more_horiz
PR24 Portal
Section05

PKN Orlen

Derusyfikacja rynku energii. Ekonomista: umowa PKN Orlen z Aramco to dobry przykład

PKN Orlen podpisał umowy z Aramco Overseas Company dotyczące finalizacji środków zaradczych wynikających z warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia przez Orlen kontroli nad Lotosem - poinformował Orlen w komunikacie. W Programie 1 Polskiego Radia ekonomista, prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski przyznał, że to dobry przykład derusyfikacji rynku energii.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Henryk Szrubarz Orlen PKN Orlen energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Umowy Orlenu z MOL i Saudi Aramco. Ekspert wskazuje na korzyści dla polskiej spółki

- Elementem tego "dealu" jest 40 proc. zapotrzebowania całej grupy PKN Orlen na ropę naftową. (...) Cała Europa nagle i nerwowo poszukuje dostaw paliw spoza Rosji, a Orlen jest taką spółką, która wiedziała, że ten kierunek nie jest perspektywiczny - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Maciążek (Strefa Inwestorów). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka bezpieczeństwo energetyczne PKN Orlen

Wielomilionowe zaległości Lotosu z czasów PO-PSL. Daniel Obajtek: to kwestia mafii VAT-owskich

92,5 miliona złotych - taką kwotę musi zwrócić do Skarbu Państwa spółka PKN Orlen. Jest to efekt zobowiązań Lotosu, które wynikają najprawdopodobniej z działalności mafii VAT-owskich w latach 2014-2015. Zdaniem Daniela Obajtka te straty to wynik nieudolnej kontroli nad spółką ówczesnego rządu Platformy Obywatelskiej. - Kiedy wychodzą takie rzeczy na jaw, widzę, że ten cały atak na moją osobę ma drugie dno - stwierdził prezes Orlenu.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Daniel Obajtek POLSKA lotos vat

Orlen zapłaci zaległy podatek za Lotos. To efekt działań mafii VAT-owskiej w 2014 i 2015 roku

92,5 miliona złotych - taką kwotę musi zwrócić do Skarbu Państwa spółka PKN Orlen. To efekt kontroli skarbowej przeprowadzonej w spółce Lotos, która połączyła się niedawno z PKN Orlen. Oszacowane zobowiązanie związane jest z rozliczeniem VAT-u przy handlu paliwami w latach 2014 i 2015, czyli działaniem tzw. mafii VAT-owskiej.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Daniel Obajtek Mafia POLSKA paliwa