X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Gliński

Iga Świątek dokonała niemożliwego. Czas na gratulacje i... tiramisu

Tenisowe zwycięstwa bez straty gema zdarzają się bardzo rzadko, nawet na etapie pierwszych rund turnieju. Tej sztuki dokonała jednak Iga Świątek i to w finale! Po wielkim rzymskim triumfie polska tenisistka przyjmuje gratulacje ze świata sportu a także od Prezydenta RP, wicepremiera Glińskiego i... czeka na tiramisu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Iga Świątek Piotr Gliński Zbigniew Boniek Urszula Radwańska Agnieszka Radwańska Łukasz Kubot Hubert Hurkacz WTA Andrzej Duda

Polski Ład dla kultury. Piotr Gliński: długo oczekiwana odbudowa Pałacu Saskiego stanie się faktem

"Pałac Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza w amfiladzie, to najważniejszy z symboli nieodbudowanej Warszawy, dzięki Polskiemu Ładowi jego długo oczekiwana odbudowa stanie się faktem" - napisał na Twitterze minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Ład KULTURA polityka Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Arcydzieła z Watykanu" na Zamku Królewskim. Gliński: piękna wystawa, nasycona ważnymi treściami

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się w czwartek uroczyste kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji pt. "Arcydzieła z Watykanu". - To piękna, nasycona szalenie ważnymi treściami, wystawa - ocenił wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Zamek Królewski Kościół Kościół i kultura KULTURA aktualności katolickie Watykan

"System wreszcie zauważy twórców". Artyści o projekcie ustawy dot. opłaty reprograficznej

- Mam nadzieję, że ustawa o uprawnieniach artysty zawodowego zostanie jednogłośnie przyjęta i system wreszcie zauważy twórców - powiedziała w czwartek reżyserka i scenarzystka Joanna Kos-Krauze. Pieniądze z tzw. opłaty reprograficznej wesprą najuboższych artystów - dodał pisarz Zygmunt Miłoszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego emerytura Piotr Gliński

"Czekamy na właściwe upamiętnienie zbrodni dokonanych w Gusen". Minister kultury o miejscu kaźni Polaków

- Wciąż czekamy na właściwe upamiętnienie przez rząd Austrii zbrodni dokonanych w Gusen - powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński w 76. rocznicę wyzwolenia obozów koncentracyjnych Mauthausen-Gusen.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA II wojna światowa historia Polski Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego społeczeństwo

"Była podobna do siły polskich powstań". Minister kultury o Konstytucji 3 maja

"Siła Konstytucji 3 maja była podobna do siły polskich powstań, które były powstaniami przegranymi, ale w efekcie doprowadziły do tego, że Polska przetrwała i odzyskała niepodległość" - napisał w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konstytucja 3 maja Piotr Gliński Zbigniew Ziobro Grzegorz Puda

"Akt wielkiej dojrzałości, ale zarazem akt tragiczny". Piotr Gliński o Konstytucji 3 maja

- Konstytucja 3 maja to wielkie osiągnięcie intelektualne i polityczne, akt niebywale nowoczesny i dojrzały jak na tamte czasy - mówił o Konstytucji 3 maja wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. W debacie poświęconej historycznej konstytucji Piotr Gliński przyznał, że jej podpisanie "to był wielki akt dojrzałości, obrony Rzeczpospolitej, a jednocześnie akt tragiczny, bo on nie mógł odwrócić procesów historycznych, które następowały". 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Piotr Gliński konstytucja 3 maja POLSKA KULTURA

Gliński podczas obchodów setnej rocznicy III powstania śląskiego: bez tego nie byłoby Polski niepodległej

- Bez śląskich powstań, bez tego czynu zbrojnego, który był jednocześnie i czynem politycznym i czynem kulturotwórczym, nie byłoby Polski niepodległej w tych granicach, które utworzyły się po roku 1922 - podkreślił we wtorek wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński historia Polski Śląsk społeczeństwo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA

"Chciałoby się zaraz wpuścić publiczność". Piotr Gliński o ofercie MNK i pracy ludzi kultury w czasie pandemii

- Ludzie kultury przygotowują ofertę dla publiczności i w tej sposób służą społeczeństwu w czasie pandemii – podkreślił w niedzielę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, który na przykładzie Muzeum Narodowego w Krakowie mówił o pracy na rzecz sztuki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński społeczeństwo KULTURA regiony małopolskie Kraków Koronawirus w Polsce COVID-19

Tokio 2020: olimpijczycy i piłkarze zostaną zaszczepieni. "Szczepionka nie jest warunkiem udziału w IO"

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych mają prawo do szczepień przeciwko koronawirusowi w pierwszej turze. To samo dotyczy członków kadry piłkarskiej reprezentacji Polski. Szczepienia nie będą jednak warunkiem udziału we wspomnianych imprezach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie Tokio 2020 Euro 2020 Mateusz Morawiecki Piotr Gliński koronawirus szczepienia Koronawirus w Polsce