X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Firan

Czy można nauczyć się rozsądnie wydawać pieniądze?

Ceny rosną, domowe budżety trzeszczą w szwach, coraz częściej mówi się o konieczności zaciskania pasa. Ale co to oznacza z punktu widzenia zwykłego człowieka i jego codziennych wydatków? Trzeba zrezygnować ze wszystkiego niepotrzebnego czy może przemodelować swoje myślenie na temat pieniędzy? Jak mądrze korzystać z tego, co zarabiamy?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo pieniądze wydatki oszczędzanie Piotr Firan Trójka

Polski kierowca kontra odcinkowy pomiar prędkości. Jaki błąd popełniamy?

Zaczęły się ferie, a więc i czas wyjazdów. Kierowcy, zresztą jak zawsze, powinni mieć się na baczności, tyle, że teraz podwójnie. Po wprowadzeniu nowego taryfikatora mandatów grzywny stały się bardziej dotkliwe. Jakby tego było mało, w coraz większej ilości miejsc działa odcinkowy pomiar prędkości. Jak zachowywać się, gdy się do niego zbliżamy i co zrobić, by uniknąć płacenia mandatu, radzi Łukasz Tymków z Polskiego Radia Kierowców.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Piotr Firan Trójka Polskie Radio Kierowców samochód szybkość Ferie zimowe przepisy drogowe fotoradar

Język polski dla obcokrajowców – prawdziwe wyzwanie

Język polski jest jednym z najtrudniejszych języków świata. Kilka lat temu w rankingu przeprowadzonym przez British Council uplasował się w pierwszej piątce pod względem trudności, jaką nauka naszego języka sprawia obcokrajowcom. Jak studenci z innych krajów radzą sobie w przyswajaniu tego języka i jak wygląda praca lektora języka polskiego?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Piotr Firan Trójka Monika Chrobak język polski poprawna polszczyzna nauka języków obcych edukacja

Impreza urodzinowa dla psa – normalny przejaw więzi czy spora przesada?

Dla najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest pies, jesteśmy w stanie zrobić wiele – podzielić się miejscem we własnym łóżku, wydawać spore sumy na jakościową karmę, a nawet wziąć wolny dzień w pracy, by pies nie czuł się samotny w domu. Są też właściciele, którzy dla swojego psa są gotowi zorganizować imprezę urodzinową. Gdzie jest granica w traktowaniu zwierząt jak ludzi?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Piotr Firan Trójka Rafał Muniak pies PSY wychowanie zwierzęta zwierzęta domowe

Czeszki pozbyły się z nazwiska końcówki "-ova"

Dawniej żona każdego Polaka o nazwisku Nowak była nazywana Nowakową, a córka – Nowakówną. Dziś takie końcówki w żeńskich nazwiskach stosują głównie starsze pokolenia. Co innego w Czechach – tam zwyczaj dodawania do żeńskich nazwisk końcówki "-ova" był usankcjonowany prawem. Zmieniło się to dopiero ponad tydzień temu. Projekt liberalizacji dotyczący metryk czeskich został przejęty przez parlament, podpisany przez prezydenta, a 1 stycznia 2022 roku zmiana weszła w życie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Piotr Firan Trójka Czechy języki obce kobieta mężczyzna feminizm

Ferie zimowe 2022 już za chwilę. Gdzie spędzimy je w tym roku?

Już za chwilę wyczekiwane przez najmłodszych ferie zimowe 2022. Uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego zimowy odpoczynek zaczynają już w najbliższy weekend. Czy ośrodki są już gotowe na przyjęcie wypoczywających? Jakie możliwości mają dzieci spędzające ferie zimowe w mieście?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo zima Piotr Firan Trójka Ferie zimowe wypoczynek szkoła dzieci młodzież Zakopane Tatry małopolskie Karpacz