more_horiz
PR24 Portal
Section05
PŚ w skokach 2018/2019

W Seefeld bez Tande i Schlierenzauera

Kolejne reprezentacje w skokach narciarskich ogłaszają składy na zbliżające się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym (20 lutego - 3 marca), które odbędą się w austriackim Seefeld. W drużynie gospodarzy zabraknie Gregora Schlierenzauera, natomiast w kadrze Norwegii nie znalazł się Daniel Andre Tande, który nie zdołał wyleczyć na czas kontuzji kolana. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe gregor schlierenzauer PŚ w skokach 2018/2019

Wiosenna aura popsuje "Willingen Five"? Przełożony trening

W piątek rusza "Willingen Five", gdzie odbędzie się konkurs drużynowy w miejsce odwołanych zawodów w Titisee-Neustadt. Już na początku weekendu organizatorzy muszą się zmagać z pogodą. Wiosenna aura w niemieckiej miejscowości spowodowała problemy z torami najazdowymi. Trening został ograniczony do jednej serii, którą zaplanowano na godzinę 14.15. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT PŚ w skokach 2018/2019 Skoki narciarskie sporty zimowe

Niemcy naciskają Horngachera. Tajner: wierzę, że zostanie

- Jeśli chodzi o sytuację Stefana Horngachera, wiemy już że bardzo zabiegają o niego Niemcy - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. W piątek skoczkowie rozpoczną rywalizację w ramach zawodów "Willingen Five". Będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się MŚ w austriackim Seefeld. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2018/2019 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT Apoloniusz Tajner

Niemcy niepewni decyzji Horngachera. Powstał plan awaryjny

Niemiecka federacja narciarska liczy się z tym, że trener kadry polskich skoczków Austriak Stefan Horngacher zdecyduje się nadal pracować z biało-czerwonymi i nie przyjmie propozycji nowej pracy - czytamy na stronie internetowej tamtejszej telewizji publicznej ZDF. Niemcy mają więc szykować plan awaryjny, wedle którego ich kadrę objąłby inny Austriak Bernhard Metzler. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2018/2019