more_horiz
PR24 Portal
Section05
Niemcy

Dlaczego sprawcy Holokaustu mają lepszy wizerunek od Polski?

- Polacy się zastanawiają, dlaczego kraj, który był najeźdźcą i sprawcą Holokaustu może mieć lepszy wizerunek niż Polska – pierwsza ofiara Niemiec. Odpowiadam na to paradoksem: polityka historyczna najbardziej skuteczna to taka, która nie jawi się jako polityka historyczna – mówił na antenie Polskiego Radia 24 socjolog dr Michał Łuczewski.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA polityka historyczna Niemcy II wojna światowa

Publicysta: wotum nieufności Niemiec wobec polskiego rządu

Ludmiła Kozłowska wystąpiła w czwartek w Bundestagu. Podczas wysłuchania mówiła m.in. o swoim wydaleniu z Polski i UE oraz o domniemanym rozkładzie demokracji w Polsce i na Węgrzech. – To w pewnym sensie wotum nieufności Niemiec wobec polskich służb i rządu, nie tyle przez państwo niemieckie, ile przez afiliacje wysłane w kierunku Warszawy pośrednio przez naszego sąsiada. To bardzo niepokojąca sytuacja – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski, publicysta "Do Rzeczy” i "Wirtualnej Polski”.
Zobacz więcej na temat:  Fundacja Otwarty Dialog Strefa Schengen Niemcy

Wiceszef MSZ spotkał się z amb. Niemiec ws. Kozłowskiej

Podsekretarz Stanu w MSZ Andrzej Papierz spotkał się z ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec Rolfem Nikelem w związku z wydaniem przez Niemcy wizy LTV Ludmile Kozłowskiej. Wiceminister poinformował Ambasadora Niemiec, że w ocenie strony polskiej przyznanie wizy krótkoterminowej LTV Pani Ludmile Kozłowskiej było nieuzasadnione. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemcy Fundacja Otwarty Dialog