more_horiz
PR24 Portal
Section05
Opole 2022

59. KFPP w Opolu. Program 1 Polskiego Radia oraz Trójka przyznały własne nagrody

W Opolu trwa święto polskiej muzyki - 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Program 1 Polskiego Radia oraz Trójka przyznały własne nagrody w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Radiowa Jedynka uhonorowała Filipa Lato za piosenkę "Lepiej mieć", natomiast Trójka przyznała nagrodę w kategorii: "Debiuty" Basi Gąsienicy-Giewont za utwór: "Nie będę".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Opole 2022 TVP Opole Trójka W POLSKIM RADIU

Radiowa Jedynka i Trójka na festiwalu w Opolu

Trwa największe święto polskiej piosenki! Od piątku do poniedziałku (17-20.06) Program 1 Polskiego Radia i Trójka zapraszają na największą scenę muzyczną w Polsce - 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas festiwalu wręczono statuetki w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Przez cały czas trwania wydarzenia na antenach Jedynki i Trójki można zdobyć zaproszenia na festiwalowe koncerty.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Opole 2022 Marcin Kusy Łukasz Ciechański Bartek Deryło

Triumfatorzy koncertu "Premiery" na 59. Festiwalu w Opolu

W dniach od 17 do 20 czerwca Telewizja Polska zaprasza na największą scenę muzyczną w Polsce, czyli 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Drugi dzień festiwalu to dwa koncerty konkursowe oraz wspaniały jubileusz. Muzyczną ucztę rozpoczął koncert "Premiery". Różnorodne były style piosenek, które usłyszeliśmy - od piosenki literackiej, przez rockowy przebój, aż po folk.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Anna Will Paweł Sztompke Marcin Kusy Damian Sikorski piosenka Opole 2022

Trwa 59. KFPP w Opolu. Program 1 Polskiego Radia i Trójka wręczą własne nagrody

Trwa wielkie święto polskiej piosenki! Program 1 Polskiego Radia i Trójka zapraszają na największą scenę muzyczną w Polsce - 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Już dziś wieczorem (18 czerwca) obydwie anteny wręczą własne nagrody w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Nagrodami specjalnymi będą występy laureatów w studiach koncertowych Polskiego Radia. Na antenach Jedynki i Trójki można zdobyć zaproszenia na festiwalowe koncerty.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Opole 2022

Opole. Miasto, które rozbrzmiewa muzyką

Program 1 Polskiego Radia zawitał do Opola. W dniach 17-20 czerwca odbywa się tu 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Podczas festiwalu Jedynka przyzna nagrodę w kategorii "Premiery". Statuetkę wręczy Marcin Kusy - dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. W trakcie audycji odwiedziliśmy m.in. Muzeum Śląska Opolskiego oraz ogród zoologiczny.
Zobacz więcej na temat:  Opole 2022 Roman Czejarek Opole ZOO historia Polski piosenka kompozytor MUZYKA rynek muzeum zabytki

"LPT po godzinach" z opolskiego Rynku. Tomasz Kammel gościem Trójki

W piątek wystartował 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Program 3 Polskiego Radia jest na miejscu. Trójkowi dziennikarze rozmawiali z gośćmi, opowiadali o Opolu, informowali słuchaczy o wydarzeniach festiwalowych. Podobnie było w sobotnie przedpołudnie - z opolskiego Rynku audycję "LPT po godzinach" poprowadził Tomasz Miara, którego gościem był Tomasz Kammel. 
Zobacz więcej na temat:  Opole 2022 Tomasz Miara Trójka

Halina Frąckowiak: ja też kocham Opole

Przy okazji występu Haliny Frąckowiak na 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na telebimie widzieliśmy kilka wcieleń wokalistki, począwszy od najwcześniejszych, przypomnieliśmy sobie jej piosenki. Publiczność opolska jeszcze raz udowodniła, jak wielkim uwielbieniem darzy wokalistkę. - Ja też kocham Opole i bardzo dziękuję za życzenia, zawsze przyjeżdżam tu z największą radością i godnością, poczuciem, że zostałam zauważona - mówiła Halina Frąckowiak w rozmowie z radiową Jedynką.
Zobacz więcej na temat:  piosenka KULTURA MUZYKA album Pop kariera Anna Jurksztowicz Halina Frąckowiak Opole 2022