X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paryż

Rocznica ruchu "żółtych kamizelek" pod znakiem demonstracji

Francuska policja użyła gazu łzawiącego przeciw demonstrantom protestującym na ulicach Paryża w pierwszą rocznicę powstania ruchu "żółtych kamizelek" – Szczególną agresję przejawiają anarchiści z Black bloc, których we Francji jest kilka tysięcy – powiedział prof. Tomasz Michalski z Buisness Paris School. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Francja demonstracje Paryż protesty we Francji protesty żółtych kamizelek Europa

Paryskie kolumbaria. Podziemny cmentarz w stolicy Francji

- Na początku XVIII wieku, w wyniku zmian w koncepcji higieny, pojawiły się głosy ówczesnych medyków, które głosiły potrzebę zamknięcia cmentarzy oraz - jeżeli to możliwe - usunięcia wszystkich szczątków paryżan. Okoliczności sprzyjające pojawiły się pod koniec XVIII wieku, kiedy to szczątki zostały przeniesione do katakumb - opowiadał w Dwójce dr Dariusz Krawczyk z Instytutu Romanistyki UW.
Zobacz więcej na temat:  Paryż Małgorzata Szymankiewicz Wszystkich Świętych HISTORIA

Rusza I Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych

W La Ferte-sous-Jouarre pod Paryżem rozpoczyna się w piątek I Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych. Wezmą w nim udział przedstawiciele duszpasterstwa małżeństw i rodzin z krajów europejskich. Jak podkreśla biskup Wiesław Lechowicz, delegat Episkopatu do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, duże zainteresowanie wydarzeniem wskazuje, że ten temat jest dla ludzi ważny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół katolicki rodzina Polonia Paryż Francja społeczeństwo Europa