X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Parlament Europejski

Kontrowersyjny wywiad wiceszefowej KE. Prof. Grosse: to jest krytyka demokracji

- Komisarz w Unii Europejskiej nie powinien oceniać jakości demokracji. Nie powinien według własnego mniemania oceniać, którzy politycy dobrze, że zwyciężyli, a którzy nie. To w moim przekonaniu jest bardzo dalekie od zasad funkcjonowania UE, od wartości europejskich - powiedział prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Unia Europejska Europa Wschodnia Europa Polska w Unii Europejskiej POLSKA Węgry Trybunał Sprawiedliwości UE Parlament Europejski

Polacy objęli ważne funkcje w Międzynarodowym Funduszu Walutowym i Banku Światowym

Po raz pierwszy w historii Polacy sprawują równocześnie funkcje dyrektorów wykonawczych w dwóch globalnych instytucjach finansowych - Międzynarodowym Funduszu Walutowym i Banku Światowym. Piotr Trąbiński i Katarzyna Zajdel-Kurowska objęli stanowiska w listopadzie i będą je sprawować przez dwa lata.
Zobacz więcej na temat:  Grudzień 1970 Andrzej Duda Stany Zjednoczone Parlament Europejski Białoruś Kresy Polonia bank światowy MFW

Analityk OSW: Nagroda Sacharowa to nagroda dla białoruskiego społeczeństwa

Nagroda Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa została w środę w Brukseli wręczona demokratycznej opozycji na Białorusi, reprezentowanej przez Radę Koordynacyjną - inicjatywę odważnych kobiet i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego. - To nie jest nagroda dla Komitetu, ale dla białoruskiego społeczeństwa, które się przebudziło - mówi Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Parlament Europejski nagroda Sacharowa Swiatłana Cichanouska Magdalena Skajewska

"Nie rezygnowali z walki mimo bólu, cierpienia i strachu". Białoruska opozycja laureatem nagrody im. Sacharowa

Demokratyczna opozycja na Białorusi laureatem tegorocznej nagrody Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa, przyznawanej za zasługi w walce o demokrację i prawa człowieka. Nagrodę odebrali przedstawiciele Rady Koordynacyjnej, która reprezentuje opozycję. Ma ona być wsparciem w walce o demokrację na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa Parlament Europejski nagroda Sacharowa Beata Płomecka ŚWIAT Raport Białoruś

PE podważa ustalenia unijnego szczytu. Szymański: taka reakcja potwierdza, że ustalenia są dobre dla Polski

Parlament Europejski podważa ustalenia unijnego szczytu dotyczące mechanizmu praworządnościowego, europosłowie krytykują zasady stosowania regulacji. - To potwierdza, że ustalenia są dobre dla Polski - komentuje w rozmowie z Polskim Radiem Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej budżet ue budżet UE 2021-2027 Parlament Europejski

NASZ WYWIAD Nagroda Sacharowa dla Białorusinów. Bloger NEXTA: po odcięciu kraju od systemu SWIFT reżim upadnie w ciągu kilku dni

- W moim odczuciu Nagroda Parlamentu Europejskiego im. Andreja Sacharowa honoruje tych, którzy walczą o demokrację na Białorusi. I pomimo przemocy, represji, brutalności milicji - nadal kontynuują protest - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Sciapan Puciła, jeden z laureatów nagrody, twórca białoruskiego kanału NEXTA, który obecnie jest głównym źródłem informacji o protestach na Białorusi. 
Zobacz więcej na temat:  Europa NASZ WYWIAD Rosja infografika Białoruś Raport Białoruś Parlament Europejski

PE ma zatwierdzić pakiet budżetowy i mechanizm warunkowości, wobec którego Polska i Węgry były przeciw

Pakiet budżetowy i mechanizm warunkowości, uzgodnione na unijnym szczycie w ubiegłym tygodniu, czekają na zatwierdzenie w Parlamencie Europejskim. Głosowanie odbędzie się jutro. Wczoraj zgodę dały kraje członkowskie. Jednomyślnie zaakceptowały budżet Unii na lata 2021-2027 i fundusz odbudowy wraz z przepisami o zasobach własnych, natomiast mechanizm warunkowości został przyjęty przy sprzeciwie Polski i Węgier.
Zobacz więcej na temat:  polityka Unia Europejska budżet UE 2021-2027 Parlament Europejski pieniądze fundusze unijne ŚWIAT Węgry

Zbigniew Ziobro: wniosek ministra Janusza Kowalskiego był w pełni uprawniony

- Nie bierzemy pod uwagę sytuacji, w której członek Solidarnej Polski, który składa wniosek w ramach ciał statutowych, może być z tego powodu karany w ramach funkcjonowania koalicji – powiedział w Polskim Radiu 24 minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując nieoficjalne informacje o tym, że Kowalski ma stracić stanowisko.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska budżet UE 2021-2027 Parlament Europejski pieniądze fundusze unijne Solidarna Polska Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica

"Z praworządności PE nie zrezygnuje". Prof. Liberadzki o negocjacjach budżetowych UE

- Kolejne nieoficjalne propozycje świadczą o tym, że prezydencja niemiecka znalazła się w ślepym zaułku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, komentując przebieg negocjacji dot. budżetu Unii Europejskiej i funduszu odbudowy po pandemii koronawirusa. Gościem audycji był również prof. Bogusław Liberadzki, europoseł Nowej Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet ue fundusze unijne fundusze europejskie rząd Mateusza Morawieckiego Parlament Europejski Bogusław Liberadzki Zbigniew Kuźmiuk ŚWIAT Europa Michał Rachoń

"Chcemy pokazać pluralizm narodowy". Liderzy EKR będą debatować w Warszawie o przyszłości UE

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim zorganizuje w najbliższy piątek w Warszawie (11 grudnia) debatę o przyszłości Unii Europejskiej. Wezmą w niej udział liderzy formacji politycznych wchodzących w skład EKR, m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Parlament Europejski Jarosław Kaczyński Ryszard Czarnecki