more_horiz
PR24 Portal
Section05

Państwo Islamskie

Skandal w Niemczech. Pracownicy lotniska pokazywali pozdrowienie islamskich terrorystów

Trzej pracownicy firmy z lotniska w Duesseldorfie zamieścili na TikToku nagranie, na którym widać, jak w czasie pracy, stojąc na płycie lotniska, pokazują do kamery pozdrowienie członków islamskiej organizacji terrorystycznej, czyli wysunięty do góry palec wskazujący - podały niemieckie media.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy media media społecznościowe terroryzm Państwo Islamskie ISIS dżihad islam

Afganistan: zamach Państwa Islamskiego na świątynię sikhów w Kabulu. Są ofiary śmiertelne

Terrorystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) w niedzielę (19 czerwca br.) przyznała się do przeprowadzenia ataku na świątynię sikhów w stolicy Afganistanu Kabulu. Z tym zdarzeniu zginęły dwie osoby, a co najmniej siedem zostało rannych. Sobotni zamach miał być odwetem za wypowiedzi "obrażające" Mahometa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan Państwo Islamskie terroryzm Azja

Rosja prowokuje USA w Syrii. Rośnie ryzyko bezpośredniego starcia zbrojnego

Sprzymierzone z rządem syryjskim wojska rosyjskie przeprowadziły w ostatnim czasie serię ataków na siły wspierane w tym kraju przez USA - napisano na łamach dziennika "Wall Street Journal". Jak zaalarmowali autorzy za źródłami w amerykańskim rządzie, "eskalacja może doprowadzić do niezamierzonego, bezpośredniego konfliktu między wojskami Rosji i USA".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA Joe Biden media siły zbrojne wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe żołnierze Państwo Islamskie

Czeczeni oskarżeni o wspieranie terroryzmu znowu staną przed sądem? Tego chce prokuratura

W kilkuletnim głośnym procesie w pierwszej instancji zapadły wyroki skazujące trójkę Czeczenów oskarżonych m.in. o wspieranie terroryzmu. Wyroki zostały utrzymane przez sąd odwoławczy, ale uchylone przez Sąd Najwyższy. Teraz prokuratura złożyła kasacje od prawomocnego wyroku uniewinniającego mężczyzn.   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura terroryzm sąd Państwo Islamskie Białystok regiony podlaskie ISIS Czeczenia

"Nie uzasadniajcie terroryzmu zmianami klimatycznymi". Komentarze po bestialskim zamachu na chrześcijan w Nigerii

- Terroryzmu w Nigerii nie można łączyć ze zmianami klimatycznymi czy brakiem bezpieczeństwa żywnościowego – podkreśla ordynariusz diecezji Ondo bp Jude Arogundade. To właśnie na terenie tej diecezji doszło przed tygodniem do zamachu na kościół św. Franciszka w Owo, w którym zginęło 40 osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Parlament Europejski Nigeria chrześcijaństwo Afryka polityka aktualności katolickie Kościół terroryzm Państwo Islamskie Irlandia

Jakie są obecne cele Państwa Islamskiego i Al-Kaidy? Wywiad USA opublikował raport

Państwo Islamskie - Prowincja Chorasan (IS-Ch) i Al-Kaida skupiają się obecnie na budowie poparcia dla swoich działań w Afganistanie - donoszą eksperci z USA. Dane pochodzą z raportu centralnego dowództwa Stanów Zjednoczonych i agencji wywiadu obronnego DIA. Jak dodano "przynajmniej na razie Państwo Islamskie i Al-Kaida nie są gotowe do działania".
Zobacz więcej na temat:  Al Kaida Państwo Islamskie ISIS Afganistan Bliski Wschód terroryzm USA ŚWIAT

"Problemy, z których powstało Państwo Islamskie nie zniknęły". Milczanowski o sile organizacji terrorystycznych

- Problemy, z których powstało Państwo Islamskie czy Al-Kaida nie zniknęły. Są to m.in. różnego rodzaju opóźnienia cywilizacyjne regionów, problemy strukturalne czy despotyczne władze. To powoduje, że ludzie wykluczeni zawsze mają prostszą drogę do organizacji radykalnych - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Milczanowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Państwo Islamskie Bliski Wschód terroryzm ISIS zamach

"W geście tchórzostwa wolał zabić siebie i rodzinę, niż odpowiedzieć za zbrodnie". Biden o liderze IS

- W ostatecznym geście desperackiego tchórzostwa, nie dbając o życie członków własnej rodziny i innych, przywódca Państwa Islamskiego (IS) Abu Ibrahim al-Haszemi al-Kurajszi zdecydował wysadzić się w powietrze, zamiast odpowiedzieć za swoje zbrodnie - powiedział w czwartek prezydent USA Joe Biden.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Państwo Islamskie ISIS Joe Biden