more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Kukiz

"Nie możemy przejść nad wojną do porządku dziennego". Politycy wskazali na elementy najbardziej potrzebne Ukrainie

Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli Bartosz Cichocki (ambasador RP na Ukrainie), Maciej Gdula (Nowa Lewica), Radosław Fogiel (przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Paweł Kukiz (Kukiz’15), Andrij Sadowy (mer Lwowa). Politycy poruszyli m.in. temat pomocy dla Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie pomoc Boże Narodzenie Rosja konflikty międzynarodowe ŚWIAT Europa Trójka Beata Michniewicz Maciej Gdula Paweł Kukiz Paweł Kowal Radosław Fogiel Bartosz Cichocki

Kukiz o postawie Macrona i Scholza ws. Rosji: jakiekolwiek gwarancje bezpieczeństwa dla terrorystów są niepoważne

- Jakiekolwiek gwarancje bezpieczeństwa dla terrorystów są niepoważne - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, przewodniczący Kukiz'15, odnosząc się do słów prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który wypowiedział się na temat przyszłych relacji z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Paweł Kukiz polityka Rosja Emmanuel Macron Olaf Scholz Beata Michniewicz

Tyszka odchodzi z Kukiz'15. Jest komentarz lidera ugrupowania. "Od pół roku nie było go w Sejmie"

"Dziękuję Pawłowi Kukizowi za wiele lat współpracy" - napisał na Twitterze Stanisław Tyszka. W oficjalnym oświadczeniu poseł tłumaczy, że decyzję podjął w wyniku "wydarzeń, które przybrały obrót niekoniecznie wskazujący na możliwość kontynuowania jego misji". Tyszka będzie teraz posłem niezrzeszonym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Tyszka Paweł Kukiz polityka Sejm

Kukiz nie wyklucza startu ze Zjednoczoną Prawicą. Stawia jednak warunek

– Tak, jak było w umowie, został powołany zespół ds. zmiany ordynacji wyborczej i mamy ten projekt, ale zmiana ordynacji w tej kadencji Sejmu nie wchodzi w grę –  mówił w Programie 3 Polskiego Radia lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Dodał, że jeśli miałby startować wspólnie ze Zjednoczoną Prawicą w przyszłym roku, to wpisanie nowej ordynacji do programu wyborczego byłoby jednym z warunków współpracy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz polityka Beata Michniewicz Trójka ordynacja wyborcza wybory w Polsce zjednoczona prawica

"Trzeba być etycznym bandytą". Kukiz o sugestiach Tuska ws. afery podsłuchowej

Trzeba być etycznym bandytą, żeby zarzucać Kaczyńskiemu, który stracił brata w Smoleńsku, że Rosjanie pomogli mu w przejęciu władzy w Polsce - powiedział Paweł Kukiz, komentując sugestie Donalda Tuska o powiązaniach Prawa i Sprawiedliwości z Kremlem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Donald Tusk afera taśmowa afera podsłuchowa Paweł Kukiz

Jednoznaczna zapowiedź Kukiza ws. immunitetów. "Część osób nie czuje nad sobą żadnego bata"

- Sam fakt posiadania pełnego immunitetu od wszystkiego powoduje, że część z tych ludzi może czuć się bezkarnymi i nie czuć nad sobą żadnego bata - stwierdził Paweł Kukiz. Tym samym zapowiedział, że jeśli PiS złoży projekt zniesienia immunitetu, jego ugrupowanie taki projekt poprze. W jego opinii "zakończyłoby to nadużycia polityków i sędziów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz immunitet polityka

Małgorzata Paprocka: liczę, że ustawy o sądach pokoju zostaną szybko uchwalone

Obrady sejmowej podkomisji ds. sądów pokoju zostały odroczone do jutra. Dziś miała ona pracować nad projektem ustawy dotyczącym przepisów wprowadzających. Opozycja wnioskowała o jego odrzucenie w całości. - Liczę, że ustawy o sądach pokoju zostaną szybko uchwalone - mówi portalowi PolskieRadio24.pl minister w Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka.  
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda PiS Paweł Kukiz

Zapowiedź wiceszefa MS ws. projektu reformy sądów. Dokument zostanie poszerzony o komponent sędziów pokoju

Przedstawimy poprawiony projekt reformy sądów powszechnych, poszerzony o komponent sędziów pokoju. Planujemy dokończyć prace w ciągu kilkunastu najbliższych dni - zapowiedział wiceszef MS Sebastian Kaleta. Wyraził także nadzieję, że projekt zostanie poparty zarówno przez PiS, jak i Pawła Kukiza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sebastian Kaleta Paweł Kukiz reforma sądownictwa

Instytucja sędziów pokoju. Wiceminister sprawiedliwości: nie blokujemy tego projektu

Wprowadzenie instytucji sędziów pokoju wg modelu, który proponuje Paweł Kukiz wymaga zmiany konstytucji - twierdzi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski. Jak wyjaśnił, jego partia "nie jest żadnym blokującym", jednak sędziów pokoju nie można wprowadzić "w oderwaniu od planów reformy sądów powszechnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Paweł Kukiz Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa