X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ordo Iuris

"Płeć nie może decydować o przyjęciu na studia". Ordo Iuris o działaniach UW

"Władze Uniwersytetu Warszawskiego zapowiedziały wdrożenie Planu Równości Płci – dokumentu, który pod pozorem promowania »równości i różnorodności« wprowadza założenia, mające w istocie charakter dyskryminujący i sprzeczny z polskim prawem, w tym z Konstytucją" - podaje na swojej stronie Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ordo Iuris Uniwersytet Warszawski dyskryminacja

TYLKO U NAS "Dyskryminacja i godzenie w wolność wyboru ścieżki zawodowej". Ekspert Ordo Iuris o nowym prawie UW

Co najmniej trzy artykuły konstytucji - według Ordo Iuris - narusza "Plan równości płci" przyjęty przez prof. Marcina Pałysa, do niedawna rektora Uniwersytetu Warszawskiego. - Przyjęte rozwiązania dyskryminują i godzą w wolność np. wyboru przedmiotów badań naukowych - twierdzi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Bartosz Zalewski z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ordo Iuris Uniwersytet Warszawski

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Nowa inicjatywa Ordo Iuris w obronie tradycyjnych wartości

Chrześcijański Kongres Społeczny i Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris postulują wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. Dziś zaczynają zbierać podpisy o rejestrację tej inicjatywy w Sejmie. To w efekcie umożliwi dalsze prace nad projektem nowej konwencji oraz upoważni władze do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.
Zobacz więcej na temat:  rodzina społeczeństwo LGBT Ordo Iuris Sejm POLSKA

TYLKO U NAS "Wprowadza pojęcia, które destabilizują polski porządek prawny". Dr Zych o konwencji stambulskiej

- Konwencja stambulska zawiera szereg błędów. Ze stricte prawniczego punktu widzenia najważniejszym zarzutem pod jej adresem jest moim zdaniem to, że wprowadza pojęcia i terminologie, które destabilizują polski porządek prawny - podkreśla w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT Ordo Iuris przemoc rodzina konwencja stambulska

"Błędnie identyfikuje przyczyny przemocy". Karolina Pawłowska z Ordo Iuris o konwencji stambulskiej

- Błędna identyfikacja przyczyn przemocy, która zawarta jest w konwencji stambulskiej, przyczynia się do tego, że ta przemoc nie jest zwalczana, a nawet jest większa - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego w Instytucie Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Ordo Iuris społeczeństwo Ryszard Gromadzki konwencja stambulska

Wniosek premiera do TK ws. konwencji stambulskiej. Dr Zych: dobra decyzja, ten dokument szkodzi

-  Można mieć nadzieję, że skierowany przez premiera wniosek ws. konwencji stambulskiej zostanie jak najszybciej rozpatrzony przez TK. Dokument ten zawiera treści, które w oczywisty sposób uderzają w elementarne wartości polskiego porządku ustrojowego takie jak rodzina czy małżeństwo - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Ordo Iuris konwencja stambulska premier Mateusz Morawiecki Trybunał Konstytucyjny Dorota Kania

Dr Zych o reakcjach na zatrzymanie aktywisty LGBT: walka w sferze komunikacji

- Z punktu widzenia prawnego sprawa Michała Sz. ps. Margot jest oczywista, mamy do czynienia z serią czynów zabronionych, mających charakter przestępstw pospolitych. (…) To, że sąd podjął decyzję o zatrzymaniu, nie zaskakuje - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Tymoteusz Zych wiceprezes zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 LGBT POLSKA Ordo Iuris Warszawa

Wiceminister rozwoju: tarcza antykryzysowa to ponad 60 mld zł na kontach przedsiębiorców

- Tarcze - zarówno finansowa, jak i antykryzysowa - to na dzień dzisiejszy jest już ponad 60 mld zł na kontach przedsiębiorców. Te pieniądze pozwalają ratować zarówno firmy jak i miejsca pracy - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Rozwoju POLSKA polityka Jerzy Jachowicz Ordo Iuris tarcza antykryzysowa pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce

"Grupy interesów wykorzystują emocje ludzi". Prezes Ordo Iuris o zamieszkach w USA

- Obserwujemy powtórkę z historii. Przy każdej rewolucji dochodzi do zburzenia ładu społecznego oraz stworzenia procesów ułatwiających wprowadzenie nowego systemu wartości - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, odnosząc się do tematu zamieszek w USA.
Zobacz więcej na temat:  LGBT społeczeństwo Zamieszki w USA Robert Tekieli wolność słowa homoseksualizm Ordo Iuris Polskie Radio 24 POLSKA