X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
PSL-Koalicja Polska

Sawicki: wychodzenie naprzeciw, być może, oczekiwaniom Porozumienia nie jest aprobowane przez całe PSL

- W PSL mamy swobodę wypowiadania poglądów, ocen, propozycji i koncepcji. O Chadecji Polskiej rozmawiamy już dłuższy czas. W mojej ocenie Koalicja Polska wypełnia wszystkie znamiona propozycji, którą zgłasza Piotr Zgorzelski - powiedział Marek Sawicki z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Stanisław Janecki Marek Sawicki PSL-Koalicja Polska Chadecja Piotr Zgorzelski parlament w Polsce

SONDAŻ PiS na czele, Polska 2050 wiceliderem, KO na trzecim miejscu

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, 18 kwietnia br., Prawo i Sprawiedliwość z koalicjantami ze Zjednoczonej Prawicy otrzymałoby 32,2 proc. poparcia, Polska 2050 - 17,3 proc., a KO uzyskałaby 17 proc. - wynika z najnowszego sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż wybory badanie polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Platforma Obywatelska Szymon Hołownia koalicja obywatelska PSL-Koalicja Polska

"Dysproporcja zarobków musi być zniwelowana". Minister zdrowia o podwyżkach i rekompensatach dla lekarzy

Sejm wysłuchał w czwartek informacji rządu o stanie służby zdrowia w III fali pandemii. Minister Adam Niedzielski zapowiedział wzrost wynagrodzeń kolejnych grup pracowników, m.in. salowych. Dodał, że rząd przeanalizuje pomysł jednorazowej rekompensaty dla zawodów, które nie były objęte dodatkiem covidowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Adam Niedzielski Władysław Kosiniak-Kamysz pandemia COVID-19 PSL-Koalicja Polska lekarz pielęgniarka

Władysław Teofil Bartoszewski: przedłużanie aresztu bez końca nie jest właściwe

- Zatrzymanie tymczasowe powinno być ostatecznym środkiem, a nie pierwszym. Sławomir Nowak przebywał w areszcie 9 miesięcy. Powinien to być wystarczający okres dla prokuratury, żeby zebrała właściwe dowody na to, by przedstawić akt oskarżenia - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski PSL-Koalicja Polska Sławomir Nowak areszt sąd

Paszyk: Rzecznik Praw Obywatelskich powinien być spoza świata polityki. Warunek ten spełnia prof. Patyra

- Bardzo odpowiada mi postawa i dorobek prof. Sławomira Patyry oraz to, w jaki sposób myśli o wielu kwestiach związanych z funkcjonowaniem urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich. Najważniejszą jego cechą jest to, że pochodzi spoza świata polityki, a taki właśnie powinien być RPO - powiedział Krzysztof Paszyk z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Krzysztof Paszyk PSL-Koalicja Polska Rzecznik Praw Obywatelskich

Koronawirus w Polsce. Poseł PiS: walczymy o to, by społeczeństwo odniosło jak najmniejszy uszczerbek

- Dzisiaj, kiedy walczymy z pandemią w myśl zasady "wszystkie ręce na pokład", powinniśmy działać tak, by polskie społeczeństwo poniosło jak najmniejszy uszczerbek w tej niełatwej sytuacji- powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Lipiec, poseł PiS. Gościem "Dwóch stron" był również Jacek Tomczak (PSL-Koalicja Polska). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce PiS obostrzenia lockdown opozycja PSL-Koalicja Polska

Marek Sawicki: nie wierzę we wcześniejsze wybory parlamentarne

- Jarosław Kaczyński od czasu do czasu musi pomrukiwać, bo przecież ze Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem ma pewne problemy. Do wcześniejszych wyborów nie dojdzie, dopóki Zjednoczona Prawica nie zdecyduje się na nie i nie dostanie poparcia Koalicji Obywatelskiej. Bez tych dwóch klubów nie ma mowy o samorozwiązaniu parlamentu - powiedział Marek Sawicki z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk Marek Sawicki PSL-Koalicja Polska wybory parlamentarne parlament w Polsce Jarosław Kaczyński

Wspólny kandydat opozycji w wyborach prezydenta Rzeszowa. Poseł PSL: to nie jest nominat polityczny

- Kandydat popierany przez PSL nie został przywieziony z Warszawy - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PSL-Koalicji Polskiej Urszula Pasławska. Opozycja zaprezentowała w poniedziałek wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich w Rzeszowie. Jest nim Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. Wspierają go: PO, PSL, Lewica, Polska 2050 i Inicjatywa Polska.
Zobacz więcej na temat:  Rzeszów PSL-Koalicja Polska Prawo i Sprawiedliwość polityka opozycja POLSKA

Poseł PSL o kandydacie jego partii na prezydenta Rzeszowa: to dobry gospodarz, a takiego właśnie potrzebuje miasto

- Mamy swojego kandydata, którym jest Edward Słupek, od 30 lat prezes największej spółdzielni mieszkaniowej w Rzeszowie. Mieszkańcy zdecydują czy następcą Tadeusza Ferenca będzie ktoś z wielkiej polityki, przywieziony z Warszawy, czy jednak ktoś miejscowy, kto dobrze zna lokalne sprawy - powiedział Mieczysław Kasprzak z PSL-Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PSL-Koalicja Polska Adrian Klarenbach Rzeszów podkarpackie

Libicki: będąc za kompromisem, PO trzymała się centrowej pozycji, stanowisko ws. aborcji to błąd

- Przez sprawy światopoglądowe da się przejść wyłącznie, dając parlamentarzystom wolność w głosowaniu. Jeśli ktokolwiek będzie do czegokolwiek przymuszany, w jakąkolwiek stronę, grozi to wybuchem i wielkimi perturbacjami, co widzimy dziś na przykładzie Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 senator PSL Jan Filip Libicki.
Zobacz więcej na temat:  polityka aborcja Trybunał Konstytucyjny PSL-Koalicja Polska PSL Platforma Obywatelska POLSKA

"Klub konserwatystów" w Sejmie? Piotr Kaleta: już istnieje, jest nim PiS

 - Nie widzę potrzeby, żeby funkcjonowało ugrupowanie konserwatystów. Takim ugrupowaniem jest PiS. Zapraszamy do współpracy posłów, którzy chcą opuścić PO ze względu na deklarację tej partii ws. aborcji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 sondaż sondaże Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska Kukiz'15

"Musiałaby się oprzeć o jakieś programowe minimum". Protasiewicz o koalicji partii opozycyjnych

- Na pewno tego zaproszenia nie odrzucimy. Na pewno siądziemy do stołu do wstępnych rozmów, jak miałoby wyglądać minimum programowe, bo to jest kluczowe - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Protasiewicz, poseł Koalicji Polskiej na temat koalicji partii opozycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA koalicja PSL-Koalicja Polska koalicja obywatelska Platforma Obywatelska