more_horiz
PR24 Portal
Section05

PO

Bejda: nie będzie jednej listy z Koalicją Obywatelską

- Od początku mówimy, że nie będzie jednej listy z Koalicją Obywatelską. Powód jest prosty. Taka polaryzacja - gdyby była jedna lista po stronie opozycyjnej i jedna po stronie Zjednoczonej Prawicy - budowałaby Konfederację, a nam na tym nie zależy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL-Koalicji Polskiej Paweł Bejda.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Bejda PSL Polska 2050 Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Donald Tusk PO Platforma Obywatelska opozycja polityka wybory parlamentarne POLSKA Grzegorz Jankowski PSL-Koalicja Polska

TYLKO U NAS Marsz opozycji czy marsz Tuska? Lider PO ograł antyrządowych sojuszników, ale "nie powiedział nic przełomowego"

- Ten marsz niewiele zmieni, choć wzmocni pozycję Donalda Tuska w ramach opozycji. Proszę przyjrzeć się strukturze tego wydarzenia. Lider PO wystąpił zarówno na początku, jak i na końcu. Cały marsz toczył się wokół niego, wszystko inne było ilustracją - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl politolog prof. Kazimierz Kik, odnosząc się do marszu Platformy Obywatelskiej, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk opozycja polityka Marek Jurek Kazimierz Kik rząd PiS Prawo i Sprawiedliwość PO Platforma Obywatelska demonstracje PSL Polska 2050 Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz POLSKA

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. "Tusk w przeszłości naciskał na PiS, aby taką komisję powołać"

Odbyła się konferencja prasowa z udziałem rzecznika PiS Rafała Bochenka, posła PiS Marka Asta oraz ministra Krzysztofa Szczuckiego ws. powołania przez prezydenta komisji śledczej ds. badania rosyjskich wpływów. - To Donald Tusk w przeszłości naciskał na Prawo i Sprawiedliwość, aby taką komisję powołać - podkreślił Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Bochenek Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk Platforma Obywatelska PO Rosja komisja śledcza

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. "Im więcej jasności w życiu publicznym, tym lepiej"

- To jest ustawa w dużej mierze analogiczna do tej komisji weryfikacyjnej działającej w kwestii reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - powiedziała poseł PiS Mirosława Stachowiak-Różecka w Programie 3 Polskiego Radia, odnosząc się tym samym do zarzutów opozycji dot. powstania komisji. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli ponadto: Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta), Grzegorz Schetyna (PO), Krzysztof Gawkowski (Lewica), Marek Sawicki (Nowe PSL), Krzysztof Ciecióra (OdNowa).
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka POLSKA Sejm PiS PO PSL Beata Michniewicz

Kto wpłaca na partię Tuska? Wśród darczyńców PO jeden z najbogatszych Polaków, niegdyś TW "Paweł"

W marcu Donald Tusk apelował do sympatyków o wsparcie finansowe kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. Teraz tygodnik "Sieci" informuje, że od tego czasu na konto partii wpłynęło prawie 3 mln zł. Jednym z darczyńców jest Roman Karkosik, obecnie jeden z najbogatszych Polaków, zaś w minionym ustroju - tajny współpracownik o pseudonimie "Paweł".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska PO wybory prezydenckie kampania wyborcza opozycja polityka biznes przedsiębiorca PRL POLSKA

Suski odpowiada Budce na propozycje ws. 500+. "To populizm, gra na takiej zasadzie: »kto głupi, ten uwierzy«"

- To oczywista gra, bo jeśli rzeczywiście by chcieli wprowadzenia tego, to złożyliby ten wniosek wcześnie - powiedział poseł PiS Marek Suski pytany o propozycję PO dotyczącą waloryzacji programu 500+. Jak dodał, propozycja Borysa Budki to populizm, oraz "pełna, z premedytacją działalność polityczna, populizm, gra na takiej zasadzie: »kto głupi, ten uwierzy«".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS PO Marek Suski program 500+ społeczeństwo

Rafał Trzaskowski nie zrezygnuje z auta służbowego. Ratusz odrzucił projekt "Urzędnicy na rowery"

Władze miasta nie zachęcają mieszkańców do rezygnacji z samochodów - stwierdził radny PiS z Pragi Północ Ernest Kobyliński. Warszawski ratusz odrzucił złożony przez niego do budżetu obywatelskiego projekt pt. "Urzędnicy na rowery - Rafał Trzaskowski daje przykład".
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Warszawa transport rower Region Mazowsze regiony POLSKA PiS PO mazowieckie