X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Paweł Szałamacha

Komisja Nadzoru Finansowego pod nadzorem NBP?

"Puls Biznesu" informuje, że podjęto już decyzję w sprawie przeniesienia KNF pod nadzór NBP. Pomysł oceniali w Pulsie Gospodarki Marek Dietl z Instytutu Sobieskiego, Adam Ruciński, prezes firmy doradczej BTFG i Wojciech Warski, przewodniczący Konwentu BCC, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  biznes ekonomia finanse giełda papierów wartościowych GOSPODARKA komisja nadzoru finansowego NBP Paweł Szałamacha

Czy wicepremier Morawiecki spełni oczekiwania?

– Mateusz Morawiecki otrzymał potężną władzę – powiedziała Anna Sarzyńska z tygodnika „W Sieci”. W audycji „Wróżenie z Faktów”, wraz z Romanem Imielskim z „Gazety Wyborczej”, odnieśli się m.in. do czwartkowej konferencji premier Beaty Szydło, która ogłosiła dymisję ministra Szałamachy oraz połączenie resortu finansów i rozwoju, na których czele stanął Mateusz Morawiecki. Skomentowali także inne wydarzenia na polskiej scenie politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Jarosław Kaczyński Łukasz Warzecha Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów Paweł Szałamacha rekonstrukcja rządu Roman Imielski rząd Beaty Szydło

Wyzwania stojące przed „superministrem” Morawieckim

O wyzwaniach, jakie stoją przed wicepremierem Mateuszem Morawieckim – nowym ministrem finansów i rozwoju oraz o tym, czy rzeczywiście uda mu się zrealizować ambitny program gospodarczy – w Debacie Dnia rozmawiali goście Grzegorza Osieckiego: dr Jakub Borowski z Credit Agricole i Szkoły Głównej Handlowej oraz red. Andrzej Stankiewicz z Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Stankiewicz Mateusz Morawiecki Paweł Szałamacha rząd Beaty Szydło

Publicysta Kazimierz Krupa o superministerstwie

Wicepremier minister rozwoju Mateusz Morawiecki będzie kierował Ministerstwem Finansów - poinformowała premier Beata Szydło. Szefowa rządu odwołała dotychczasowego ministra finansów, Pawła Szałamachę. Wicepremier Morawiecki stanie również na czele nowo utworzonego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, który będzie koordynował pracę resortów gospodarczych. – Na pewno jest to skupienie ogromnych uprawnień w jednych rękach – mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Krupa (publicysta ekonomiczny).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów Paweł Szałamacha rząd Beaty Szydło

Zmiany na czele resortów kluczowych dla gospodarki

Ministerstwo finansów, rozwoju i skarbu państwa to resorty kluczowe dla działania państwa. O tym, jaki wpływ na gospodarkę będą miały ostatnie zmiany w rządzie rozmawiali goście Pulsu Gospodarki: Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Ignacy Morawski (Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych) i Piotr Soroczyński (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rząd Beaty Szydło Ministerstwo Finansów budżet Polski Mateusz Morawiecki Paweł Szałamacha Ignacy Morawski

Zmiany w rządzie. Wzmocniona pozycja ministra Morawieckiego

Utworzony zostanie Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów, na którego czele stanie wicepremier Mateusz Morawiecki - poinformowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Szefowa rządu odwołała dotychczasowego ministra finansów, Pawła Szałamachę. W najbliższym czasie - jak mówiła - ma on przejść do innych "bardzo ważnych zadań"
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów Paweł Szałamacha rekonstrukcja rządu

Debata Dnia: rekonstrukcja rządu

Premier Beata Szydło dokonała zmian w Radzie Ministrów. Z rządu odszedł Paweł Szałamacha, a za kierowany przez niego resort finansów będzie odpowiadał Mateusz Morawiecki. Wicepremier będzie też nadal sprawował funkcję ministra rozwoju. O rekonstrukcji rządu w Debacie Dnia mówili Tomasz Wróblewski, publicysta i Piotr Skwieciński z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów Paweł Szałamacha Piotr Skwieciński polityka POLSKA premier Rząd RP Tomasz Wróblewski