X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Gliński

Piotr Gliński: resort kultury wystąpi o pogrzeb państwowy dla dra Jerzego Targalskiego

"Z wielkim smutkiem przyjąłem informację, że zmarł Jerzy Targalski - historyk, publicysta, działacz opozycji i współtwórca niezależnych wydawnictw w okresie PRL" - napisał na Twitterze minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Dodał, że resort wystąpi o pogrzeb państwowy dla Jerzego Targalskiego.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Targalski historia Polski pogrzeby śmierć Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Piotr Gliński POLSKA społeczeństwo

"Historyczna oprawa z nowoczesną formułą działania". Gliński w 40-lecie Centrum Rzeźby Polskiej

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku stawia na połączenie dbałości o historyczną oprawę z nowoczesną formułą działania, bogatym programem wystawienniczym i otwartością na międzynarodową współpracę - napisał wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński w liście do uczestników jubileuszu 40-lecia instytucji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA SZTUKA rzeźba Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Piotr Gliński: decyzja o odbudowie Zamku Królewskiego zaświadcza, jak ważna jest kultura i pamięć

Zamek Królewski w Warszawie kojarzy się przede wszystkim ze wspólnotą. Decyzja o jego odbudowie zaświadczała, jak ważna dla wspólnoty jest kultura i pamięć - powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Zamek Królewski Warszawa Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego społeczeństwo

"Wydarzenie Historyczne Roku". Znamy laureatów

W Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się we wtorek gala, podczas której ogłoszono laureatów 14. edycji plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku 2020". Zwyciężyły dwa projekty z Łodzi: wystawa "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" i obchody roku Jana Kowalewskiego. Trzecim laureatem jest Polska Biblioteka Muzyczna. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar wojna polsko-bolszewicka historia Polski Piotr Gliński Łódź

Muzeum Narodowe odzyskało cenny obraz - "Pod brzozami" Alberta Edelfelta

Muzeum Narodowe w Warszawie odzyskało zaginiony podczas drugiej wojny światowej cenny obraz fińskiego malarza Alberta Edelfelta. Obraz olejny "Pod brzozami/Dzieci w lesie brzozowym nad fiordem Haiko" z 1882 roku przez kilkadziesiąt lat przeleżał na strychu drewnianego domu w Łodzi. Prywatni posiadacze obrazu sprawdzili jego historię i postanowili przekazać go Muzeum Narodowemu w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Cenny obraz przez lata uznawano za stratę wojenną. Teraz trafił do Muzeum Narodowego

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński przekazał Muzeum Narodowemu w Warszawie obraz olejny "Pod brzozami/Dzieci w lesie brzozowym nad fiordem Haiko" autorstwa Alberta Edelfelta. Dzieło, które przed wojną znajdowało się w pałacu w Spale, zostało odnalezione w roku 2019 na strychu domu w Łodzi. Przez wiele lat obraz był uznawany za stratę wojenną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński II wojna światowa historia Polski społeczeństwo KULTURA SZTUKA malarstwo

Operowe odczytanie dramatu Norwida. Gliński: "Wandy" nie da się zrozumieć bez związku z chrześcijaństwem

- Wanda to Polska, a Polska to Wanda - mówił wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński podczas prapremiery opery "Wanda” na dziedzińcu arkadowym Zamku Królewskiego w Krakowie. - Dramatu "Wanda" Norwida, jak historii Polski, nie da się zrozumieć bez związku z chrześcijaństwem, z ofiarą - podkreślał wicepremier. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Piotr Gliński literatura KULTURA MUZYKA opera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Joanna Wnuk-Nazarowa

Inauguracja programu Szkolny Klub Sportowy. Piotr Gliński: przyrost wagi jest problemem w każdym wieku

- Przezwyciężenie konsekwencji pandemii w obszarze aktywności fizycznej jest wielkim wyzwaniem współczesnych czasów - mówił o tym minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Resort już po raz piąty zachęca dzieci i młodzież do aktywności fizycznej poprzez pozalekcyjne zajęcia sportowe w nowoczesnych formach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT edukacja ruch szkoła Piotr Gliński

"Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Wiesława Gołasa". Piotr Gliński żegna aktora

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński napisał, że z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o śmierci Wiesława Gołasa, znakomitego aktora, którego wiele ról na zawsze pozostanie w naszej pamięci, a przy tym patriotę ze wspaniałą kartą walki w Szarych Szeregach.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński śmierć POLSKA aktor FILM kino TEATR KULTURA Wiesław Gołas

KARPACZ 2021 "Realizujemy ponad 200 najróżniejszych inwestycji". Piotr Gliński o przedsięwzięciach resortu kultury 

- W tej chwili realizujemy łącznie ponad 200 najróżniejszych inwestycji, które poprawiają naszą siatkę muzealną, od budowy wielkich muzeów po najróżniejsze wsparcie dla innych istotnych muzeów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA polityka HISTORIA historia Polski muzeum Kresy Muzeum Historii Polski Pałac Saski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Adrian Klarenbach Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021

KARPACZ 2021 "Hołd wobec milionów polskich ofiar II wojny światowej". Piotr Gliński o odbudowie Pałacu Saskiego

- Naszym obowiązkiem, także współczesnym, jest kształtować polską suwerenność i bronić jej - mówił na Forum Ekonomicznym w Karpaczu wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Magdalena Gawin Pałac Saski II wojna światowa historia Polski społeczeństwo Warszawa