more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz: im bardziej Rosja ucierpi w tym konflikcie, tym lepiej dla całego świata

- Tak jak w 1920 r. obroniliśmy Europę przed zalewem kacapstwa ubranego w ideologię komunistyczną, tak podobne zadanie spełnia w tej chwili Ukraina. Europa nigdy nie doceniła wtedy naszego poświęcenia, podobnie nie docenia teraz poświęcenia Ukraińców - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, przewodniczący koła poselskiego Kukiz’15 - Demokracja Bezpośrednia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojsko Dorota Kania Paweł Kukiz

"To oni wyhodowali Putina, jesteście współwinni zbrodniom". Kukiz oskarża Zachód i polskie partie liberalne

- Od lat było wiadomo, że polityka administracji Obamy, że polityka Francji i Niemiec, a także liberalnych partii w Polsce buduje potwora. To oni wyhodowali Putina. Oni go zbudowali. Jesteście współwinni zbrodniom, które dokonują się na Ukrainie - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, lider formacji Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Kukiz Ukraina Rosja Władimir Putin wojna na Ukrainie wojna 2022

"Poddanie się UE w zamian za pieniądze to zdrada i podłość". Kukiz komentuje spot Tuska

- To, że Solidarna Polska robi reformę sądownictwa w sposób dramatyczny - to jedna sprawa, ale z drugiej strony - poddanie się absolutnie UE w zamian za pieniądze to jest po prostu zdrada i podłość - mówił w Polsat News Paweł Kukiz, odnosząc się do spotu nt. środków z Funduszu Odbudowy, zamieszczonego przez Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Paweł Kukiz Donald Tusk Unia Europejska

Komisja ws. Pegasusa. Sachajko o "twardych warunkach" Kukiza

Paweł Kukiz chce powołania komisji, która systemowo zbadałaby działania polskich służb ws. inwigilacji, jej powołanie utrudnia jednak opozycja. - Paweł Kukiz postawił twardy warunek, by ta komisja nie była wykorzystywana do walki politycznej - skomentował w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kukiz'15 pegasus Paweł Kukiz Jarosław Sachajko Piotr Gociek Sygnały Dnia

Sejmowa komisja ds. Pegasusa. Monika Pawłowska: dużo hałasu o nic

- Jeżeli nawet Pegasus był wykorzystywany, to zapewne zgodnie z prawem - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Monika Pawłowska, przekonując, że powołanie sejmowej komisji śledczej to "wiele hałasu o nic". - Wolałbym, by komisja powstała, zawsze przy okazji jej prac mogą wyjść dodatkowe informacje - odpowiadał zaś poseł Paweł Szramka z KP Polskie Sprawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Stanisław Janecki pegasus służby specjalne komisja śledcza Paweł Kukiz podsłuchy

"Kukiz określił horyzont czasowy". Politolog ocenił szanse na powstanie komisji

- Inicjator powołania komisji nadzwyczajnej ds. wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus, czyli Paweł Kukiz, określił pewien horyzont czasowy. W ciągu miesiąca będziemy mieli wiedzę, czy komisja powstanie, czy nie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby specjalne bezpieczeństwo pegasus komisja śledcza opozycja Paweł Kukiz Kukiz'15 Borys Budka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość polityka POLSKA

Kukiz zdradził kulisy spotkania z Budką. "Albo jest nienormalny, albo coś knuje"

"Powiem szczerze: albo Budka jest nienormalny, albo coś knuje i dąży do rozwalenia pomysłu komisji śledczej ds. podsłuchów" - napisał w swoich mediach społecznościowych lider Kukiz'15. Jest to odpowiedź na sugestię polityków PO, którzy w rozmowie z "Wprost" wspomnieli, że ich formacja miała udział w odwodzeniu Pawła Kukiza od pomysłu przyspieszonych wyborów, na które ten rzekomo nalegał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz Borys Budka PO polityka
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem