more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Kowal

Wsparcie Ukrainy po wojnie. Szynkowski vel Sęk: Polska jest w gronie tych najbardziej ambitnych krajów

- Jeżeli dzisiaj nie powstrzymamy Federacji Rosyjskiej i nie podejmiemy wystarczająco aktywnych działań, przeciwstawiając się rosyjskiej agresji, to Rosja sama się nie zatrzyma. To my musimy ją zatrzymać i Polska do tego nieustannie nawołuje - podkreślił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk (PiS). Gośćmi audycji "Sztuka słuchania" byli także prof. Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), prof. Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) i Mariusz Kałużny (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Szymon Szynkowski Paweł Kowal Władysław Teofil Bartoszewski wojna 2022 Ukraina

"Łamanie unijnych sankcji lub naginanie przepisów i próba ich obejścia". Fogiel o płaceniu w rublach za rosyjski gaz

– Zgoda na płacenie w rublach za gaz jest ponownym ugięciem się przed żądaniami Rosji, a także wzmacnianiem rosyjskiej gospodarki i waluty – powiedział w specjalnym wydaniu programu "Śniadanie w Trójce" Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość). Gośćmi Beaty Michniewicz byli także: Małgorzata Paprocka (Kancelaria Prezydenta), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Radosław Fogiel Paweł Kowal Ukraina wojna 2022 Marek Sawicki Rosja wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa

Radosław Fogiel: Rosjanie skupiają się na Donbasie, Ukraina potrzebuje wsparcia Zachodu

Gośćmi Beaty Michniewicz w "Śniadaniu w Trójce" byli: Władysław Teofil Bartoszewski (PSL), Radosław Fogiel (PiS), Paweł Kowal (KO) i Michał Wójcik (SP). Podkreślali konieczność wsparcia broniącej się przed Rosją Ukrainy, między innymi poprzez nakładanie dalszych sankcji na Moskwę oraz przez dostawy broni.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA polityka Trójka wojna 2022 wojna na Ukrainie Ukraina Rosja wojsko Donbas Paweł Kowal Radosław Fogiel Michał Wójcik Władysław Teofil Bartoszewski

Kowal: próba zatrzymania Putina za 2-3 lata będzie dużo trudniejsza i bardziej kosztowna niż teraz

- Próba zatrzymania Putina za 2-3 lata będzie dużo trudniejsza i dużo bardziej kosztowna. Dzisiaj to kosztuje wysłaniem amunicji, wtedy będzie kosztowało prawdopodobnie życie, także życie Polaków - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Paweł Kowal koalicja obywatelska ŚWIAT Europa Ukraina wojna 2022 Rosja Lwów dyplomacja

Sojusz z NATO i wojna na Ukrainie – komentarze polityków

– Intencją prezydenta było potwierdzenie tego, co w ciągu ostatnich tygodni było wyraźnie mówione przez naszych sojuszników, czyli tego, że Polska jest członkiem potężnego sojuszu obronnego, dużo silniejszego niż Rosja – skomentował Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta) piątkowe przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystego Zgromadzenia Narodowego w przeddzień 23. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Gośćmi Beaty Michniewicz w audycji "Śniadanie w Trójce" byli także: Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Ukraina wojna na Ukrainie Trójka Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Rosja ŚWIAT Europa Radosław Fogiel Krzysztof Gawkowski Władimir Putin Andrzej Duda NATO Paweł Kowal

Paweł Kowal: trzeba pomóc Ukraińcom bronić ich nieba

- Ryzyko konfrontacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem istnieje już od wielu lat. Jeśli go nie zatrzymamy teraz, będzie jeszcze większe. Jedyne, co mogę powiedzieć teraz, to: więcej amunicji dla Ukrainy, więcej możliwości, żeby się broniła przed nalotami - powiedział w audycji "Sygnały dnia" w Programie 1 Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Jedynka Ukraina Krzysztof Świątek Paweł Kowal NATO

Prof. Zybertowicz: żaden rosyjski oligarcha nie może się czuć pełnoprawnym uczestnikiem życia na Zachodzie

– Sankcje wobec Rosji muszą być tak uszczelnione, żeby żaden oligarcha nie mógł czuć się pełnoprawnym uczestnikiem życia na Zachodzie - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia profesor Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Radosław Fogiel (Prawo i Sprawiedliwość), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska) oraz Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz wojna 2022 serwis wschodni Rosja Ukraina Europa Radosław Fogiel Marek Sawicki Andrzej Zybertowicz Paweł Kowal

Paweł Kowal: Ukraina walczy także o nasze bezpieczeństwo

- Putin uprawia propagandę, ponieważ są potwierdzone działania sprzeczne z prawem międzynarodowym. Teraz należy zająć się dokumentowaniem tych działań i wysyłaniem stałych sygnałów do jego otoczenia, że Zachód tego nie odpuści, ponieważ następna może być Polska i kraje bałtyckie - mówi na antenie Programu 1 Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Jedynka Ukraina Unia Europejska sankcje konflikty międzynarodowe Paweł Kowal koalicja obywatelska Sejm Mateusz Morawiecki

Poncyliusz: Putin będzie domagał się od prezydenta Ukrainy rezygnacji i poparcia nowych władz ukraińskich

- Myślę, że na każdym etapie możliwe są negocjacje. Jeśli w ciągu dwóch, trzech dni Rosjanie nie zatkną swojej flagi na Kijowie, to dla Władimira Putina będzie problem - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyliusz, politolog, historyk i publicysta, doktor habilitowany nauk społecznych, profesor ISP PAN, poseł KO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Paweł Kowal

Paweł Kowal: jeżeli dzisiaj nie zachowamy się poważnie, to niedługo będzie to nasza wojna

- Moim zdaniem Ukraińcy będą się bronili długo i Putin połamie sobie zęby na Ukrainie. Natomiast kluczem jest szybka reakcja Zachodu i Polski (...). Jeżeli dzisiaj nie zachowamy się poważnie, to niedługo to będzie nasza wojna - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej, były wiceszef MSZ, komentując rosyjską inwazję na Ukrainę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Ukraina Rosja serwis wschodni Paweł Kowal wojna 2022 Krzysztof Świątek Jedynka Ukraina

Jakie sankcje nałoży UE? Radosław Fogiel oczekuje zablokowania rosyjskich banków

- To powinny być jak najszersze sankcje, powinny dotyczyć działalności Nord Stream 2, a także odłączenia Rosji od międzynarodowego systemu bankowego, tak żeby zablokować transfery pieniężne i funkcjonowanie bezgotówkowe - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Zapowiedź sankcji wobec Rosji komentowali też zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Szrot i były wiceszef MSZ Paweł Kowal.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz serwis wschodni Rosja Ukraina Radosław Fogiel Paweł Szrot Paweł Kowal sankcje Unii Europejskiej POLSKA Trójka Ukraina

Konflikt Rosja-Ukraina. Paweł Kowal: wojna nie jest nieunikniona, zdecydują najbliższe dni

- Jeśli nie będzie twardej odpowiedzi Zachodu, jeśli nie będzie twardego "nie", to Władimir Putin będzie robił, co będzie chciał, będzie przesuwał granice - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, komentując kryzys na granicy rosyjsko-ukraińskiej. Podkreślił równocześnie, że "nigdy nie powiedziałby, że wojna jest nieunikniona".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Paweł Kowal ŚWIAT Europa Ameryka USA Rosja Ukraina NATO
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem