X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Andrzejewski

P. Andrzejewski: pedofilia jest frontem walki politycznej

- Rząd prawidłowo wystąpił z zaostrzeniem karalności przestępstw pedofilii. Mamy tutaj do czynienia z patologią tak starą, jak stary jest świat, ale nigdy nie robiono z tego frontu walki politycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, były senator PiS, komentując projekt ustawy ws. powołania specjalnej komisjii ds. pedofilii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Andrzejewski Krzysztof Grzybowski pedofilia Polskie Radio 24

Piotr Andrzejewski: sędziowie są sługami sprawiedliwości

Krajowa Rada Sądownictwa wyłoniła siedmioro kandydatów na stanowiska sędziowskie w Izbie Cywilnej Sądu Najwyższego. Teraz zajmie się rozpatrzeniem kandydatur do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. W Polskim Radiu 24 prace nad reformą sądownictwa komentował mecenas Piotr Andrzejewski, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Piotr Andrzejewski

Były senator: część prawników odmawia służby państwu

- Działalność opozycyjna części prawników, motywowana politycznie, działająca destrukcyjnie na funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości i funkcjonowaniu prawa w Polsce, stwarza zagrożenie dla realizacji naszych praw wynikających z konstytucji - powiedział Piotr Andrzejewski, były senator, były członek Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Andrzejewski Sąd Najwyższy Trybunał Stanu reforma sądownictwa Polskie Radio 24 sądownictwo

Sędzia TS: opinie KE nie zdominują polskiej konstytucji

Komisja Europejska w wydanym komunikacie poinformowała, że przeprowadzono "dogłębną analizę odpowiedzi udzielonej przez władze polskie na wezwanie do usunięcia uchybienia przesłane przez Komisję 2 lipca 2018 r. w odniesieniu do ustawy o Sądzie Najwyższym. Odpowiedź władz Polski nie rozwiała wątpliwości prawnych Komisji". - Unia może sobie takie opinie wydawać, ale nie zastąpią one i nie zdominują treści polskiej konstytucji, która odsyła do regulacji ustawowej. Z konstytucji i ustawy wynika praworządność naszego działania – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Piotr Andrzejewski sądownictwo Sąd Najwyższy

Eksperci chcą zmian w konstytucji. Komentarz

Wzmocnienie roli premiera kosztem kompetencji prezydenta – za takim rozwiązaniem w większości opowiedzieli się konstytucjonaliści, którzy zostali zapytani przez Prawo i Sprawiedliwość o zmiany dotyczące ustawy zasadniczej. W Polskim Radiu 24 komentarz Piotra Andrzejewskiego, prawnika, członka Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  konstytucja Trybunał Konstytucyjny Sejm Senat prezydent premier Prawo i Sprawiedliwość Piotr Andrzejewski

Reforma sądownictwa. Ekspert: jestem spokojny o powodzenie

Sejmowa komisja sprawiedliwości zakończyła prace nad przygotowanym przez prezydenta projektem nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło siedem poprawek, które zostały przyjęte. Komisja rekomendowała przyjęcie projektu. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Piotrem Andrzejewskim, członkiem Trybunału Stanu.  
Zobacz więcej na temat:  krs reforma sądownictwa Piotr Andrzejewski prezydent Andrzej Duda Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Prawo i Sprawiedliwość

Reforma KRS. "To nie może być samosterująca się kasta"

Nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nowelizacja ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych trafią teraz do prezydenta. Jak pisze w swoim komunikacie ministerstwo sprawiedliwości, które przygotowało reformę KRS, zwiększy ona stopień demokratyzacji trybu wyboru kandydatów do Rady oraz zobiektywizuje ten tryb, a także wprowadzi cywilizowane, europejskie standardy. O zmianach w Polskim Radiu 24 mówił Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa Piotr Andrzejewski krs

"To TK powinien rozstrzygać spory między organami państwa”

Sąd Najwyższy zajął stanowisko w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. Sędziowie uznali, że prezydent Andrzej Duda nie miał prawa ułaskawić obecnego koordynatora służb specjalnych, gdy ten był skazany jeszcze nieprawomocnym wyrokiem. Prezydent z prawa łaski skorzystał jesienią 2015 roku. O uchwale Sądu Najwyższego mówili w audycji Gorący Temat prof. Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie oraz sędzia i senator Piotr Andrzejewski.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy Mariusz Kamiński CBA Genowefa Grabowska Piotr Andrzejewski