more_horiz
PR24 Portal
Section05
Parlament Europejski

"Debata Dnia". Kandydaci PO do eurowyborów

– Grzegorz Schetyna musiał się trochę nagimnastykować, by pogodzić wszystkie interesy personalne poszczególnych partii wchodzących w skład Koalicji Europejskiej – stwierdził Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. – Na biorących miejscach niewielu jest dotychczasowych europosłów PO – zauważył dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Koalicja Europejska koalicja obywatelska wybory w Polsce Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego

Minister Kwieciński: wysoki wzrost gosp., niskie bezrobocie

Przez ostatnie 30 lat nie mieliśmy tak dobrych wskaźników gospodarczych i społecznych jak obecnie - powiedział podczas sesji inaugurującej obrady XXVI Forum Gospodarczego Welconomy Forum in Toruń minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że ten rok będzie niezwykle istotny także z uwagi na wybory do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Kwieciński Ministerstwo Rozwoju infrastruktura Parlament Europejski Unia Europejska

G. Morawska-Stanecka: Europie potrzeba nowego odrodzenia

- Kampania wyborcza sprowadza się do kwestii obyczajowych, podczas gdy Europa potrzebuje nowego programu. Zastanawiam się, ilu przedstawicieli Koalicji Europejskiej przeczytało odezwę Emmanuela Macrona, który pokazał że Europa oparta jest na wolności, opiece i postępie. Niektórzy zapomnieli, że to jest wielki projekt, Europa pokoju nie jest nam dana raz na zawsze – mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Morawska-Stanecka, wiceprzewodnicząca Wiosny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 partia Wiosna wybory do Parlamentu Europejskiego Parlament Europejski Unia Europejska Robert Biedroń

Ryszard Legutko: wypowiedź Sławomira Broniarza jest oburzająca

- Nauczyciel to zawód zaufania publicznego i są róźne formy nacisku na władzę, ale pewnych rzeczy nie tylko robić nie wolno, ale mówić nie wolno, że są one brane pod uwagę - mówił na antenie radiowej Trójki o wypowiedzi Sławomira Broniarza profesor Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Legutko Trójka Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego Parlament Europejski Paweł Rabiej

TYLKO U NAS Relacje polsko-węgierskie. Ekspert: łączy nas geopolityka

- Przede wszystkim łączyła i łączy nas geopolityka. Nasze interesy są zbieżne, bo musimy dbać o Europę Środkową i jej kształt – powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Maciej Szymanowski z Katolickiego Uniwersytetu w Budapeszcie. W ten sposób odniósł się do relacji oraz przyjaźni Polski i Węgier, która w historii obu krajów jest wyjątkowa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Węgry Viktor Orban Fidesz Parlament Europejski Dzień Węgierski w Polskim Radiu

Dr Dominik Hejj: relacje polsko-węgierskie są fenomenem pod każdym względem

- Wspólna przeszłość to fundament pamięci, każdy na Węgrzech zna rolę Józefa Bema, każdy wie jak Polacy pomogli w 1956 roku. Analogicznie Polacy znają Świętą Kingę, Jadwigę. Jednak część historyczną trzeba oddzielić od politycznej - mówił o relacjach polsko-węgierskich w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Dominik Hejj (kropka.hu). 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Dominik Hejj Viktor Orban Parlament Europejski Józef Bem Prawo i Sprawiedliwość Dzień Węgierski w Polskim Radiu