more_horiz
PR24 Portal
Section05

PKN Orlen

Orlen Wyścig Narodów. Szalony finisz wyłonił zwycięzcę

Orlen Wyścig Narodów w piątek przeniósł się na Słowację. Na trzecim etapie kolarze mieli do pokonania 124-kilometrowy odcinek. Wystartowali w Lewoczy, a finiszowali mocno pod górę na wysokości 1347 m w Szczyrbskim Jeziorze. W końcówce były ucieczki, ale o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Orlen Orlen Wyścig Narodów 2023 Czesław Lang PKN Orlen Trójka

Złoże ropy w Ost Frigg w Norwegii. Grupa Orlen: jego zasoby są znacznie większe, niż zakładano

W złożu Ost Frigg, w którym udziały ma PGNiG Upstream Norway z Grupy Orlen, może znajdować się dwa razy więcej ropy naftowej, niż zakładano do tej pory - poinformował Orlen. Zasoby ropy w tym złożu przypadające na Orlen wynoszą 5-11 mln boe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne gaz ziemny LNG Norwegia ropa naftowa PGNiG PKN Orlen POLSKA społeczeństwo

2. etap Orlen Wyścig Narodów. Trudny podjazd na finiszu

Orlen Wyścig Narodów, który zakończy się 28 maja, nie zwalnia tempa. Drugi etap kolarskiej rywalizacji również odbędzie się na terenie Węgier. Na kolarzy czeka 152-kilometrowa trasa - z Hatvan do Bükkszentkereszt. Premierowy odcinek wygrał Duńczyk Nikolaj Mengel. Podium uzupełnili Michał Żelazowski (Polska) i Cole Kessler (USA).
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Orlen Orlen Wyścig Narodów 2023 Czesław Lang PKN Orlen

Inwestycje w małe reaktory jądrowe. Daniel Obajtek: do końca roku planujemy 13 nowych lokalizacji

Daniel Obajtek powiedział w "Gościu Wiadomości", że PKN Orlen do końca roku wskaże kolejne lokalizacje pod budowę małych reaktorów jądrowych. – Planujemy nie tylko tych siedem lokalizacji, ale do końca roku planujemy trzynaście kolejnych lokalizacji – to będzie około dwudziestu lokalizacji i będziemy dalej pracować nad nimi - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Daniel Obajtek inwestycje energia elektrownia atomowa POLSKA społeczeństwo