X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
PGNiG

TYLKO U NAS "Największą rolę odegrało działanie Gazpromu". Prezes PGNiG o wzroście cen gazu

- Zakładam, że ceny gazu spadną pewnie dopiero na wiosnę. Okres zimowy to czas, kiedy zapotrzebowanie będzie rosnąć. Magazyny na zachodzie Europy dalej są niezapełnione w dostatecznym poziomie - mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 prezes PGNiG Paweł Majewski. Podkreślił równocześnie, iż Polska jest w o tyle lepszej sytuacji, że nasze magazyny są praktycznie pełne, dzięki czemu nie grozi nam brak gazu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PGNiG gaz Gazprom GOSPODARKA POLSKA

"Ceny gazu powinny odzwierciedlać uzasadnione koszty". Komunikat Urzędu Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki zwrócił uwagę prezesowi UOKiK na potrzebę weryfikacji mechanizmu kształtowania cen gazu zaazotowanego dla przedsiębiorstw zajmujących się obrotem tym paliwem, w tym stosowania ewentualnych praktyk monopolistycznych. Prezes UOKiK przyznał, że "z niepokojem" obserwuje rosnące ceny gazu w Polsce i Europie. Jak dodał, UOKiK analizuje sytuację rynkową.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw gaz ziemny UOKiK PGNiG energetyka

PGNiG stara się powstrzymać wzrost cen gazu. Jacek Sasin: niwelujemy te podwyżki własnymi działaniami

O 941 proc. zdrożał gaz na giełdach europejskich, na których musi się zaopatrywać Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - mówił w środę w Sejmie wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że PGNiG nie podniosło ceny i dziś "niweluje te podwyżki własnymi staraniami".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny PGNiG Ministerstwo Aktywów Państwowych ceny Jacek Sasin

Польская кампания PGNiG и катарская Black Cat планируют совместно развивать бизнес на Аравийском полуострове

Компании хотят объединить опыт и технологический потенциал, чтобы подготовить предложение, ориентированное на рынки крупнейших производителей нефти и природного газа.
Zobacz więcej na temat:  Экономика Польши Бизнес PGNiG

Prezes Instytutu Jagiellońskiego: Polsce nie grozi szantaż cenowy Gazpromu

Polska dzięki gazoportowi imienia Lecha Kaczyńskiego i Baltic Pipe, będzie mniej zależna od dyktatu cenowego Gazpromu, który obecnie odczuwa Europa. Poszukiwanie nowych kierunków dostaw gazu LNG, planowany pływający gazoport, rozbudowa zbiorników - to wszystko daje nam więcej swobody działania w pozyskiwaniu gazu niż innym krajom UE - powiedział Marcin Roszkowski prezes Instytutu Jagiellońskiego w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Nord Stream 2 gaz ziemny LNG Rosja Unia Europejska PGNiG

KARPACZ 2021 Szef PGNiG: zapotrzebowanie na gaz w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat wzrośnie o ponad 50 proc.

- Dla gazu została przewidziana rola paliwa przejściowego w transformacji energetycznej, żeby skutecznie odejść od węgla w polskich realiach - mówił podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Paweł Majewski, prezes PGNiG.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 POLSKA GOSPODARKA PGNiG gaz ziemny energia energia odnawialna