X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Siwek

Joanna Gromek-Illg: Szymborska nie miała problemów z ego

- Chciałam się zmierzyć z taką popkulturową personą Szymborskiej. Starałam się pokazać tę drugą jej stronę - osoby uważnej, empatycznej, bardzo zaangażowanej w relacje z ludźmi i przyjaciółmi. Jeżeli choć trochę uda mi się zachęcić czytelników do powrotu do poezji Szymborskiej, to ten cel będzie spełniony - mówiła w Dwójce Joanna Gromek-Illg, autorka książki "Szymborska. Znaki szczególne. Biografia wewnętrzna".
Zobacz więcej na temat:  Wisława Szymborska Paweł Siwek Dwójka poezja

Pin Park & kinoMANUAL: robimy ukłon w stronę lat 60. i 70.

- "Domówka z Dwójką" jest nie tylko transmitowana przez radio, ale ma też swoją wizualną formę. Zastanawialiśmy się więc, jak do tego podejść. Inspirację przyniosły telewizyjne nagrania, realizowane w Bremie w latach 60. i 70., gdzie występowało się w studio bez publiczności, a w tle był dość intensywny, psychodeliczny obraz - mówił w Dwójce Maciej Bączyk, członek zespołów Pin Park i kinoMANUAL, współgospodarz najbliższej "Domówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Dwójka Paweł Siwek

"Tamara Łempicka pieczołowicie konstruowała własną biografię"

- Starałam się uchwycić dwoistość jej natury i złożoność życia, bo przywykliśmy do jednostronnego, spłaszczonego obrazu Tamary Łempickiej jako tej, która jest sprawcza i nad wszystkim panuje - mówiła w "Poranku Dwójki" Małgorzata Czyńska, autorka biografii jednej z najsłynniejszych na świecie i najbardziej kontrowersyjnych polskich malarek.
Zobacz więcej na temat:  Tamara Łempicka Dwójka Paweł Siwek

Equilibrium String Quartet na Domówce. "Kameralne dzieła Elsnera są niezwykłe"

- Elsnera spotkała historyczna niesprawiedliwość, ponieważ jest przysłonięty geniuszem Chopina. A jego kameralne utwory są bogate w tak niesamowitą melodyjność i śpiewność, że jest to muzyka warta uwagi - mówiła w Dwójce Sulamita Ślubowska, skrzypaczka i członkini zespołu Equilibrium String Quartet, który w sobotę (21.11) będzie gospodarzem "Domówki w Dwójce".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Dwójka Paweł Siwek kwartet smyczkowy KULTURA Józef Elsner

Bartosz Skaldawski: zabytki są kotwicą dla pamięci historycznej

- Poprzez naszą kampanię chcemy zwrócić uwagę na problematykę niszczenia obiektów zabytkowych. Będziemy pokazywać obywatelom, jakie szkody mogą wynikać dla zabytków i co można zrobić, żeby im przeciwdziałać - mówił w Dwójce Bartosz Skaldawski o akcji "Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj" zainaugurowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Zobacz więcej na temat:  zabytki Narodowy Instytut Dziedzictwa Dwójka Paweł Siwek architektura

22. odsłona Kina Na Granicy - tym razem przenosi się do internetu

- Życie zweryfikowało nasze plany, uświadomiło nam kruchość tego świata. Zmieniło kompletnie nasz świat i ta zmiana może nie jest aż tak ważna. Najważniejsze jest nasze życie i zdrowie - mówiła na antenie Dwójki Jolanta Dygoś. Wydarzenie - mimo zmienionej formuły - ma jednak nadal łączyć ponad symbolicznymi granicami. W dniach 23-29 listopada będą dostępne pokazy starannie wyselekcjonowanych najnowszych filmów czeskich, słowackich i polskich. 
Zobacz więcej na temat:  kino Dwójka Paweł Siwek

Muzyczny hołd Sinfonietty Cracovii w 87. rocznicę urodzin prof. Pendereckiego

- Gustav Mahler kiedyś powiedział wspaniałą rzecz, że "tradycja to nie jest pielęgnowanie popiołów, ale kultywowanie ognia" i my nie chcemy tylko opłakiwać Profesora. Chcemy, by jego muzyka stała się jeszcze żywsza, żeby zagościła we wszystkich domach za pomocą naszego wydawnictwa - mówił na antenie Dwójki Jurek Dybał, dyrektor Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia.  
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Penderecki Dwójka Paweł Siwek

Instytut Mieczysława Wajnberga rozpoczyna działalność

- Okazało się, że Wajnerg nas bardzo łączy. Chcemy dużo rzeczy zrobić i zależy nam na wielu elementach przypominania Mieczysława Wajnberga jako kompozytora. Postanowiliśmy, że musi być instytucja w Polsce i muszą być miejsca w Warszawie, które będą mówiły "tak! Wajnberg jest stąd" - mówiła w Dwójce Maria Sławek - prezes Instytutu Mieczysława Wajnberga.
Zobacz więcej na temat:  kompozytor Paweł Siwek Dwójka KULTURA

"Tak zmienił się świat". Gra online Przystanku Niepodległość

- Punktem wyjścia do naszej gry było to, że chcieliśmy pokazać, w jaki sposób pojawienie się radia zmieniło życie przeciętnej rodziny i jak rodzina Marcińskich – bohaterów naszej gry – po pojawieniu się radioodbiornika zyskuje dostęp do różnych informacji - mówiła w Dwójce Gabriela Sierocińska-Dec, kierownik Działu Edukacji w Muzeum Historii Polski, o wirtualnej grze "Tak zmienił się świat".
Zobacz więcej na temat:  Przystanek Niepodległość Muzeum Historii Polski Dwójka Paweł Siwek 11 listopada