more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Mucha

Paweł Mucha: Polska nagłaśnia i mówi o wszystkich zbrodniach wojennych na Ukrainie

- Nie ulega wątpliwości, że z żadnego innego państwa europejskiego nie idzie tak ogromne wsparcie, jak z Polski dla Ukrainy. Rola Polski jest kluczowa w przypadku kształtowaniu wspólnego stanowiska, które później jest stanowiskiem NATO czy UE - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Krzysztof Świątek Paweł Mucha Andrzej Duda Ukraina Rosja

Rosja odpowie na incydent z udziałem ambasadora? Mucha: mogą się zdarzyć prowokacje

– Wiem, że emocje były ogromne, ale naruszenie nietykalności cielesnej nie powinno mieć miejsca – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta RP, komentując wczorajszy incydent przy Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Ambasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany czerwoną farbą. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Mucha Trójka Beata Michniewicz Rosja wojna 2022 Warszawa dyplomacja

Paweł Mucha: Polska jest dziś adwokatem Ukrainy

- Jesteśmy bezpośrednim sąsiadem Ukrainy. Jesteśmy kluczowym państwem, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. A z drugiej strony - mamy szczególnie serdeczne i bliskie relacje z Ukraińcami, bezprecedensowa jest ta pomoc milionom Ukraińców, którzy trafili do Polski. To wszystko przekłada się na to, że sprawy ukraińskie często są wzmacniane na forum międzynarodowym przez głos płynący z Polski - mówił w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, społeczny doradca Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Paweł Mucha Ukraina wojna na Ukrainie Jedynka Ukraina Piotr Gociek

Paweł Mucha o posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego

- Podczas Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda będzie zapoznawał uczestników m.in. ze stanowiskiem USA w sprawie przyśpieszenia realizacji kontraktów oraz o obecności wojsk amerykańskich w Polsce - informuje na antenie Programu 1 Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Gójska Joe Biden Joe Biden w Polsce relacje polsko-amerykańskie wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Jedynka Ukraina Paweł Mucha Andrzej Duda

Paweł Mucha: w kwestii bezpieczeństwa jesteśmy kluczowym państwem na wschodniej flance NATO

- Polska ma ogromną znajomość spraw rosyjskich. I to jest nasz atut. Jesteśmy kluczowym państwem na wschodniej flance NATO, jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa. (...) Tę wiedzę wykorzystujemy we wszystkich formatach, stąd bardzo częste, inspirowane przez Polskę, ale także w bliskim kontakcie z Zachodem, nasze zaangażowanie w kwestie bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Mucha (doradca prezydenta RP). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka ŚWIAT Unia Europejska służby i bezpieczeństwo NATO Rosja Ukraina Andrzej Duda dyplomacja Paweł Mucha

Mucha o wyroku TSUE: wydanie orzeczenia nie oznacza automatycznej utraty środków przez Polskę

– Taki pogląd jest absolutnie fałszywy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha. Doradca prezydenta w Kancelarii Prezydenta był pytany, czy orzeczenie TSUE przesądza, że Polska zostanie pozbawiona unijnych pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Mucha Trójka Unia Europejska Beata Michniewicz Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska prawo fundusze unijne fundusze europejskie

Konflikt na Ukrainie. Mucha: obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia militarnego dla Polski

- Sytuacja napięcia na granicy polsko-białoruskiej i zagrożenie związane z interwencją rosyjską na Ukrainie to są sprawy analizowane w kontekście bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i stąd bardzo mocny nasz głos wsparcia dla Ukrainy - powiedział w Polskim Radiu 24 doradca prezydenta Paweł Mucha. - Z perspektywy bezpieczeństwa Polski, pan prezydent mówił publicznie, że nie mamy informacji, które by wskazywały na bezpośrednie zagrożenie militarne dla Polski - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Mucha Stanisław Janecki Ukraina Rosja Białoruś serwis wschodni

Paweł Mucha o działaniach Mińska na granicy: będą polegały na hybrydowej aktywności

- Trwają dyskusje dotyczące artykułu 4. Traktatu Północnoatlantyckiego. Prezydent jest w stałym kontakcie z premierem, z naszymi sojusznikami, z NATO - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia społeczny doradca Prezydenta RP Paweł Mucha. Jak zaznaczył "działania na granicy będą polegały na hybrydowej aktywności". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica kryzys na granicy imigranci w Europie migracja Aleksander Łukaszenka NATO Unia Europejska prezydent Andrzej Duda Paweł Mucha bezpieczeństwo

"Dyskusja na temat przyszłości Unii". P. Mucha o szczycie RE

To nie jest problem relacji Polska-Unia Europejska. To jest problem decyzji obywateli UE, w jakim kierunku chcemy, żeby UE ewoluowała – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta przed szczytem Rady Europejskiej, na którym poruszony ma zostać m.in. temat praworządności. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Mucha Trójka Unia Europejska konstytucja Trybunał Konstytucyjny Beata Michniewicz
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem