more_horiz
PR24 Portal
Section05
Pekao

Wiceprezes Banku Pekao w Davos: potrzeba nawet 1,7 bln zł na polską transformację energetyczną

Nawet bilion siedemset miliardów złotych - tyle zdaniem wiceprezesa Banku Pekao Pawła Strączyńskiego może kosztować polska transformacja energetyczna do 2030 roku. Jednym z tematów dyskusji podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos jest globalna odpowiedź na zmiany klimatyczne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Pekao Jacek Sasin energetyka davos 2022 wojna na Ukrainie energia elektryczna energia odnawialna energia atomowa energia POLSKA polityka

Bank Pekao przedstawi nową ofertę depozytową. O ile podniesie oprocentowanie lokat?

- W najbliższych dniach bank przedstawi nową ofertę depozytową, po raz kolejny podniesiemy oprocentowanie lokat - przekazał PAP prezes Banku Pekao Leszek Skiba. - Obserwujemy, że banki już rywalizują o gotówkę, np. oferując wyższe oprocentowanie depozytów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Pekao kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy lokata terminowa depozyt stopy procentowe bank

Darmowe konto bankowe dla uchodźców z Ukrainy. Nowa oferta Banku Pekao

Bank Pekao wprowadził do oferty nowy bezpłatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy - Konto Pomocne, które jest przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy - poinformował bank. Konto będą mogły otworzyć osoby, które nie posiadają paszportu międzynarodowego czy dowodu osobistego ID Cards.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bankomaty konto kredyt konsumencki karta debetowa wojna na Ukrainie Pekao PKO BP bank lokata terminowa

Sektor bankowy spotka się ws. zamiennika WIBOR-u. Wiemy, kiedy to się stanie

- W tym tygodniu odbędą się spotkania sektora bankowego m.in. w sprawie zamiennika WIBOR-u, by lepiej zrozumieć poszczególne elementy zapowiedzianych rozwiązań - zapowiedział prezes Banku Pekao Leszek Skiba. Dodał, że na razie trudno oszacować wpływ zmian na wyniki banku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Pekao Mateusz Morawiecki kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy społeczeństwo POLSKA stopy procentowe stopy rynkowe

Jest dobra informacja dla oszczędzajacych. Banki podnoszą oprocentowanie kont i lokat

Część banków podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Od piątku oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych w PKO BP wzrosło do 0,5 proc. W Banku Pekao oprocentowanie standardowego konta oszczędnościowego od 4 maja wyniesie 1 proc., a konta premium - 1,2 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lokata terminowa oszczędności bank POLSKA społeczeństwo kredyt gotówkowy stopy procentowe stopy rynkowe bank centralny PKO BP Pekao mBank

Ułatwienia dla Ukraińców w polskich bankach: mniej formalności przy zakładaniu kont, przy przelewach, zakładaniu rachunków

Polskie banki przygotowały specjalne rozwiązania dla obywateli Ukrainy, mające ułatwić im funkcjonowanie w naszym kraju. Dla uchodźców z Ukrainy polskie banki wprowadzają ułatwienia dotyczące m.in. otwierania rachunków i kont oraz przelewów realizowanych z Polski na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki finanse Pekao PKO BP getin noble bank bankomaty

Wzrost PKB w IV kwartale 2021 r. wyniósł 6,7-6,8 proc. Bank Pekao: końcówka roku okazała się bardzo mocna

Dane z grudnia o produkcji przemysłowej oznaczają, że wzrost PKB wyniósł w IV kwartale 2021 r. 6,7-6,8 proc., a w całym 2021 r. sięgnął 5,6 proc. - wynika z komentarza Banku Pekao do piątkowych danych GUS. Ekonomiści tej instytucji stwierdzili, że grudniowe dane potwierdzają, że końcówka roku 2021 okazała się bardzo mocna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb Główny Urząd Statystyczny produkcja przemysłowa budownictwo Pekao

Koszt dekarbonizacji wyniesie ok. 64 tys. zł na osobę. Sasin: pora na oprzytomnienie brukselskich elit

- Liczę na oprzytomnienie europejskich elit w sprawie transformacji; unijni technokraci muszą zrozumieć, że forsowanie pakietu klimatycznego to katastrofalny błąd - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka węgiel Fit for 55 Unia Europejska Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych Pekao

ART. SPONSOROWANY Bank Pekao: 10 zasad cyberbezpieczeństwa na czas świątecznych zakupów

Okres świąteczny to czas spotkań, prezentów, upominków oraz… wzmożonej aktywności cyberprzestępców. W okolicy Mikołajek i Wigilii Bożego Narodzenia robimy w sieci mnóstwo zakupów, a tym samym jesteśmy częściej niż zwykle narażeni na cyberataki. Dlatego w ten szczególny czas Bank Pekao zwraca uwagę, aby pamiętać nie tylko o idealnych prezentach, ale też o właściwym zapewnieniu ochrony w internecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bank finanse Pekao GOSPODARKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem