more_horiz
PR24 Portal
Section05

Niemcy

Samochód–kameleon. BMW pracuje nad autem, które zmienia kolor

Mimo że przy kupowaniu samochodu kluczowe są dla nas takie kwestie jak: rodzaj i pojemność silnika oraz typ nadwozia, to jednak dużą rolę w podjęciu ostatecznej decyzji ma także kolor. BMW chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Kierowca będzie mógł zmienić sobie barwę samochodu za darmo i w dowolnej chwili. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność bmw Niemcy Las Vegas technologie nowe technologie

Z sentymentem wspomina Rosnieft, oskarża Polskę o blokadę dostaw. Niemiecki magazyn o sprawie rafinerii Schwedt

- Jeśli PKN Orlen przejmie udziały Rosnieftu w rafinerii, Niemcy uzależnią się od Polski - ostrzega publicysta Klaus-Rüdiger Mai z magazynu "Tichys Einblick". Autor nie dostrzega sieci gospodarczych zależności Niemiec od Rosji, a o Rosniefcie pisze jako zawsze wiarygodnym partnerze.
Zobacz więcej na temat:  Orlen PKN Orlen POLSKA Niemcy infografika polityka społeczeństwo ŚWIAT GOSPODARKA

Atak palestyńskiego nożownika w pociągu. Nowe ustalenia, oburzenie niemieckich mediów

Niemieccy śledczy ustalili, że palestyński nożownik, który kilkanaście dni temu zabił w pociągu z Kilonii do Hamburga dwie osoby, działał prawdopodobnie z pobudek religijnych. Wcześniej media pisały, że sprawca jest "psychicznie chorym bezpaństwowcem". Politycy w Niemczech mówią o zwiększeniu środków bezpieczeństwa w transporcie koleowym.
Zobacz więcej na temat:  nożownik ŚWIAT Niemcy Europa

Rosyjski oligarcha próbuje przejąć lotnisko w Niemczech. Jest na "liście Putina"

Holding należący do oligarchy Wiktora Charitonina, jednego z najbogatszych Rosjan, który został umieszczony na tzw. "liście Putina", próbuje przejąć niewypłacalny port lotniczy Frankfurt-Hahn. Cała transakcja ma opiewać na 20 milionów euro, ale - jak wskazują niemieckie media - proces nie jest jeszcze do końca zamknięty.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Europa Rosja sankcje wojna 2023 wojna na Ukrainie

Konferencja "Czy można osądzić agresora?". Prof. Gawin: chcieliśmy połączyć środowiska prawników i historyków

W Berlinie odbyła się konferencja zatytułowana "Czy można osądzić agresorów?". Wydarzenie dotyczyło rosyjskiej agresji na Ukrainę, ale nie sposób oderwać go od historycznej pamięci na temat II wojny światowej. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym dyrektor Instytutu Pileckiego prof. Magdalena Gawin, która podkreśliła, że zainteresowanie konferencją przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Gawin Tadeusz Płużański HISTORIA Rosja wojna 2023 wojna na Ukrainie zbrodnie wojenne Ukraina Niemcy Berlin II wojna światowa ŚWIAT Europa

Niemiecka armia w fatalnym stanie? Holenderski dziennik: jest gorzej, niż na początku wojny

Wojna na Ukrainie zmusza Niemców do stawienia czoła faktom, że ich armia od lat jest w opłakanym stanie - ocenił holenderski dziennik "Trouw". Gazeta przypomniała incydent z 2015 roku, kiedy niemieccy żołnierze próbowali zatuszować braki uzbrojenia podczas ćwiczeń NATO, malując na czarno miotły i umieszczając je na pojazdach opancerzonych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Holandia

"Są gotowi do czynnej przemocy". Niepokojące słowa prokuratora generalnego Niemiec o "Obywatelach Rzeszy"

Zakładamy, że w Niemczech jest około 23 tys. tzw. Obywateli Rzeszy - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Welt am Sonntag" prokurator generalny Niemiec Peter Frank. Jak podkreślił, większość spośród nich jest gotowa do czynnej przemocy lub coraz bardziej otwarcie wyraża swoje "fantazje" o przemocy wobec przedstawicieli państwa.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Europa prokuratura ŚWIAT

Podwójny agent w niemieckim wywiadzie. Brytyjskie media: dla Rosji szpiegował były piłkarz

Jak ujawnił brytyjski dziennik "Daily Telegraph", niemiecki trener i były piłkarz Carsten Linke został zdemaskowany jako podwójny agent - będąc tajnym agentem niemieckiego wywiadu pracował dla rosyjskich służb. W grudniu mężczyzna - przedstawiany jako Carsten L. - został zatrzymany pod zarzutem zdrady interesów narodowych. Brytyjski dziennik jako pierwszy ujawnił jego tożsamość.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Wielka Brytania Rosja wywiad służby specjalne służby i bezpieczeństwo

Poseł AfD w rosyjskiej telewizji krytykuje dostawy broni na Ukrainę

Portal tygodnika "Spiegel" opisuje, że poseł AfD do Bundestagu Steffen Kotré wystąpił w talk-show, prowadzonym przez kremlowskiego propagandystę Władimira Sołowjowa. Skrytykował tam m.in. "propagandę" uprawianą przez niemieckie media, które "nastawiają Niemców przeciwko Rosji". Krytycznie wyraził się o wysyłaniu przez Niemcy broni, używanej "przeciwko Rosjanom".
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie broń Niemcy media Rosja propaganda Europa

"Większość obywateli Niemiec jest im przeciwna". Poseł AfD w rosyjskiej telewizji krytykuje dostawy broni na Ukrainę

Portal tygodnika "Spiegel" opisuje, że poseł AfD do Bundestagu Steffen Kotré wystąpił w talk-show, prowadzonym przez kremlowskiego propagandystę Władimira Sołowjowa. Skrytykował tam m.in. "propagandę" uprawianą przez niemieckie media, które "nastawiają Niemców przeciwko Rosji". Krytycznie wyraził się o wysyłaniu przez Niemcy broni, używanej "przeciwko Rosjanom".
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie broń Niemcy media Rosja propaganda ŚWIAT Europa

Wiceminister Arkadiusz Mularczyk: wizyta w USA przybliżyła Polskę do otrzymania reparacji wojennych

Jak poinformował wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk w TVP Info, po spotkaniach, które odbył w Stanach Zjednoczonych, "Polska jest bliżej otrzymania reparacji wojennych od Niemiec". Wiceszef MSZ rozmawiał m.in. z kongresmenami i politykami Departamentu Stanu, a także przedstawicielami ONZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Niemcy II wojna światowa reparacje wojenne HISTORIA