X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Państwo Islamskie

Tragiczna pomyłka Pentagonu? "NYT" pisze o wzięciu współpracownika USA za terrorystę

Uderzenie za pomocą drona, które według Pentagonu miało zapobiec kolejnemu zamachowi Państwa Islamskiego (IS-Ch) na lotnisko w Kabulu w ostatnich godzinach ewakuacji, było w rzeczywistości efektem tragicznej pomyłki - wynika ze śledztwa "New York Timesa". W ataku miało zginąć 10 niewinnych osób, w tym siedmioro dzieci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan USA Bliski Wschód Państwo Islamskie

Rusza największa sprawa karna w historii Francji. To proces zamachowców z Paryża

Rozpoczyna się proces 20 oskarżonych o współudział w atakach terrorystycznych z 13 listopada 2015 r. w Paryżu. To największy proces karny w historii Francji. Zamach w stolicy był najkrwawszym w tym kraju od czasu II wojny światowej. Jego skutkiem było wprowadzenie pierwszego stanu wyjątkowego od 1961 r.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja zamach Państwo Islamskie atak terrorystyczny Paryż Europa

Szef MSZ złożył hołd polskim żołnierzom, którzy zginęli w Afganistanie. "Zapłacili najwyższą cenę"

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że Polska zrealizowała dwa główne cele misji w Afganistanie. Wskazał, że dzięki niej Polska potwierdziła swoją wiarygodność w NATO. - Wytrwaliśmy w Afganistanie do samego końca jako wierny sojusznik - mówił.
Zobacz więcej na temat:  wojsko Ameryka USA Afganistan Państwo Islamskie talibowie Joe Biden POLSKA Zbigniew Rau

Afganolog: talibowie nie uważają ISIS za duże zagrożenie

31 sierpnia ma nastąpić koniec ewakuacji obcokrajowców i Afgańczyków z Kabulu. Ale to najprawdopodobniej nie koniec amerykańskich działań w Afganistanie. W niedzielę (29.08) siły USA zaatakowały zmierzający na lotnisko, wypełniony materiałami wybuchowymi samochód z zamachowcem. - Państwo Islamskie jest obecne w Afganistanie od dawna - mówi afganolog, Jakub Gajda.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan Kabul Państwo Islamskie ISIS Paweł Lekki

"Zaobserwujemy spadek zaufania". Badzio o postrzeganiu USA po misji w Afganistanie

- Jeżeli chodzi o utratę zaufania do polityki USA i NATO to będziemy mieli z tym do czynienia. Jest bardzo wiele negatywnych wypowiedzi co do kierowania i przeprowadzenia operacji wycofania się z Afganistanu przez Bidena - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan talibowie Państwo Islamskie terroryzm Kabul USA Joe Biden ŚWIAT Bliski Wschód Polskie Radio 24

Przyszłość światowej polityki po Afganistanie. Prof. Kik: USA będą się wycofywać ze świata

- USA są jeszcze potęgą i mocarstwem, ale przykład Afganistanu pokazuje, że świat hegemonii Stanów Zjednoczonych na świecie przechodzi do historii. Będziemy mieli teraz do czynienia z mocarstwami regionalnymi w świecie wielobiegunowym - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan talibowie Państwo Islamskie terroryzm USA Joe Biden ŚWIAT Bliski Wschód Polskie Radio 24

Jarosław Guzy: prezydent Joe Biden zapłaci cenę za zamach w Kabulu

Co najmniej 170 osób zginęło w czwartkowych wybuchach w Kabulu. Wcześniej informowano o około 110 zabitych. Według korespondenta telewizji CBS, w ataku rannych zostało ponad 200 osób. W dwóch wybuchach przed lotniskiem w Kabulu zginęło też 13 żołnierzy USA, a 15 zostało rannych. - Dawno Amerykanie nie przeżyli takiego upokorzenia - podkreśla ekspert PAP.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan Kabul zamach agresja na Afganistan ISIS Państwo Islamskie USA Joe Biden Paweł Lekki