more_horiz
PR24 Portal
Section05

Nord Stream 2

Niemiecki minister wytyka błędy ws. Nord Stream. Przyznaje, że przyczyniło się to do wybuchu wojny

Szef resortu sprawiedliwości Niemiec stwierdził, że trzymanie się gazociągu Nord Stream 2 było z dzisiejszej perspektywy wkładem Niemiec do wybuchu wojny na Ukrainie. Słowa Marco Buschmanna zacytowało we wpisie na Twitterze tamtejsze ministerstwo sprawiedliwości. Na wpis odpowiedział obecny wiceszef ukraińskiego MSZ Andrij Melnyk.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Niemcy Nord Stream 2

Интервью Ангелы Меркель вызвало скандал в СМИ ФРГ

В интервью еженедельнику Der Spiegel Ангела Меркель утверждала, что нападение России на Украину ее не удивило, поскольку она годами замечала «признаки изменения настроения Путина».
Zobacz więcej na temat:  Ангела Меркель Россия и ЕС Nord Stream 2

PR24 Wybuch Nord Stream. Wiech wskazuje na Kreml i apeluje o ochronę infrastruktury

- Jeżeli przyjmiemy, że to Rosja stoi za sabotażem Nord Stream 2, to z dużą dozą pewności można zakładać, iż Rosjanie mogą posunąć się dalej i zaatakować kolejne elementy infrastruktury - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech z portalu Energetyka24.com. - Powinniśmy otoczyć naszą infrastrukturę krytyczną szczególną ochroną kontrwywiadowczą i kinetyczną, by móc zapobiegać i radzić sobie z takimi zagrożeniami - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Wiech Błażej Prośniewski ŚWIAT energetyka Nord Stream Nord Stream 2 wojna na Ukrainie Rosja bezpieczeństwo energetyczne

Tajemnicze statki przyczyną awarii Nord Stream 2? Amerykański portal ujawnia

Analizujące dane satelitarne systemy firmy SpaceKnow wykryły dwa duże statki z wyłączonymi urządzeniami śledzącymi w rejonie rurociągu Nord Stream 2 kilka dni przed jego uszkodzeniem we wrześniu - podaje portal Wired. Firma poinformowała o swoich ustaleniach przedstawicieli NATO, którzy poprosili o dostarczenie większej ilości informacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Nord Stream 2 Nord Stream Gazprom gaz ziemny Rosja Bałtyk sabotaż

Szwedzka prokuratura dokładniej przyjrzy się gazociągom Nord Stream. Będą dodatkowe badania na dnie Bałtyku

Śledczy ze Szwecji poinformowali w piątek o zamiarze przeprowadzenia dodatkowych badań na dnie Morza Bałtyckiego w związku z dochodzeniem w sprawie aktu sabotażu przy gazociągach Nord Stream. W tym samym miejscu obecny jest rosyjski statek, który ma dokonać własnych oględzin.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Nord Stream Szwecja Dania energetyka inwestycje ŚWIAT Morze Bałtyckie Europa Rosja

"Czas, aby Europa wysłała do Moskwy sygnał ostrzegawczy". Niemiecki publicysta o atakach na infrastrukturę krytyczną

Dziennikarz Moritz Koch na łamach niemieckiego Handelsblatt napisał, że "nasilają się ataki na na infrastrukturę krytyczną w Europie". "Czas, aby Europa wysłała do Moskwy sygnał ostrzegawczy. W przeciwnym razie Europejczycy zapraszają Rosję do dalszych aktów sabotażu" - zaznaczył. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina wojna na Ukrainie Niemcy Nord Stream 2

Dr Dawid Piekarz: bronią energetyczną Rosja posługuje się sprawniej niż siłą militarną

- Największym niebezpieczeństwem tej zimy nie jest to, że Rosjanie zaatakują Ukrainę nowymi siłami, ale fakt, że odcięcie od rosyjskich surowców spowoduje pewien bunt społeczny, co wymusi na politykach, aby w jakiś sposób tę wojnę skończyli, czyli zmusili Ukrainę do zawarcia korzystnego dla Rosji pokoju - mówił w Polskim Radiu 24 dr Dawid Piekarz, ekspert ds. energetyki (Instytut Staszica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja gaz ziemny Nord Stream II Nord Stream Nord Stream 2 ŚWIAT Europa Antoni Trzmiel