more_horiz
PR24 Portal
Section05
PPS

Robert Kwiatkowski: PPS wystartuje w wyborach jako część zjednoczonej opozycji

Pomysł wcześniejszych wyborów parlamentarnych, wracający od czasu do czasu w dyskusjach politycznych, był tematem rozmowy w Polskim Radiu 24 z posłem PPS Robertem Kwiatkowskim. Gość audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" stwierdził, że PPS powinien iść na wybory na wspólnej liście opozycji, a liderem zjednoczonej opozycji powinien być Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA polityka lewica PPS wybory

Senator PPS: w sprawie Ukrainy musimy mówić jednym głosem, nie użyłbym słów, które powiedział Tomasz Grodzki

- Marszałek Tomasz Grodzki tydzień przed wybuchem wojny mówił na Ukrainie, że tam gdzie będzie mógł będzie lobbował za Ukrainą, że będzie wspierał jej dążenia do wolności, do demokracji, do Unii Europejskiej. Swoje wystąpienie uznał pewnie za część tego zobowiązania - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Konieczny (PPS).
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki POLSKA Senat polityka PPS Ukraina Rosja wojna na Ukrainie

"Państwo carskie wydawało się kolosem na glinianych nogach"

Początkiem rewolucji 1905-1907 na ziemiach polskich była krwawa niedziela w Petersburgu 22 stycznia, a według kalendarza rosyjskiego 9 stycznia 1905 roku. - Jedni będą chcieli państwo carskie obalić w celach rewolucji społecznej, jak Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy (...), natomiast inni, jak PPS kierowany ręką Piłsudskiego i jego najbliższych współpracowników, myślą o wykorzystaniu tego upokorzenia imperium rosyjskiego w wojnie z Japonią do dywersji geopolitycznej, która może przekształcić się w skuteczne powstanie o niepodległość Polski - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Andrzej Nowak.
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak Andrzej Nowak historia Polski PPS

Jerzy Wittlin. Twórca słynnych części "Vademecum"

9 stycznia 1925 roku urodził się we Lwowie pisarz i satyryk Jerzy Wittlin. Tak, nie pomylą się wszyscy ci, którzy łączą jego nazwisko z niezwykle popularną w latach 70. i 80. serią wydawniczą rozpoczynającą się od słowa "Vademecum"... i nie zdziwiłoby nikogo, gdyby tytuł pierwszej części brzmiał choćby tak: "Vademecum urodzonego we Lwowie" - ewentualnie "urodzonego na kresach". Tak zdawał się humorystycznie traktować niezwykłe miejsce swego urodzenia w swoich dziennikach "Pójdź ze mną".
Zobacz więcej na temat:  literatura historia Polski HISTORIA historia PRL PPS PZPR satyra
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem