more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Adamowicz

Szef TAI: oświadczenie Rady Etyki Mediów polityczne

W stanowisku Rady Etyki Mediów brakuje konkretnych przykładów naruszeń zasad, o których wspomina w wydanym oświadczeniu; ma ono charakter stanowiska politycznego, a nie rzeczowej i merytorycznej opinii - ocenił szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. REM, po analizie kilkunastu materiałów TVP z 2018 r. orzekła, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony. W wystosowanym w poniedziałek oświadczeniu REM stwierdziła, że autorzy tych publikacji złamali 5 z 7 zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media TVP Paweł Adamowicz dziennikarstwo

Europosłanka PiS: PO dąży do zaostrzenia sporu politycznego

- To przykre, że wykorzystuje się dramatyczną śmierć Pawła Adamowicza do gry politycznej. Chcielibyśmy oczekiwać, że politycy wykazują empatię i potrafią powściągnąć język i emocje - mówiła w Polskim Radiu 24 Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS.
Zobacz więcej na temat:  polityka Parlament Europejski Paweł Adamowicz atak na Pawła Adamowicza Jadwiga Wiśniewska Prawo i Sprawiedliwość Janusz Lewandowski Platforma Obywatelska

Debata o działaniach służb ws. zabójstwa Pawła Adamowicza

W Sejmie przedstawiciele rządu przedstawili informację o działaniach służb w związku z zabójstwem Pawła Adamowicza. - Zaniedbania w więziennictwie dotyczą ponad trzydziestu ostatnich lat. Tu się nic nie zmieniło od czasów PRL, a winna jest temu cała klasa polityczna - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Gruchalski z WFS. Gościem Debaty dnia był również Karol Gac, DoRzeczy.pl .
Zobacz więcej na temat:  polityka Paweł Adamowicz Sejm prawo

TYLKO U NAS Cała prawda o autorze ''kapiszona'' w "GW"

Czytając kolejne już rewelacje "Gazety Wyborczej" na temat interesów spółki Srebrna i prób uderzania w prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, warto przypomnieć dość istotne fakty dotyczące jednego z autorów tekstu - Wojciecha Czuchnowskiego. Tylko w ciągu ostatnich lat liczba wpadek, kontrowersyjnych zachowań i komentarzy osiągnęła znaczny poziom, stawiając dziennikarza w nie najlepszym świetle. Poniżej przypominamy najgłośniejsze ''dokonania'' z ostatnich lat.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Gazeta Wyborcza Paweł Adamowicz

Poseł Kukiz’15: politycy napuszczają na siebie obywateli

- Po katastrofie smoleńskiej nie zmieniło się wiele w języku debaty publicznej, jest coraz gorzej. Trzeba pokazać, że politycy napuszczają na siebie obywateli, pokazują kilka stron konfliktu, często kłócąc się w debacie, w mediach czy na sali sejmowej, później natomiast potrafią ze sobą rozmawiać w kuluarach Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24, Norbert Kaczmarczyk poseł Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Mateusz Morawiecki atak na Pawła Adamowicza Paweł Adamowicz mowa nienawiści

Co trzeba zmienić po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza?

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Rozmawiano o ewentualnych zmianach prawnych, których propozycje przygotowano po śmierci prezydenta Gdańska. Na ten temat w Polskim Radiu 24 dyskutowali: Piotr Świątkowski (Forum Młodych PiS), Paweł Kobylarz (Klub Młodych Kukiz’15), Stanisław Kaup (Młodzi Demokraci PO) i Adam Wojech (Federacja Młodych Socjaldemokratów SLD).
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz Gdańsk

Prof. Ryszard Legutko: sugestie Schetyny są obrzydliwe

- Platforma Obywatelska pozbyła się z partii prezydenta Pawła Adamowicza. Traktowała go jak szkodnika. A teraz robi się go symbolem PO - powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Legutko. Do wystąpienia Grzegorza Schetyny, podczas konwencji w Warszawie odniósł się również prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Paweł Adamowicz Warszawa POLSKA Ryszard Legutko

Obrońca: Dariusz S. był nagradzanym policjantem

Aresztowany ochroniarz agencji Tajfun Dariusz S. był wielokrotnie nagradzanym policjantem. W 2009 roku otrzymał od ministra spraw wewnętrznych brązową odznakę "zasłużony policjant". Oskarżony pracował w wydziale kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz w wydziałach ds. przestępczości narkotykowej, samochodowej i ubezpieczeniowej – przekazał obrońca mężczyzny Dawid Szachta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tajfun Paweł Adamowicz WOŚP MSWiA Joachim Brudziński

Spotkanie w Sejmie. Politolog: szansa na zmiany

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił szefów klubów i kół parlamentarnych na spotkanie w Sejmie, by porozmawiać o tym, jak zapobiec w przyszłości takim tragediom, jak zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza. – Być może politycy, bez światła kamer, zdejmą marynarki, poluzują krawaty i krok po kroku zaczną przygotowywać agendę do bardzo ważnych zmian – ocenił dr Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki premier opozycja atak na Pawła Adamowicza Paweł Adamowicz polityka

Politolog: zdrowa krytyka to część debaty publicznej

- Zginął człowiek politycznie zaangażowany, wieloletni samorządowiec. Nie da się w kontekście tak tragicznej śmierci uniknąć kwestii politycznych (...) - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak. Politolog z uniwersytetu Warszawskiego na naszej antenie mówiła o politycznych konsekwencjach zabójstwa Pawła Adamowicza. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Paweł Adamowicz Gdańsk Platforma Obywatelska PiS

Debata Poranka. Polityka w cieniu śmierci Pawła Adamowicza

- Dyskusja o tym, czy zabójstwo Pawła Adamowicza było mordem politycznym, stała się osią sporu i politycznego definiowania się - powiedział w Debacie Poranka Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". W Polskim Radiu 24 o konsekwencjach śmierci prezydenta Gdańska rozmawiali również Agaton Koziński z "Polski The Times" i Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Paweł Adamowicz Gdańsk Platforma Obywatelska PiS