more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paryż

Czy protesty we Francji zakończą się po ustępstwach rządu?

– Francuzi nie godzą się na obecny model kapitalizmu, w którym występują równi i równiejsi, a bogaci stają się jeszcze bogatsi – powiedział Antoni Trzmiel z TVP. W "Debacie Dnia" rozmowa o bieżącej sytuacji we Francji po demonstracjach przedstawicieli tzw. "żółtych kamizelek" i zapowiedzi francuskiego premiera o zawieszeniu podwyżki akcyzy na paliwo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 protesty we Francji Francja manifestacje protest Paryż strajki Europa Emmanuel Macron ŚWIAT

Europoseł: zdaniem strajkujących Macron zapomniał o Francji

– Podwyżki cen paliw, jakie chciał wprowadzić prezydent Francji, wynikają z polityki uprawianej przez urzędników w Brukseli, którzy zdecydowali się na odejście od tradycyjnych źródeł energii – powiedział Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. W audycji „Sztuka Słuchania Ekstra” rozmowa m.in. o zamieszkach i protestach, do których w ostatnim czasie dochodziło we francuskich miastach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Francja Emmanuel Macron protesty we Francji protest Paryż Europa manifestacje strajki

Protesty żółtych kamizelek. "Ujawniła się nienawiść"

- Ludzie są w szoku po tych wydarzeniach. Ujawniła się olbrzymia różnica pomiędzy dużymi miastami i prowincją. Po raz pierwszy widać zwykłą nienawiść - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Michalski z HEC Paris.  Władze Paryża zaczynają szacować straty po "czarnej sobocie żółtych kamizelek", jak nazwano manifestacje w stolicy Francji, które przerodziły się w akty przemocy i wandalizmu.
Zobacz więcej na temat:  Francja protesty we Francji Paryż