X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Wojtunik

"Gazeta Polska": ludzie Tuska i Grasia w pralni Nowaka

Śledztwo ws. Sławomira Nowaka zatacza coraz szersze kręgi i na jaw wychodzą nowe fakty; dotyczą one osób, którym postawiono zarzuty odnoszące się do działania razem z Nowakiem w zorganizowanej grupie przestępczej, a które były związane z układem skupionym wokół Donalda Tuska i Pawła Grasia - pisze "Gazeta Polska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo polityka Sławomir Nowak Donald Tusk Paweł Graś Paweł Wojtunik

Były szef CBA odpiera zarzuty: zorganizowana zemsta i odwet

Paweł Wojtunik, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze zarzuty. Jak poinformował prok. Zbigniew Gabryś z Prokuratury Regionalnej w Krakowie, dotyczą m.in. niedopełnienia obowiązków, niszczenia dowodów i działania na szkodę interesu publicznego. - Jest to zorganizowana, skoordynowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA - komentuje zarzuty Wojtunik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBA Paweł Wojtunik polityka

"Nie pozwolę, żeby czynić CBA winnym za aferę Amber Gold"

Pięć godzin trwało przesłuchanie byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika przez sejmową komisję do spraw Amber Gold. Wojtunik zarządzał CBA w latach 2009-2015, podlegli mu funkcjonariusze przygotowali raport dotyczący bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej. Zalecano w nim, by znowelizować kodeks spółek handlowych tak, by ich prezesami nie mogli być przestępcy. "Informacja była przekazana, nie czuję się winny" - podsumowywał przesłuchanie Wojtunik.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Paweł Wojtunik CBA komisja śledcza

Amber Gold. "Nikomu nie zależało, aby cokolwiek ustalić"

- Paweł Wojtunik był na tyle inteligentny, że zrozumiał, iż nikt sobie nie życzy - zwłaszcza premier Tusk - by w tej sprawie grzebać. Zastosował się do ogólnej atmosfery – powiedziała w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodnicząca komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wasserman. O przesłuchaniu byłego szefa CBA Pawła Wojtunika przed komisją mówili także poseł Kukiz’15 Grzegorz Długi i członek komisji poseł PiS Jarosław Krajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold CBA Paweł Wojtunik POLSKA

"W sprawie Amber Gold CBA zrobiło, co mogło"

CBA zrobiło, co mogło w sprawie Amber Gold, co leżało w naszych kompetencjach - oświadczył b. szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik w środę przed komisją śledczą. W trakcie przesłuchania Jarosław Krajewski (PiS) pytał świadka m.in. o to, od kiedy miał informacje na temat Amber Gold. Posiedzenie komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. 
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sejm przestępczość CBA Paweł Wojtunik Tomasz Rzymkowski Jarosław Krajewski Marcin P.