X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
PiS

"Trzeba opanować tę anarchię". Prezes PiS zapowiedział dalsze zmiany w sądownictwie

Sąd Najwyższy będzie niewielki, jego zadaniem będzie porządkowanie orzecznictwa; kasacje będą w dużych sądach regionalnych; sądy, które dotąd były sądami rejonowymi, będą filiami sądów okręgowych - zapowiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do reformy sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka sądownictwo Jarosław Kaczyński Sąd Najwyższy

"Będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu". Fogiel o rekonstrukcji rządu

– Rekonstrukcja rządu będzie niewielka, nie chciałbym, żeby cała ta sytuacja urastała do jakiejś rangi rewolucyjnej. Rząd funkcjonuje, to są jedynie zmiany wymuszone zmianami koalicyjnymi. Całość procesu będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel Krzysztof Gawkowski Paweł Soloch Beata Michniewicz Trójka POLSKA polityka Polskie Radio rekonstrukcja rządu Marcin Kierwiński rząd PiS

"Zaprezentował program, który fundamentalnie zmienia podejście". Arkadiusz Mularczyk chwali ministra rolnictwa

- Uważam, że pan minister Grzegorz Puda bardzo się stara i jest aktywnym ministrem. Nie tak dawno zaprezentował program dla rolnictwa, który fundamentalnie zmienia podejście do bardzo wielu obszarów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Arkadiusz Mularczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 rząd rekonstrukcja rządu

Przepisy tzw. ustawy antykorupcyjnej od kolejnej kadencji Sejmu. Schreiber: reguł nie zmienia się w trakcie gry

- Szereg rozwiązań w tzw. ustawie antykorupcyjnej zacznie obowiązywać od kolejnej kadencji. Chodzi o to, żeby nie zmienić pewnych reguł w trakcie gry - mówił przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, odnosząc się do głosowania w Sejmie nad poprawkami Senatu do ustawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka korupcja Kukiz'15 Prawo i Sprawiedliwość PiS Sejm ustawa prawo Łukasz Schreiber

"Porozumienie będzie wymagało wycofania się polskiego rządu z pewnych decyzji". Dr Onasz o konflikcie z UE

- Mamy do czynienia z dosyć racjonalnym, choć późnym krokiem wstecz - zapowiedzią, że coś będzie dokonywane, aby te relacje (polsko-unijne - przyp. red.) w jakiś sposób znormalizować - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz (politolog, Uniwersytet Łódzki).  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Polska w Unii Europejskiej PiS Komisja Europejska

Mosiński: z żadnego dokumentu nie wynika, że Polska przekazała UE kompetencje ws. sądownictwa

- Polska przestrzega głównych wartości UE, o których jest mowa w art.2 Traktatu o Unii Europejskiej. Nasz kraj przekazał instytucjom unijnym zgodnie z art. 5 tegoż traktatu pewne kompetencje, ale nie te, które rozpatruje Komisja Europejska czy TSUE - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS). Gościem "Dwóch stron" był również Artur Dziambor (Konfederacja). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja polityka Trybunał Konstytucyjny Polska w Unii Europejskiej Konfederacja Polexit

Echa orzeczenia TK. Politolog: doradcy Macrona mówią o zamachu na unijną praworządność

- Reakcje są dość gwałtowne, wręcz negatywne. Sam prezydent Francji stwierdził, że to bardzo poważna decyzja. Inni jego doradcy mówili wręcz o zamachu na praworządność w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Stefanik (politolog i europeista, korespondent polskich mediów we Francji). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka PiS Sejm Polska w Unii Europejskiej Trybunał Konstytucyjny konstytucja Francja