak Narodowe Forum Muzyki Paweł Siwek Dwójka MUZYKA

Duch muzyki Hendrixa w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Piotr Baron nieraz prezentował Słuchaczom Programu III Polskiego Radia utwory z albumu "Thanks Jimi Symphonic", który miał swoją premierę w maju tego roku. O pierwszym na świecie wydawnictwie z symfonicznymi wersjami utworów Jimiego Hendrixa w wersji na żywo opowiedział jego pomysłodawca i współtwórca Leszek Cichoński.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Baron Trójka symfonicznie Jimi Hendrix MUZYKA muzyka hp Wrocław płyta Rock Narodowe Forum Muzyki koncert

Andrzej Kosendiak o Wratislavii Cantans: to będzie festiwal pełen światła

- Tegoroczna edycja festiwalu jest bardzo nietypowa. Mieliśmy przygotowany program, którego nie mogliśmy zrealizować. Zdecydowaliśmy się jednak pokazać, że jesteśmy, żyjemy, patrzymy w przyszłość - mówił w "Poranku Dwójki" Andrzej Kosendiak, dyrektor 55. odsłony Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Wratislavia Cantans Narodowe Forum Muzyki Andrzej Kosendiak Dwójka Paweł Siwek

Marcin Danilewski: chcemy pokazać różne brzmienia Moszkowskiego

- Mamy "Preludium i fugę", gdzie są tylko instrumenty smyczkowe i możemy wsłuchać się w orkiestrę kameralną. Jest "Koncert skrzypcowy C-dur" na dużą orkiestrę symfoniczną z waltorniami i perkusją, a na końcu przedstawiamy słynne "Tańce hiszpańskie" w bardzo okrojonym składzie, a dokładnie w oktecie - mówił skrzypek i dyrygent West Side Sinfonietty, która wydała płytę "Moritz Moszkowski" 
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Forum Muzyki Dwójka Jakub Kukla muzyka klasyczna MUZYKA płyta
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem