X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
OZE

Jakie będą zasady programu "Mój Prąd 4.0" ? Resort klimatu stawia na większą własną konsumpcję i e-auta

Planowana w I kwartale 2022 r. nowa odsłona programu priorytetowego "Mój Prąd 4.0"  pozwoli na wykonanie kolejnego kroku w kierunku efektywnej, bezpiecznej energetyki rozproszonej, uwzględniającej inteligentne zarządzanie magazynowaniem oraz autokonsumpcją wytworzonej energii elektrycznej - informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo klimatu energia elektryczna fotowoltaika OZE ekologia

Resort klimatu ujawnił zasady dopłat państwa do cen prądu dla najuboższych

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że założenia projektu dot. dopłat do prądu zakładają wsparcie w latach 2022-2031. Dodano, że wartość pomocy ma rosnąć w każdym roku od poziomu ok. 1,5 mld zł do poziomu ok. 1,7 mld zł, a dopłaty mają się wahać od 324 zł do 876 zł w okresie rocznym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny inflacja energia elektryczna ekologia OZE Unia Europejska energetyka

Eksperci: Turowa nie zamkniemy na pewno, ale musimy zmieniać naszą energetykę

Kopalni Turów nie możemy zamknąć,ale musimy iść dalej w kierunku mixu energetycznego z uwzględnieniem atomu i odnawialnych źródeł energii. Jest to jednak proces na lata, w trakcie których musimy mieć możliwość, w razie potrzeby, skorzystania z naszego węgla - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Marek Lachowicz z Warsaw Enterprise Institute i Jakub Wiech z portalu Energetyka24.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka ekologia OZE Unia Europejska fundusze unijne węgiel gaz ziemny Trybunał Sprawiedliwości UE dwutlenek węgla kopalnia Turów Praga Czechy

Wielka Brytania zamierza osiągnąć zerową emisję do 2050 r. Rząd opublikował szczegółowy plan działań

Brytyjski rząd opublikował "Strategię Zero Netto", czyli plan wyszczególniający, w jaki sposób Wielka Brytania chce zrealizować ogłoszone zobowiązanie, by do 2050 r. stać się krajem z zerową emisją netto gazów cieplarnianych. Liczący 368 stron dokument jest rozwinięciem przedstawionego w listopadzie 2020 r. przez premiera Borisa Johnsona 10-punktowego planu "zielonej rewolucji". Krytycy oceniają, że więcej w nim jest obietnic niż wiążących zobowiązań.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia ochrona środowiska emisja co2 Wielka Brytania ONZ OZE energia atomowa

Eksperci: w niemieckiej polityce i gospodarce wielkich zmian nie będzie

Niemiecka polityka gospodarcza po wyborach nie zmieni się diametralnie, ale na pewno Niemcy będą musieli zastanowić się nad stosunkami z partnerami: co oferują i co mogą dać. Dotychczas często stosowali nacisk gospodarczy co dotyczyło też stosunków z Polską. Wiele zależy również od tego, ile będą mieli do powiedzenia niemieccy przemysłowcy - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych w PKO BP i Piotr Soroczyński, główny ekonomista KIG
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 Niemcy ekologia Chiny Unia Europejska OZE

Jaki udział w czeskiej energetyce ma węgiel? Dane są zaskakujące

W Czechach najwięcej energii elektrycznej wyprodukowano z węgla – ok. 37 proc., z siłowi jądrowych pochodziło 33,6 proc., z gazu ok. 11 proc., a ze słońca i wody uzyskano niecałe dziesięć proc. Największa elektrownia węglowa naszego południowego sąsiada, Poczerady, nie spełnia norm europejskich, zanieczyszczając powietrze nie tylko dwutlenkiem węgla, ale też i rtęcią.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Czechy węgiel energetyka OZE ekologia dwutlenek węgla ŚWIAT Europa

Eksperci: polska produkcja radzi sobie doskonale mimo trudności z dostawami

Doskonale radzimy sobie z produkcją, która rośnie mimo trudności w dostawach co pokazuje, że wychodzenie z pandemicznego kryzysu jeszcze potrwa. Ciągle mamy szansę na przeniesienie części produkcji do nas, ale rosnące wynagrodzenia czy trudności administracyjne część inwestorów mogą zniechęcać - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz (SGH) i dr Przemysław Kwiecień (XTB).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE dwutlenek węgla Komisja Europejska Unia Europejska węgiel ceny paliw ekologia

Grupa Orlen angażuje się w budowę farm wiatrowych na Bałtyku. Pięć spółek podpisało umowę sektorową

Pięć spółek Grupy Orlen zaangażowanych w projekty energetyczne na Morzu Bałtyckim podpisało tzw. umowę sektorową wyznaczającą kierunki rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Przyjęty dokument to efekt prac inwestorów, przedsiębiorstw, instytucji i organizacji - podał koncern.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA ochrona środowiska ekologia odnawialne źródła energii OZE energia odnawialna Orlen PKN Orlen