more_horiz
PR24 Portal
Section05

Paweł Soloch

PR24 "Polska stała się stolicą całego regionu". Soloch o przemówieniu Bidena

- Ta wizyta i słowa wypowiedziane przez prezydenta mocarstwa światowego siłą rzeczy mają wymiar globalny, ale też proszę zwrócić uwagę, jak bardzo Polska stała się stolicą co najmniej dla całego regionu, (...) jak ważnym krajem jest również z perspektywy państw zachodnich - mówił w Polskim Radiu 24 doradca prezydenta Andrzeja Dudy Paweł Soloch, komentując wizytę i wystąpienie Joe Bidena w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Soloch Joe Biden Joe Biden w Polsce polityka POLSKA dyplomacja Antoni Opaliński

Ofensywa dyplomatyczna prezydenta Dudy. Soloch: Ukraina potrzebuje wsparcia Zachodu

- Rosjanie ciągle mają większe zasoby niż Ukraińcy, stąd tak silny nacisk i potężne apele o dostarczanie sprzętu wioskowego. Rosjanie postawili na wariant prowadzenia wojny znany z odległej przeszłości, na wykrwawienie, wyniszczenie przeciwnika - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Soloch, doradca społeczny prezydenta RP, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joe Biden USA Andrzej Duda POLSKA polityka Paweł Soloch Mirosław Skowron

Paweł Soloch: różne okoliczności mogą wpłynąć na kształt wizyty Joe Bidena

- Mówi się o przygotowywanej przez Rosjan wielkiej ofensywie przeciwko Ukrainie. Jednocześnie nastąpiła dynamizacja przekazywania sprzętu ze strony Zachodu. Różne okoliczności mogą wpłynąć na ostateczny termin, kształt, formułę wizyty prezydenta USA w naszej części Europy - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Soloch, doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Soloch Joe Biden relacje polsko-amerykańskie wojna na Ukrainie Beata Michniewicz

Były szef BBN Paweł Soloch: Putin chyłkiem wycofuje się z nuklearnego wymiaru wojny

- Nie jest wykluczone, że Putinowi chodziło o zainicjowanie procesu, który prowadziłby do rozwiązań pokojowych po myśli Rosji. Rosja próbuje znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby zachować jej twarz jako mocarstwo, ale też uzyskać maksymalne korzyści względem Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Od kilku dni Rosja straszy "brudną bombą", której rzekomo mają użyć Ukraińcy.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina wojna na Ukrainie Władimir Putin broń jądrowa ŚWIAT Paweł Soloch wojna 2022 Europa

Mobilizacja w Rosji i groźby Putina. Szef BBN: musimy naciskać na wzmocnienie wschodniej flanki

- To świadczy o jakiejś porażce Putina, ale mamy do czynienia niewątpliwie z eskalacją - mówił szef BBN Paweł Soloch w rozmowie w Polsat News. Odniósł się tym samym do decyzji przywódcy Rosji o mobilizacji oraz wysyłanych gróźb nuklearnych. Decyzje Putina jak zaznaczył są też sygnałem dla Zachodu i dla Polski. "W związku z tą mobilizacją musimy naciskać na zwiększoną obecność sojuszniczą na flance wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Paweł Soloch Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Polskie wsparcie dla Ukrainy. Szef BBN: jesteśmy tymi, którzy wywierają presję na Unii Europejskiej

- Polska w każdym wymiarze wspiera i będzie wspierać Ukrainę. Nasz prezydent oraz rząd równocześnie podejmują w tej sprawie działania na szczeblu międzynarodowym. (...) Jesteśmy tymi, którzy wywierają presję na Unii Europejskiej - skomentował na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Paweł Soloch armia Grzegorz Jankowski

Spotkanie w BBN z udziałem prezydenta i premiera. Tematem sytuacja na Wschodzie

Wśród tematów spotkania w BBN z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego były bieżące sprawy bezpieczeństwa związane z sytuacją na Ukrainie i współpracą sojuszniczą. Jak dodano, poruszono również kwestie bezpieczeństwa energetycznego w wymiarze krajowym oraz europejskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda BBN Mateusz Morawiecki Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński Paweł Soloch wojna 2022

Wojna na Ukrainie. Szef BBN: Niemcy powinny zająć jasne stanowisko

- Niemcy są bardzo ważnym krajem, najważniejszym dla nas w Europie partnerem gospodarczym (...) należałoby życzyć sobie, aby zajęły jasne, zdecydowane stanowisko w tej wojnie - ocenił w rozmowie szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jak dodał w kwestii pomocy Ukrainie Berlin ma "jeszcze dużo do zrobienia".   
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Paweł Soloch

"To sygnał dla świata". Paweł Soloch o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie

- Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie miała duże znaczenie dla Ukraińców jako wyraz polskiej solidarności, ale była ona też sygnałem dla świata, dotyczącym konieczności pomocy Ukrainie - ocenił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Jak dodał, wizyta w Kijowie pokazała także bliskie relacje, łączące Andrzeja Dudę z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Ukraina Andrzej Duda Paweł Soloch wojna na Ukrainie