more_horiz
PR24 Portal
Section05
Pekin 2022

Ceremonia zakończenia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 [POSŁUCHAJ]

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 dobiegły końca. Przez ostatnie dwa tygodnie Polskie Radio, będące Oficjalnym Nadawcą Radiowym ZIO, przeprowadziło ponad sto godzin transmisji, relacji, raportów i ciekawostek oraz przygotowało specjalny internetowy serwis olimpijski. Program 1 Polskiego Radia pożegnał się z Pekinem transmisją ceremonii zakończenia zimowych igrzysk. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie

Koniec igrzysk w Pekinie. Zgasł olimpijski ogień

Ostatniego dnia zimowych igrzysk w Pekinie w biegu na 30 km wystąpiła Izabela Marcisz i Magdalena Kobielusz, a w alpejskich zmaganiach drużynowych rywalizowali Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Michał Jasiczek i Paweł Pyjas. Odbyła się również ceremonia zamknięcia igrzysk. Zapraszamy do śledzenia relacji na PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Pekin 2022 narciarstwo alpejskie narciarstwo biegowe Biegi narciarskie narciarstwo zjazdowe igrzyska olimpijskie igrzyska

Brytyjki po raz drugi w historii najlepsze w curlingu

Reprezentacja Wielkiej Brytanii wygrała turniej kobiet w curlingu ostatniego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W finale Brytyjki pokonały Japonki 10:3. Brąz zdobyły Szwedki, które w meczu o trzecie miejsce zwyciężyły Szwajcarki 9:7. Brytyjki zdobyły drugie olimpijskie złoto w curlingu. Wcześniej były najlepsze w 2002 roku w Salt Lake City.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT curling

Podwójny medal niemieckich bobsleistów w czwórkach

Niemieccy bobsleiści zdobyli złoto i srebro w rywalizacji czwórek ostatniego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Zwycięstwo odnieśli Francesco Friedrich, Thorsten Margis, Candy Bauer i Alexander Schueller, którzy byli lepsi o 0,37 s od Johannesa Lochnera, Floriana Bauera, Christophera Webera i Christiana Raspa. Na trzecim stopniu podium stanęli Kanadyjczycy Justin Kripps, Ryan Sommer, Cameron Stones i Ben Coakwell (+0,79 s).
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT bobsleje

Polski mikst dziesiąty na koniec igrzysk. Triumf Austrii

Reprezentacja Polski zajęła 10. miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych w slalomie równoległym w narciarstwie alpejskim ostatniego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Michał Jasiczek i Paweł Pyjas odpadli w 1/8 finału, przegrywając z Norwegami. Punkty dla polskiej drużyny zdobyli Gąsienica-Daniel i Pyjas, a Łuczak i Jasiczek byli wolniejsi od rywali. Norwegowie awansowali dzięki lepszym czasom.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 sporty zimowe igrzyska olimpijskie igrzyska SPORT narciarstwo alpejskie narciarstwo zjazdowe Maryna Gąsienica-Daniel
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem