X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ONZ

Krzysztof Szczerski: trzeba informować świat o tym, co się dzieje po białoruskiej stronie granicy

 - Naszym głównym zadaniem jest informowanie świata o tym, co naprawdę dzieje się po białoruskiej stronie granicy i apelowanie, by społeczność międzynarodowa się temu solidarnie sprzeciwiała - powiedział ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski. Jak dodał, świat nie może pozwolić, by działania Mińska stały się wzorem dla innych reżimów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ dyplomacja kryzys na granicy reżim migracja Białoruś Europa

ONZ i Bank Światowy biją na alarm. Pandemia pogłębiła globalne ubóstwo

14 listopada obchodzony jest przez Kościół katolicki jako Światowy Dzień Ubogich. Ponad 700 milionów ludzi, czyli 10 proc. światowej populacji, żyje w skrajnym ubóstwie. Z powodu pandemii COVID-19 około 97 milionów ludzi więcej żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie - alarmuje Bank Światowy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 Kościół pomoc społeczna bezrobocie bank światowy ONZ UNICEF WHO

"Daleko od przełomu, konieczne zwiększenie ambicji". Ekolodzy o rezultatach COP26

- Mimo że największe gospodarki podejmują kolejne działania na rzecz klimatu, to wciąż jest daleko od potrzebnego przełomu, który pozwoli zapobiec katastrofie - oceniają rezultaty COP26 organizacje ekologiczne. Doceniają jednak, że w końcowym dokumencie COP26 mówi się o odchodzeniu od węgla.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Glasgow ekologia klimat polityka ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) konferencja GOSPODARKA

"Scenariusz pisany jest w Moskwie". Gen. Kowalski o kryzysie na granicy

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że za całym tym kryzysem stoi Rosja. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że scenariusz pisany jest w Moskwie - mówił w Polskim Radiu 24 generał Andrzej Kowalski, były szef Służby Wywiadu Wojskowego, komentując rezolucję ONZ w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron ŚWIAT Polityka zagraniczna Polski ONZ Rosja Białoruś granica migracja imigranci w Europie Rada Bezpieczeństwa ONZ Europa

Krzysztof Szczerski o działaniach Mińska na granicy

- Ważne, żebyśmy zastanowili się nad tym, jakie są długofalowe cele sytuacji na naszej granicy, bo reagujemy na doraźną sytuację kryzysową, natomiast celem nie jest sama sytuacja, jaką widzimy. Cele są dużo poważniejsze i groźniejsze - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski Białoruś POLSKA Katarzyna Gójska polityka ONZ Rada Bezpieczeństwa ONZ

Starcie podczas posiedzenia RB ONZ. Padł zarzut o "skłonności masochistyczne"

Podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie konfliktu na polsko-białoruskiej granicy kraje zachodnie potępiły reżim Łukaszenki rosyjski dyplomata nie zgodził się z przyjętą rezolucją i zarzucił jej autorom "skłonności masochistyczne".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Rosja dyplomacja polityka ONZ Rada Bezpieczeństwa ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) kryzys granica kryzys migracyjny migracja

USA i zachodnie kraje RB ONZ potępiają Białoruś. Jest deklaracja po nadzwyczajnym spotkaniu

Na czwartkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ jej europejscy członkowie (oprócz Rosji) i USA potępiły Białoruś. Napiętnowały ją w związku z kryzysem na granicy z Polską za instrumentalne traktowanie istot ludzkich wiodące do "zdestabilizowania zewnętrznej granicy UE".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA zachód Europa Białoruś Rada Bezpieczeństwa ONZ ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) Mińsk kryzys kryzys migracyjny migracja polityka

"Prawa człowieka tych osób są sprawą nadrzędną". Komisarz ONZ apeluje ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet wezwała Białoruś i Polskę do pilnego rozwiązania kryzysu migracyjnego. Podkreśliła, że duża liczba migrantów i uchodźców jest w rozpaczliwej sytuacji, przebywając tam w prawie już mroźnej pogodzie. Wezwała stosowne władze do zapewnienia, że "prawa człowieka tych osób są sprawą nadrzędną" oraz zaapelowała o współpracę w celu ochrony życia i godności osób, które utknęły na granicy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ służby i bezpieczeństwo Białoruś imigranci w Europie kryzys migracyjny

"To bardzo ważny sygnał i efekt działania polskiej dyplomacji". Rzecznik MSZ o pilnym spotkaniu Rady Bezpieczeństwa ONZ

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina mówił w TVP Info, że posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, które ma odbyć się w czwartek pokazuje, jak poważnie jest traktowana sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica kryzys na granicy Białoruś migracja ONZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka