more_horiz
PR24 Portal
Section05
OBWE

"Wykorzystamy wszelkie narzędzia, by postawić odpowiedzialnych przed sądem". OBWE po ataku na Kramatorsk

- USA dołożą wszelkich starań, aby pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za wszystkie jej zbrodnie wojenne na Ukrainie - powiedział w poniedziałek w Wiedniu Stały Przedstawiciel USA przy OBWE Michael Carpenter podczas specjalnego posiedzenia Rady Stałej tej organizacji, poświęconego atakowi rakietowemu Rosji na dworzec w Kramatorsku.
Zobacz więcej na temat:  Europa Ukraina Rosja wojna 2022 ŚWIAT wojna na Ukrainie serwis wschodni USA OBWE

"Musimy wspierać nadzieję na lepszą przyszłość". Szef MSZ o planie Marshalla dla Ukrainy

- Niezbędne jest zaproponowanie perspektywy odbudowania powojennej Ukrainy oraz przygotowanie swoistego planu Marshalla dla tego kraju po zakończeniu konfliktu - powiedział minister spraw zagranicznych, przewodniczący obecnie OBWE Zbigniew Rau. Podkreślił, że "musimy wspierać nadzieję na lepszą przyszłość".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA OBWE Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau wojna na Ukrainie wojna 2022 zbrodnie wojenne serwis wschodni konflikty międzynarodowe polityka

"Rosja uczyniła z Karty Narodów Zjednoczonych okrutny żart". Zbigniew Rau na forum ONZ

- Kreml zaczął brać za cel ludność i infrastrukturę cywilną, by złamać ducha Ukraińców, co stanowi akt państwowego terroryzmu - powiedział szef MSZ Zbigniew Rau podczas briefingu przewodniczącego OBWE dla Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jak podkreślił, "Rosja uczyniła z Karty Narodów Zjednoczonych okrutny żart". Zaznaczył też, że rosyjska inwazja zagraża istnieniu OBWE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Rosja Ukraina Ameryka Nowy Jork ONZ OBWE Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Ukraina: Separatyści łamią rozejm, a Władimir Putin wysuwa żądania [POSŁUCHAJ]

Eskaluje napięcie na granicy z Ukrainą. We wtorek Władimir Putin przekazał listę kroków, które mogłyby pomóc "w normalizacji stosunków" z Ukrainą. Wśród nich wskazał m.in. uznanie Półwyspu Krymskiego za terytorium Rosji, zrezygnowanie z planów wstąpienia do NATO, a także zdemilitaryzowanie całej Ukrainy. Pierwsze kraje zapowiedziały już nałożenie sankcji na Rosję. Poinformował o tym. m.in. Biały Dom. O aktualnej sytuacji na Ukrainie informujemy na bieżąco w Programie 3 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Rosja Ukraina Donbas Władimir Putin Wołodymyr Zełenski OBWE Trójka Ukraina

"W obecnym kryzysie tworzymy jeden zespół". Spotkanie doradców prezydentów Polski i USA

Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Jakub Kumoch spotkał się z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jakiem Sullivanem. Jak przekazał Biały Dom, tematem rozmowy były ruchy sił rosyjskich wokół Ukrainy oraz wzmacnianie wschodniej flanki NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT serwis wschodni Ukraina Rosja Jakub Kumoch OBWE Ameryka USA prezydent

Wiceszef MSZ o wizycie Zbigniewa Raua w Moskwie. "Padły konkretne propozycje"

- Nie jesteśmy naiwni, nie mamy specjalnych złudzeń, ale trzeba składać też pozytywne propozycje - tak Polska widzi rolę swojego przewodniczenia w OBWE - oświadczył Szymon Szynkowski vel Sęk. Wiceminister spraw zagranicznych powiedział, że szef MSZ Zbigniew Rau, który pojechał do Rosji jako przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, przedstawił stronie rosyjskiej "konkretne propozycje".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja OBWE serwis wschodni Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych wojna na Ukrainie Zbigniew Rau
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem