X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Jabłoński

"Efektywność a zgodność z prawem unijnym to różne kwestie". Wiceminister MSZ o Izbie Dyscyplinarnej SN

- Jeżeli będziemy mieli dalej tendencje, które w Unii, czy we wcześniejszych wspólnotach europejskich, obecne są od kilku dekad - rozszerzania kompetencji metodą reinterpretacji prawa, tego aktywizmu sędziowskiego - to rzeczywiście będziemy mieli problem, znaczenie poważniejszy niż to, co dzieje się w tej chwili w kontekście reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński (wiceminister spraw zagranicznych).   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polska w Unii Europejskiej sądownictwo Trybunał Sprawiedliwości UE prawo Mirosław Skowron

Marszałek Senatu rozmawiał z charge d'affaires ambasady Izraela. MSZ domaga się przekazania informacji ze spotkania

- Senat podejmuje działania z zakresu polityki zagranicznej, należące do kompetencji Rady Ministrów i prezydenta - ocenił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Podkreślił, że resort liczy na niezwłoczne przekazanie informacji ze spotkania marszałka Tomasza Grodzkiego z charge d'affaires ambasady Izraela.
Zobacz więcej na temat:  Izrael dyplomacja MSZ Senat Tomasz Grodzki Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka Paweł Jabłoński

"Chcemy, żeby w naszych relacjach powrócił wzajemny szacunek". Jabłoński o stosunkach polsko-izraelskich

- Nie możemy godzić się na sytuację, w której nie rozmawia się o treści ustawy, tylko bez żadnej próby merytorycznej rozmowy przechodzi się do ataków i oskarżeń o czyny niemoralne - ocenił w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych, komentując reakcje izraelskich polityków na nowelizację ustawy o k.p.a.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Polskie Radio 24 Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych stosunki polsko-żydowskie

"Albo tam nie ma wiedzy, albo jest zła wola". Wiceszef MSZ o reakcji Izraela na nowelizację k.p.a.

- Rozmowa musi się opierać na wzajemnym szacunku, nieatakowaniu się i to jeszcze w sposób oderwany od rzeczywistości - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, komentując reakcję Izraela na nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Jabłoński MSZ Izrael prawo Krzysztof Świątek reprywatyzacja

Wiceszef MSZ: stosunki polsko-izraelskie bardzo mocno ucierpiały. Liczymy, że Izrael zmieni swoje podejście

Ministerstwo Spraw Zagranicznych liczy na zmianę podejścia Izraela w kwestii nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Takie stanowisko przedstawił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, który rozmawiał rano z wezwaną do resortu chargé d'affaires ambasady Izraela w Warszawie Tal Ben-Ari Yaalon.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Polityka zagraniczna Polski II wojna światowa Holokaust Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka POLSKA

"Nacechowane jest złą wolą i głęboką nieznajomością faktów". Wiceszef MSZ o oświadczeniu Izraela

"Polska, na której zamordowano miliony Żydów, popełniła poważny błąd. Nie jest za późno na naprawę" - napisał na Twitterze Yair Lapid, wiceminister spraw zagranicznych i wicepremier Izraela, odnosząc się tym samym do przyjętej w czwartek przez polski Sejm nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Swojemu odpowiednikowi odpowiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. "Oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych Izraela trzeba ocenić jednoznacznie negatywnie" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  Izrael POLSKA Holokaust prawo Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka II wojna światowa MSZ Paweł Jabłoński

"Jeden z kluczowych partnerów w Afryce". Zakończyła się wizyta wiceszefa MSZ w Egipcie

Podczas zakończonej we wtorek wizyty w Egipcie wiceszef MSZ Paweł Jabłoński omówił m.in. polsko-egipskie relacje ekonomiczne oraz współpracę kulturalną i naukową - podał we wtorek resort. - Egipt pozostaje dla Polski jednym z kluczowych partnerów w świecie arabskim oraz w Afryce - podkreślił Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Egipt POLSKA Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński

"Konsekwentna międzynarodowa presja jedyną metodą na dyktatorów". Wiceszef MSZ o Białorusi

- Jedyną metodą na dyktatorów, jak Aleksander Łukaszenka, jest konsekwentna presja społeczności międzynarodowej i sankcje, które powinny trwać aż do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych na Białorusi - ocenił w piątek wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych Mińsk Białoruś więźniowie polityczni Aleksander Łukaszenka Unia Europejska grupa wyszehradzka

"Możliwy współudział innych państw poza Białorusią". Wiceszef MSZ o aresztowaniu Pratasiewicza

- Cała Rada Europejska podjęła decyzję, że te sankcje mają być błyskawicznie wprowadzone - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych, komentując tempo wprowadzania sankcji wobec Białorusi po porwaniu samolotu i aresztowaniu opozycyjnego blogera.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka Paweł Jabłoński Polskie Radio 24 Stanisław Janecki Unia Europejska sankcje relacje polsko-białoruskie ŚWIAT Europa

Paweł Jabłoński: będziemy wywierać presję, aby USA zmieniło decyzję ws. Nord Stream 2

Decyzję USA ws. Nord Stream 2 oceniamy negatywnie; będziemy wywierać presję, aby ją zmienić - podkreślił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Możemy robić to skutecznie, jeśli będziemy mówić jednym głosem i w polityce krajowej, i jako sojusz państw w naszej części regionu - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Paweł Jabłoński Joe Biden Rosja USA Niemcy Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wiceszef MSZ: nawiązaliśmy kontakt z rodzicami Ramana Pratasiewicza

- Nawiązaliśmy kontakt z rodzicami pana Ramana Pratasiewicza. Z informacji, które nam przekazali, wynika, że nie do końca wiedzą, jaki jest jego stan zdrowia - powiedział w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Sygnały Dnia Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych polityka Białoruś Europa terroryzm sankcje