X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Państwowa Komisja Wyborcza

Szef PKW: podpisy można zbierać po ogłoszeniu postanowienia marszałka Sejmu w Dzienniku Ustaw

- Podpisy pod kandydaturą na prezydenta można zbierać po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw postanowienia marszałka Sejmu ws. wyborów. Wzór karty do zbierania podpisów ma tyko charakter pomocniczy, sam w sobie nie decyduje o ważności zebranych podpisów - powiedział w środę szef PKW Sylwester Marciniak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Państwowa Komisja Wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 polityka

WYBORY PREZYDENCKIE Kalendarz wyborczy z pozytywną opinią PKW. Sprawdź najważniejsze daty

Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie zaopiniowała kalendarz wyborczy - poinformowała szefowa KBW Magdalena Pietrzak. Wybory odbędą się 28 czerwca, termin rejestracji komitetów minie 5 czerwca, a rejestracji kandydatów - 10 czerwca. Głosowanie odbędzie się metodą mieszaną - w lokalach wyborczych i korespondencyjnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Państwowa Komisja Wyborcza wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza polityka

"W ciągu 14 dni marszałek Sejmu wyznaczy termin wyborów". Szef KPRM o publikacji uchwały PKW

- Konkretna data elekcji zależy już teraz od Elżbiety Witek, ale w ciągu 14 dni marszałek Sejmu wyznaczy termin wyborów prezydenckich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska polityka Sygnały Dnia POLSKA Michał Dworczyk Państwowa Komisja Wyborcza Senat wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

"Niezgodne z prawem". Prof. Genowefa Grabowska o zbieraniu podpisów przed datą wyborów

- Zbieranie podpisów bez upoważnienia Marszałek Sejmu Elżbiety Witek czyli przed ogłoszeniem dnia wyborów prezydenckich, jest łamaniem prawa - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menadżerskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 prokuratura Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski prawo Państwowa Komisja Wyborcza Tadeusz Płużański polityka

Mec. Piotr Andrzejewski: najważniejsze, żebyśmy mieli prezydenta po 6 sierpnia

- Najważniejsze jest, abyśmy po upływie kadencji Andrzeja Dudy, po 6 sierpnia, mieli prezydenta. Istotne jest, jak PKW potraktuje swoją decyzję: czy jest to rzeczywiście nowy kalendarz wyborczy, czy kontynuacja rozpoczętych wcześniej procedur - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 opozycja polityka konstytucja Piotr Andrzejewski Ryszard Gromadzki Państwowa Komisja Wyborcza

Wojciech Hermeliński: rozstrzygnięcie PKW bardzo dobre i zgodne z prawem

Bardzo dobre rozstrzygnięcie PKW, jestem spokojniejszy. Liczę na to, że teraz uda się przygotować dobre prawo, które będzie podstawą do wyborów prezydenckich - oświadczył w TVN24 były szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Państwowa Komisja Wyborcza Wojciech Hermeliński TVN kampania wyborcza

"Daje możliwość wyjścia prawnego z impasu, który spowodowała PO". Janusz Kowalski o uchwale PKW

- Platforma Obywatelska ponosi odpowiedzialność, że dzisiaj, 10 maja nie odbyły się wybory w konstytucyjnym terminie, bezpieczne dla Polaków w trybie korespondencyjnym - powiedział w niedzielę w TVP Info wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. Jego zdaniem "twarzą tego skandalu jest nie kto inny, jak marszałek Senatu pan prof. Tomasz Grodzki". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Państwowa Komisja Wyborcza Tomasz Grodzki polityka PiS