X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
OZE

Miks energetyczny. Na co powinna postawić Polska?

W Katowicach obradują goście szczytu klimatycznego COP24. A naukowcy alarmują, że do roku 2050 świat musi zredukować emisję CO2 do zera. Jeśli tak się nie stanie, może dojść do zagłady życia na Ziemi. Na COP24 na pewno padnie pytanie, w jaki sposób Polska chce redukować szkodliwą emisję. Konkretów jeszcze nie mamy, bo dokument o naszej polityce energetycznej nie został jeszcze przyjęty przez rząd. Niektóre propozycje już jednak znamy.
Zobacz więcej na temat:  energetyka OZE energia

Unia zmienia przepisy. Każdy będzie mógł produkować energię

Unia modyfikuje dyrektywę o Odnawialnych Źródłach Energii znosząc przeszkody w wykorzystaniu małych instalacji domowych. Planowane zmiany są efektem negocjacji między Radą, Parlamentem i Komisją Europejską. Czy nowe przpisy wpłyną na rozwój idei prosumenckiej w krajach unijnych - z prof. Zbigniewem Karaczunem ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w radiowej Jedynce rozmawiał Dariusz Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  OZE ekologia energetyka Dariusz Kwiatkowski

Fotowoltaika zwycięzcą na rynku OZE

Udział odnawialnych źródeł energii w ogólnym miksie energetycznym Polski w 2020 roku powinien wynieść 15 procent. Od tego celu jesteśmy jeszcze dość daleko, a w 2016 nastąpił nawet jego spadek. Ministerstwo Energii zapewnia jednak, że zagrożenia nie ma. Na świecie bardzo mocno zwiększyły się inwestycje w fotowoltaikę. Także w Polsce ma ona szanse zostać zwycięzca na rynku OZE. 
Zobacz więcej na temat:  ekologia OZE Aleksandra Tycner

„Niedługo domowa elektrownia nie będzie nikogo dziwiła”

Coraz więcej Polaków stosuje rozwiązania ekologiczne w swoich domach, kamienicach czy zakładach pracy. Jednym z takich rozwiązań jest elektrownia ekologiczna, która pomaga w uzyskaniu energii i jednocześnie chroni środowisko. O tym, czy warto inwestować we własne, ekologiczne elektrownie, ile to kosztuje i po jakim czasie ich koszt się zwraca, mówiła w audycji O Sobie Samych Ilona Jędrasik z Client Earth - Prawnicy dla ziemi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 fotowoltanika energia odnawialna ekologia OZE