X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Nasz komentarz

Rzecznik Praw Dziecka: państwo musi być surowe wobec sprawców przestępstw na szkodę dzieci

- Przyzwolenie, traktowanie sprawców przestępstw na dzieciach łagodnie, było przez wiele lat domeną niektórych środowisk prawniczych, tak się ukształtowała świadomość niektórych sędziów. To jest niedopuszczalne. Przepisy muszą być surowe, ale muszą być także stosowane. Niezależnie, czy to jest Jan Kowalski, czy wielki celebryta, musi ponieść surową karę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz Katarzyna Gójska

"Komentarz dnia": Sąd Najwyższy, kary za znieważanie policjantów, mikroprzedsiębiorcy

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska") i Eliza Olczyk ("Tygodnik Wprost"). Publicyści dyskutowali m.in. o wznowieniu obrad w Sądzie Najwyższym oraz zbyt małych - zdaniem szefa MSWiA - karach za znieważanie policjantów, a także o apelu do Rafała Trzaskowskiego w sprawie przyspieszenia rozpatrywania wniosków dotyczących pożyczek dla mikroprzedsiębiorców w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Eliza Olczyk Henryk Szrubarz Sąd Najwyższy policja sądownictwo

Prof. Chwedoruk: krótkotrwały fenomen Hołowni wynikał z załamania się kampanii Kidawy-Błońskiej

- Od początku tych wyborów jednym z najważniejszych czynników był fakt ubiegania się w olbrzymim stopniu o głosy tych samych grup wyborców aż czworga kandydatów, których można określić mianem opozycyjnych - ocenił w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Rafał Chwedoruk. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska POLSKA Nasz komentarz Rafał Chwedoruk wybory prezydenckie polityka wybory prezydenckie 2020

"Komentarz dnia": film Sylwestra Latkowskiego i przewodni temat kampanii prezydenckiej

Marcin Makowski ("Do Rzeczy") i Michał Kolanko ("Rzeczpospolita") dyskutowali o walce z pedofilią po wyemitowaniu przez TVP filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało". Zastanawiali się również, jaki powinien być główny temat kampanii prezydenckiej, szczególnie w przypadku Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Nasz komentarz Michał Kolanko pedofilia Sylwester Latkowski społeczeństwo

"Komentarz dnia": wybory prezydenckie, PO, Rafał Trzaskowski

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska") i Agaton Koziński ("Polska The Times"). Publicyści dyskutowali m.in. o podejściu Platformy Obywatelskiej do wyborów prezydenckich i głównym celu Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Piotr Gociek Adrian Stankowski Agaton Koziński wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska polityka

Prof. Henryk Domański: Trzaskowski odzyska to, co straciła Kidawa-Błońska

- Rafał Trzaskowski, w mojej ocenie, odzyska to, co straciła Małgorzata Kidawa-Błońska, czyli z tych 4-5 procent wróci, jak sądzę, do poziomu 25-26 proc., ponieważ takie jest zadanie i takie są oczekiwania nie tylko liderów Platformy i Koalicji Obywatelskiej, ale także elektoratu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański (PAN).
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 Grzegorz Jankowski Henryk Domański Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski

"Komentarz dnia": kampania Rafała Trzaskowskiego, wybory prezydenckie

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Marcin Bąk (Telewizja Republika) i Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna"). Publicyści dyskutowali m.in. o samorządowych dokonaniach Rafała Trzaskowskiego i jego sposobie prowadzenia kampanii, a także o przewidywaniach związanych z wyborami prezydenckimi.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Maciej Kożuszek Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

"Komentarz dnia": Rafał Trzaskowski kandydatem KO, Robert Biedroń, przedsiębiorcy

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Edyta Hołdyńska ("Sieci") i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o starcie Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich, rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i kampanii Roberta Biedronia, a także o przedsiębiorcach.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Paweł Lisicki Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Robert Biedroń Małgorzata Kidawa-Błońska

Jaką decyzję podejmą władze Izraela ws. Doliny Jordanu?

W niedzielę planowane jest zaprzysiężenie izraelskiego rządu jedności narodowej Izraela, który powstaje w wyniku umowy koalicyjnej dwóch największych ugrupowań politycznych w kraju - Likudu oraz sojuszu Niebiesko-Biali. Ma on przedstawić plan w sprawie aneksji Doliny Jordanu i osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu - terytorium palestyńskim okupowanym przez Izrael od 1967 roku.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Michał Żakowski Izrael Palestyna

"Komentarz dnia": Rafał Trzaskowski kandydatem KO na urząd Prezydenta RP

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta - zdecydował Zarząd Krajowy PO. Wcześniej z kandydowania zrezygnowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Sprawę komentowali publicyści: Marek Król oraz Tomasz Truskawa. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie Platforma Obywatelska Nasz komentarz Rafał Trzaskowski Henryk Szrubarz polityka

Zdalna szkoła. Pedagog: taka będzie jej skuteczność, jaka będzie samodyscyplina ucznia

- Oparliśmy nauczanie na przymusie. Teraz nagle ten uczeń, który jest dyscyplinowany przez oceny, wywiadówki, niezadowolenie rodziców itp. musi się przełączyć z trybu zewnętrznego motywowania, czyli takiego "musisz, bo...", na wewnętrzną motywację. A tej motywacji nie zbudowaliśmy. To jeden z mankamentów szkoły. Nie zbudowaliśmy mody na uczenie się, na bycie dobrym uczniem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Aleksander Nalaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz Katarzyna Gójska edukacja szkoła społeczeństwo

"Komentarz dnia": pogłoski o wycofaniu się M. Kidawy-Błońskiej z wyborów prezydenckich

Cezary Krysztopa (tygodnik "Solidarność") i Adam Buła ("Polska The Times") odnieśli się do nieoficjalnych informacji o decyzji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która w piątek ma ogłosić, że wycofuje się z wyborów prezydenckich. Przy okazji dyskutowali o sytuacji w opozycji, szczególnie w Platformie Obywatelskiej i o pracach Senatu nad nową ordynacją wyborczą.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska wybory prezydenckie Platforma Obywatelska Adrian Klarenbach Cezary Krysztopa Nasz komentarz

Dr Tomasz Żukowski: w ramach opozycji mamy podwójny rozłam

- Mamy rozłam w ramach szerszego anty-PiS. PSL jest wyraźnie innego zdania niż PO w sprawie wyborów prezydenckich. Po drugie - jest kwestia kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Ona wiąże się z wewnętrznymi walkami w tej formacji - wskazał w Programie 1 Polskiego Radia socjolog i politolog dr Tomasz Żukowski z UW. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 Krzysztof Świątek

"Komentarz dnia": koronawirus, wybory prezydenckie, Małgorzata Kidawa-Błońska

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Michał Kolanko ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o trzecim etapie znoszenia obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa, a także o ustawie PiS w sprawie wyborów prezydenckich, która trafiła już do Senatu oraz o problemach Platformy Obywatelskiej i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Piotr Gociek Bogumił Łoziński Michał Kolanko Koronawirus w Polsce koronawirus wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska

Prof. Henryk Domański: zły wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przełoży się na złe notowania partii

- Zły wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich będzie świadectwem tego, że Platforma Obywatelska zużyła się w świadomości społecznej. Zły wynik kandydatki przełoży się na złe notowania partii - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański. 
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka wybory prezydenckie 2020 Grzegorz Jankowski Henryk Domański Platforma Obywatelska