more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ołena Zełenska

Skutki zbrodniczej napaści armii Putina. Zełenska: 60 proc. Ukraińców wymaga pomocy psychologicznej

Ołena Zełenska oceniła, że w związku z wojną na Ukrainie co najmniej 60 proc. obywateli Ukrainy potrzebuje pomocy psychologicznej, z kolei 44 proc. Ukraińców wojna zmusiła do rozłąki z rodziną. "Nawet po tym, gdy wojna zakończy się naszym zwycięstwem, będzie wpływać na psychikę co najmniej przez kolejne siedem do dziesięciu lat" - napisała pierwsza dama Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna 2022 Ukraina Rosja społeczeństwo Ołena Zełenska

"Wasze sprawy są dla nas ważne, myślimy o was codziennie". Pierwsze damy złożyły życzenia z okazji Dnia Dziecka

Na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" pierwsze damy złożyły życzenia z okazji Dnia Dziecka. - Zapewniam Was, że Wasze sprawy, problemy i potrzeby są dla nas, dorosłych, bardzo ważne i myślimy o Was nie tylko w dniu Waszego święta - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzień dziecka społeczeństwo Ołena Zełenska Anna Komorowska Jolanta Kwaśniewska Danuta Wałęsa Agata Kornhauser-Duda dzieci

"Wrócimy, bo nie ma nic lepszego niż dom". Zełenska z wzruszającymi podziękowaniami dla Polaków

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska opublikowała w niedzielę klip zatytułowany "Wrócę", w którym ukraińscy uchodźcy w Polsce zapowiadają, że po wojnie powrócą do swojego kraju. "Wrócimy, bo nie ma nic lepszego niż dom. I zdecydowanie zaprosimy Polaków, by im podziękować" - napisała.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne polska pomoc uchodźcy Ołena Zełenska

"Polska stała się najbliższym przyjacielem Ukrainy". Olena Zełenska dziękuje Polakom

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska opublikowała w niedzielę klip zatytułowany "Wrócę", w którym ukraińscy uchodźcy w Polsce zapowiadają, że po wojnie powrócą do swojego kraju. "Wrócimy, bo nie ma nic lepszego niż dom. I zdecydowanie zaprosimy Polaków, by im podziękować" - napisała.
Zobacz więcej na temat:  Europa Ukraina wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne polska pomoc uchodźcy Ołena Zełenska

"Z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy". Ołena Zełenska dziękuje za polską pomoc

"Dziękuję, Polsko! To, co robicie dla nas, to więcej niż pomoc" - napisała pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska, komentując wsparcie Polski dla uchodźców z Ukrainy. Podsumowała także swoją wczorajsza rozmowę z pierwszą damą Polski Agatą Korhnauser-Dudą. "Z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy" - dodała Zełenska. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina uchodźcy wojna 2022 polska pomoc Ołena Zełenska Europa

Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z pierwszą damą Ukrainy. Zełenska: dziękuję za pomoc

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda odbyła wideorozmowę z pierwszą damą Ukrainy Ołeną Zełenską. Jej tematem była współpraca Polski i Ukrainy w zakresie pomocy humanitarnej wobec uchodźców oraz ludności cywilnej, pozostającej na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Agata Kornhauser-Duda Ołena Zełenska uchodźcy polska pomoc pomoc

"Każdy Ukrainiec jest na celowniku Rosji". Apel Ołeny Zełenskiej do świata

- Każdy Ukrainiec jest celem ataku Rosji, celem numer 1 dla wroga jesteśmy my wszyscy - oświadczyła pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska w wyemitowanym wywiadzie dla CNN. Małżonka Wołodymyra Zełenskiego opisywała zniszczenia w całym kraju, w tym wysiłki podejmowane dla ocalenia ukraińskich dzieci, co stało się dla niej jednym z głównych zadań. Apelowała, aby dla świata wojna nie spowszechniała, a ofiary nie stały się statystyką. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe serwis wschodni media Ołena Zełenska Wołodymyr Zełenski zbrodnie wojenne dzieci

Apel Ołeny Zełenskiej: Europa nie może przyzwyczaić się do wojny, do masowych grobów

Ołena Zełenska zwróciła się na Facebooku do społeczności międzynarodowej, aby "nie przyzwyczajała się do wojny na Ukrainie. "W XXI wieku Europa nie może przyzwyczaić się do wojny, do tego, że dzieci zasypiają przy odgłosie pocisków i nie wiedzą, czy jutro będą żyły" - napisała.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Ołena Zełenska wojna na Ukrainie serwis wschodni konflikty międzynarodowe wojsko Ukraina Rosja ŚWIAT Europa

Poruszające słowa Ołeny Zełenskiej w ABC News. "Jak każda kobieta na Ukrainie boję się o swojego męża"

- Jak każda kobieta na Ukrainie, obawiam się o swojego męża. Wiem jednak, jak jest silny i zdecydowany. Wiem, że kocha swoją ojczyznę, naród i rodzinę. (...) Dlatego będzie bronił wszystkich tych wartości do samego końca - mówiła Ołena Zełenska w wywiadzie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej ABC News - informuje gazeta internetowa Ukrainska Prawda. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie Ołena Zełenska Wołodymyr Zełenski

Mali onkologiczni pacjenci z Ukrainy przybyli do Polski. Ołena Zełenska dziękuje Agacie Kornhauser-Dudzie

Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełenska podziękowała polskiej Pierwszej Damie Agacie Kornhauser-Dudzie za zaangażowanie w pomoc ukraińskim dzieciom chorym na nowotwory. Tylko we wtorek do Polski z Ukrainy przyjechało 73 dzieci wymagających leczenia onkologicznego.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Europa serwis wschodni POLSKA ŚWIAT Agata Kornhauser-Duda Andrzej Duda Ołena Zełenska
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem