more_horiz
PR24 Portal
Section05

PSL-Koalicja Polska

"Miał być dłuższy związek, jest krótki romans". Sawicki o końcu współpracy Porozumienie-AgroUnia

- Szkoda, że tak się stało. Myślałem, że to będzie dłuższy związek, a tu się okazało, że to był krótki romans - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marek Sawicki - poseł PSL, były minister rolnictwa i rozwoju wsi - odnosząc się do zakończenia przedwyborczej koalicji Porozumienia z AgroUnią.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Świątek Marek Sawicki PSL Polskie Stronnictwo Ludowe kampania wyborcza wybory parlamentarne opozycja POLSKA PSL-Koalicja Polska

Kosiniak-Kamysz chce karać za opuszczenie szeregów PSL. Prof. Grabowska: groźbą szantażu nie buduje się partii

- Czyżby Kosiak-Kamysz nie był pewien swoich ludzi, że sięga do groźby szantażu - będziesz płacił, jeżeli nie dotrzymasz słowa? Dodatkowo zostaniesz potępiony. To jest niepotrzebne i niemądre - mówiła w Polskim Radiu 24 prawnik prof. Genowefa Grabowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PSL PSL-Koalicja Polska wybory w Polsce POLSKA Władysław Kosiniak-Kamysz polityka

SONDAŻ Nowy sondaż: rośnie przewaga Zjednoczonej Prawicy. Najlepszy wynik od grudnia

Zjednoczona Prawica odnotowuje najlepszy sondażowy wynik od grudnia ubiegłego roku. Chce na nią oddać głos 39 proc. badanych. 28 proc. uczestników badania zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską. To wyniki sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  sondaż polityka POLSKA wybory parlamentarne Sejm zjednoczona prawica Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska Polska 2050 Konfederacja

SONDAŻ Zjednoczona Prawica liderem, opozycja daleko w tyle. Jest nowy sondaż

37 proc. badanych chce oddać głos na Zjednoczoną Prawicę; 30 proc. - na Koalicję Obywatelską; 9 proc. na Lewicę; 8 proc. na Konfederację; 7 proc. - na Polskę 2050 Szymona Hołowni, a 5 proc. na PSL-Koalicję Polską - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  sondaż polityka POLSKA wybory parlamentarne Sejm zjednoczona prawica Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska Polska 2050 Konfederacja

SONDAŻ Opozycja nie jest przekonująca? Sondaż: wyborcy PiS bardziej wierzą w zwycięstwo niż sympatycy KO

Większe szanse na zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych ma Prawo i Sprawiedliwość niż Koalicja Obywatelska – wynika z nowego sondażu Social Changes na zlecenie wpolityce.pl. Okazuje się, że wyborcy PiS o wiele bardziej wierzą w sukces swojej partii niż wyborcy KO.
Zobacz więcej na temat:  sondaż polityka POLSKA wybory parlamentarne Sejm zjednoczona prawica Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska Polska 2050 Konfederacja

SONDAŻ Zjednoczona Prawica na czele, opozycja daleko w tyle. Sprawdź nowy sondaż

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z wynikiem 36,4 proc. Na drugim miejscu byłaby Koalicja Obywatelska z 27,9 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  sondaż polityka POLSKA wybory parlamentarne Sejm zjednoczona prawica Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska Polska 2050 Konfederacja

SONDAŻ PiS przed PO, PSL w ogonie. Jest nowy sondaż

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 33,81 proc. wyborców, na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 28,36 proc. badanych, a na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 11,27 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PSL-Koalicja Polska wybory parlamentarne Polska 2050 Konfederacja

PSL i Polska 2050 na wspólnych listach? Sawicki: PO od 7 lat gra jedną melodię, anty-PiS

- Wyborców trzeba przekonać pozytywną ofertą. Przekonać, a nie pokonać. Tym się m.in. różnimy od PO. Gdy jakiekolwiek rozmowy były prowadzone, była kwestia "wszyscy razem i pokonamy PiS". A co zaproponujemy? Tu odpowiedzi po tamtej stronie było mniej. Nawet Sławomir Neuman mówi, że najważniejszym tematem dla opozycji jest PiS - mówił Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska Grzegorz Jankowski Polska 2050 polityka

Marek Sawicki: zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia poseł PSL Marek Sawicki pytany był o to, czy w opozycji mamy do czynienia z kryzysem. Jak ocenił "zrodził się mit wspólnej opozycji i jedności". - Jeżeli opozycja pójdzie do jednego worka i zawiąże się kokardkę, to powstanie coś co wyniszczy Polskę - mówił poseł PSL. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Bartłomiej Graczak POLSKA polityka opozycja Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska

Skandaliczne słowa Sikorskiego. Raś tłumaczy i pogrąża europosła PO

Ireneusz Raś z Koalicji Polskiej zaprzeczył w Polskim Radiu 24, by istniały plany rozbioru Ukrainy. Takie zarzuty wobec polskiego rządu przedstawił w rozmowie z Radiem Zet Radosław Sikorski. - Odkąd jestem w parlamencie, nie słyszałem, aby jakiekolwiek rozmowy w tym kontekście były prowadzone - mówił Raś. Ponadto dodał, że podobne sugestie owszem słyszał, ale po stronie rosyjskich polityków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ireneusz Raś Adrian Klarenbach POLSKA Radosław Sikorski Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni dyplomacja PSL-Koalicja Polska polityka Platforma Obywatelska

"Nie będziemy przymuszali". Marek Sawicki o rozmowach PSL z Agrounią ws. wspólnego startu w wyborach

- Jeżeli warunki programowe i także warunki koalicyjne, jeśli chodzi o budowę list, będą odpowiadały, to zapraszamy. Jeżeli nie, to z niewolnika nie ma robotnika i nie będziemy tutaj przymuszali - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki (PSL), odnosząc się do kwestii sojuszu wyborczego z Agrounią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Sawicki PSL PSL-Koalicja Polska Grzegorz Jankowski