X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
PSL

Koalicyjne negocjacje wewnątrz opozycji. Komentarze

Nieznane są losy wszystkich opozycyjnych partii przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu. Nie wiadomo jeszcze ostatecznie jaki przyjmą one wariant koalicyjny. W Polskim Radiu 24 polityczne negocjacje komentowali publicyści: Zbigniew Parafianowicz (Dziennik Gazeta Prawna), Jakub Maciejewski (Sieci) i Jarema Piekutowski (Nowa Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka debata Eliza Olczyk Platforma Obywatelska PSL SLD Polskie Stronnictwo Ludowe Sojusz Lewicy Demokratycznej Grzegorz Schetyna Władysław Kosiniak-Kamysz

M. Kidawa-Błońska: dziś decyzja ws. koalicji wyborczej

- Jest Koalicja Obywatelska, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej, są samorządowcy. W tej formule przygotowujemy się do wyborów, ale również rozmawiamy z potencjalnymi koalicjantami. Nie są to łatwe rozmowy, ale dopóki trwają nie można niczego przesądzić. Przychodzi czas decyzji, czas powiedzieć w jakiej konfiguracji będziemy działać - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Kidawa-Błońska.      
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska wybory w Polsce Platforma Obywatelska PSL

Władysław T. Bartoszewski: PSL nie wróci do negocjacji z PO

- Nie możemy sobie pozwolić, żeby PiS wygrał z opozycją ponad 7 procentami głosów. Jeden wielki blok przegra tak, jak przegrał wybory do Parlamentu Europejskiego - mówił w audycji "Gość Polskiego Radia 24" Władysław Teofil Bartoszewski, polityk sympatyzujący z Polskim Stronnictwem Ludowym. - Nasz cel to stworzyć bloki czytelne dla wyborcy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory parlamentarne PSL SLD Sejm Władysław Kosiniak-Kamysz

J. F. Libicki: dołączenie PSL do KE ograniczone do minimum

– Jeżeli Grzegorz Schetyna powiedziałby, że nie chce iść w koalicji z przewodniczącym Czarzastym i Wiosną oraz że kwestia związków partnerskich nie będzie tematem kampanii, to porozumienie z PSL jest możliwe – powiedział Jan Filip Libicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Jan Filip Libicki Polskie Radio 24 polityka PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Platforma Obywatelska koalicja obywatelska wybory w Polsce wybory parlamentarne

Paweł Bejda (PSL): możemy tworzyć centrum razem z PO

- Budujemy blok centrowy, chcemy uporządkować scenę polityczną. Uważamy, że wyborca powinien mieć realny wybór. PiS jest bardzo, bardzo na prawo, my to środek, lewica zaś powinna budować swój blok - powiedział Paweł Bejda, polityk PSL, pytany o formułę startu w wyborach. Zaznaczył, że w jego ocenie Platforma Obywatelska również należy do centrum. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel polityka PSL wybory

Miłosz Motyka: młodzi są promowani w PSL

- Wchodząc do polityki słyszałem uwagi "nie dadzą ci głosu, nie będą promowali". Okazało się zupełnie inaczej, jako Polskie Stronnictwo Ludowe mamy najmłodsze kierownictwo spośród wszystkich partii politycznych. Młodzi są promowani, sprawdzają się w boju. Starsi działacze widzą, że odmłodzenie formacji daje efekt – mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Motyka, szef Forum Młodych Ludowców, organizacji młodzieżowej PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

Rzecznik PSL: widać, że PO ma chęć mocno skręcić w lewo

- Jeśli Schetyna chce budować nowoczesną lewicę, to jest to jego wybór. Natomiast my zostajemy w centrum i chcemy zgromadzić wokół siebie ludzi, którzy chcą je budować. Nadmierne skręty w prawo, jak i w lewo, nic dobrego za sobą nie niosą. Skręt PO w lewo pozostawia dla PSL do zagospodarowania dużą przestrzeń - powiedział rzecznik PSL Jakub Stefaniak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna wybory parlamentarne

PSL próbuje podbić swoją pozycję negocjacyjną?

– Sklejenie Polskiego Stronnictwa Ludowego z agresywną lewacką Koalicją Europejską spowodowało, że ludowcy musieli coś zrobić – powiedział Aleksander Wierzejski z "Poland Daily". – Wydaje mi się, że najpóźniej po weekendzie usłyszymy jednak, że Platforma Obywatelska dogadała się z PSL i razem pójdą do wyborów – ocenił Dariusz Grzędziński z "Faktu".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PSL Polskie Stronnictwo Ludowe wybory w Polsce wybory parlamentarne Władysław Kosiniak-Kamysz koalicja obywatelska