more_horiz
PR24 Portal
Section05
Pekin

Prześladowania katolików w Chinach. Władze zaostrzają kurs przed Wielkanocą, uprowadzono biskupa

W ostatnich dniach władze Chin zaostrzyły represje wobec Kościoła katolickiego. 7 kwietnia wywieziono samolotem w nieznanym kierunku biskupa Wenzhou (z prowincji Zhejiang) Shao Zhumina. Prawdopodobnie chciano mu w ten sposób uniemożliwić sprawowanie obrzędów Wielkiego Tygodnia. Katolicy w Chinach, nieuznający kontrolowanego przez rząd Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich, zmuszeni są działać w podziemiu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół katolicki Azja Chiny katolicyzm Pekin

Chłodne relacje UE-Chiny. Prof. Resende: polityka bezpieczeństwa dla Zachodu ważniejsza od interesów

Rosyjska agresja na Ukrainę i jej ciche poparcie ze strony Chin oznaczają dla Unii Europejskiej koniec jej prowadzonej od 20 lat merkantylnej polityki wobec niedemokratycznych reżimów w Moskwie i Pekinie - ocenia na łamach dziennika online "Observador" lizbońska politolog prof. Madalena Resende.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Chiny Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Moskwa Pekin

"Nie możemy oczekiwać, że Pekin nagle zmieni politykę". Ekspert PISM o relacjach rosyjsko-chińskich

- Nie możemy oczekiwać, że Pekin nagle zmieni swoje zdanie oraz politykę wsparcia retorycznego w organizacjach międzynarodowych, a także wobec Rosji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Marcin Przychodniak (PISM). Jak dodał, Chiny próbują prezentować relacje z Moskwą jako element zwykłej współpracy handlowej, którą dotychczas prowadziły i dalej będą prowadzić.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Azja Chiny Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Pekin Moskwa

Natalia Maliszewska: bardzo chciałabym wyjaśnić to, co się działo w Pekinie

- Bardzo chciałabym wyjaśnić wszystko to, co się tam działo i co myśmy przeżywali. To nie było tylko tak, że po prostu nie wystartowałam na swoim koronnym dystansie i że nie mogłam zaprezentować się tak, jakbym chciała - powiedziała o XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Natalia Maliszewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT igrzyska olimpijskie sporty zimowe Natalia Maliszewska Pekin short track

Polityczne rozmowy i sportowe emocje. Prezydent zakończył wizytę w Chinach

Prezydent Andrzej Duda zakończył trzydniową wizytę w Chińskiej Republice Ludowej, gdzie uczestniczył w ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Spotkał się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Chiny zadeklarowały chęć zacieśnienia współpracy gospodarczej z Polską, m.in. przy tworzeniu centrum logistycznego w naszym kraju.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chiny Pekin Azja Tomasz Sajewicz prezydent Andrzej Duda

Fortuna o medalu Kubackiego: to nie jest koniec, ale początek startów

- Uważam Kubackiego za bardzo doświadczonego skoczka. Cały czas mieliśmy nadzieję na dobry wynik Kamila Stocha. Mamy jeszcze dwie szanse, jest nadzieja, że będzie jeszcze jeden medal - komentował występ Dawida Kubackiego Wojciech Fortuna, medalista olimpijski z Sapporo. W audycji także komentarz ministra sportu Kamila Bortniczuka. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT sporty zimowe igrzyska olimpijskie Pekin Chiny kamil bortniczuk Dawid Kubacki

"Sportowcy najwyższych lotów". Premier pogratulował Dawidowi Kubackiemu

"Nasi skoczkowie swoimi dzisiejszymi kapitalnymi wynikami w Pekinie po raz kolejny udowodnili, że są sportowcami najwyższych lotów i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych" - napisał premier Mateusz Morawiecki, gratulując Dawidowi Kubackiemu zdobycia brązowego medalu na skoczni normalnej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki SPORT Pekin igrzyska olimpijskie Dawid Kubacki społeczeństwo

Chiny chcą pomóc przy budowie hubu logistycznego w Polsce. Andrzej Duda rozmawiał z Xi Jinpingiem

Chiny wyraziły chęć pomocy przy budowie hubu logistycznego w Polsce. To dzięki niemu nasz kraj mógłby stać się kluczowym węzłem w łańcuchu dostaw między Chinami a Europą. To właśnie takie deklaracje padły po spotkaniu Andrzeja Dudy i Xi Jinpinga, do którego doszło dziś w Pekinie. Według komunikatu wydanego przez stronę chińską, który został opublikowany przez agencję Xinhua, Chiny zadeklarowały też zwiększenie zakupów polskich produktów rolno-spożywczych.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Pekin Andrzej Duda kancelaria prezydenta

"Grecka tragedia". Paweł Zygmunt o wykluczeniu Natalii Maliszewskiej ze startu

- To grecka tragedia. Nie widziałem jeszcze nigdy w swojej karierze, żeby procedura w taki sposób potrafiła zniszczyć zawodnika i doprowadzić do tego, że nie może on wystartować na swoim koronnym dystansie - powiedział o wykluczeniu Natalii Maliszewskiej ze startu na dystansie 500 metrów w short tracku czterokrotny mistrz olimpijski Paweł Zygmunt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT sporty zimowe short track igrzyska olimpijskie Pekin Chiny Natalia Maliszewska
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem