more_horiz
PR24 Portal
Section05

PiS

Opozycja atakuje komisję ds. badania wpływów rosyjskich. Bochenek odpowiada

- Komisja weryfikacyjna spełnia kryteria demokratycznego państwa prawnego i wyzwala nas z wpływów rosyjskiej agentury, która jak widać po gwałtownych reakcjach określonych środowisk wciąż ma mocne wpływy w Polsce - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek, odnosząc się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. powołania komisji ds. badania wpływów rosyjskich.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna PiS Prawo i Sprawiedliwość opozycja koalicja obywatelska polityka Rosja POLSKA Rafał Bochenek Platforma Obywatelska

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. "Im więcej jasności w życiu publicznym, tym lepiej"

- To jest ustawa w dużej mierze analogiczna do tej komisji weryfikacyjnej działającej w kwestii reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - powiedziała poseł PiS Mirosława Stachowiak-Różecka w Programie 3 Polskiego Radia, odnosząc się tym samym do zarzutów opozycji dot. powstania komisji. Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli ponadto: Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta), Grzegorz Schetyna (PO), Krzysztof Gawkowski (Lewica), Marek Sawicki (Nowe PSL), Krzysztof Ciecióra (OdNowa).
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka POLSKA Sejm PiS PO PSL Beata Michniewicz

Jarosław Kaczyński: Polska nie może sobie pozwolić na to, by obóz patriotyczny przegrał wybory

"Prawdziwe myślenie wspólnotowe wyraża się też w trosce o to, by Polska mogła się spokojnie rozwijać, by prowadziła politykę, tak wewnętrzną jak i zewnętrzną, służącą polskiej racji stanu i naszemu interesowi narodowemu. Ale jak dobrze wiemy, te nasze dążenia do zbudowania Rzeczypospolitej na miarę naszych pragnień i aspiracji, nie wszystkim są w smak" - napisał w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej " Europy Zachodniej prezes PiS Jarosław Kaczyński. List opublikował portal niezależna.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński polityka

Nowy spot PiS: Donald Tusk zaprzecza... słowom Donalda Tuska. Kiedy mówił prawdę?

W trwającej już nieformalnej prekampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowy spot wyborczy. Tym razem ugrupowanie rządzące postanowiło skonfrontować Donalda Tuska z... Donaldem Tuskiem. W spocie zatytułowanym "Tusk kontra Tusk" pokazano dwie wypowiedzi byłego premiera, w których polityk jednoznacznie zaprzecza sam sobie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Platforma Obywatelska Donald Tusk kryzys na granicy

W Świdniku powstanie baza dla śmigłowców Wojska Polskiego? "Zabiegamy o to"

Dyrektor biura prezydialnego PiS Michał Moskal poinformował w piątek - po spotkaniu z wicepremierem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem - że w Świdniku na Lubelszczyźnie możliwe jest utworzenie nowej jednostki wojskowej. Miałaby pełnić funkcję bazy śmigłowców Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wojsko PiS armia żołnierze bezpieczeństwo Świdnik POLSKA

Radosław Fogiel z PiS w audycji "W samo południe"

Radosław Fogiel był gościem audycji "W samo południe" w Programie 1 Polskiego Radia. Poseł PiS poruszył kwestię przemówienia szefa parlamentu Ukrainy w Sejmie RP o Wołyniu, a także odniósł się do wzbudzającego kontrowersje wykładu prof. Jana Grabowskiego pt. "Polski (narastający) problem z historią Holokaustu", który odbędzie się 30 maja w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel PiS Prawo i Sprawiedliwość polityka POLSKA Jan Grabowski historia Polski II wojna światowa Holokaust