X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Piotr Gliński

Piotr Gliński: są sfery, w których II wojna nie została ostatecznie zamknięta

- Kwestia pamięci historycznej, sprawa odszkodowań i zwrotu utraconych dóbr kultury - to skutki II wojny światowej, które nie zostały przezwyciężone. Można powiedzieć, że w tych sferach wojna nie została ostatecznie zamknięta - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego, wicepremier prof. Piotr Gliński podczas otwarcia konferencji na temat II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski II wojna światowa Piotr Gliński Niemcy ZSRR Muzeum Historii Polski

Piotr Gliński: majowe głosowanie nie odbędzie się przez opozycję i marszałka Grodzkiego

– Nie można było lepiej przygotować kraju do wyborów. Opozycja zastosowała obstrukcję i uniemożliwiła ich przeprowadzenie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Wicepremier zapowiedział także rozszerzenie pomocy dla instytucji świata kultury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński wybory prezydenckie 2020 tarcza antykryzysowa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Trójka Beata Michniewicz

Piotr Gliński: trwa intensywny dialog wewnątrz Zjednoczonej Prawicy

- Rozmawiamy, cały czas sprawa jest otwarta - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Piotr Gliński, mówiąc o negocjacjach z Porozumieniem i ewentualnym utraceniu przez Zjednoczoną Prawicę większości przed głosowaniem ustawy o wyborach korespondencyjnych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Grzegorz Jankowski zjednoczona prawica wybory prezydenckie 2020 Prawo i Sprawiedliwość PiS

"Naszym obowiązkiem jest pamiętać ich historię". Piotr Gliński o więźniach Mauthausen-Gusen

- 75 lat temu więźniowie Mauthausen i Gusen zostali uwolnieni od straszliwej gehenny życia w obozach koncentracyjnych - lat katorgi i upodlenia. Dlatego naszym obowiązkiem jest pamiętać ich historię - wskazał wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego II wojna światowa III Rzesza HISTORIA niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne nazizm POLSKA

Otwarcie Zamku Królewskiego w Warszawie. Gliński: to czas nowej normalności polskiej kultury

- Ta "nowa normalność", bo tak nazywamy ten czas, jest także nową normalnością dla polskiej kultury - powiedział minister kultury Piotr Gliński podczas symbolicznego otwarcia Bramy Zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie, będącego głównym akcentem ponownego udostępniania zwiedzającym niektórych instytucji takich jak muzea, archiwa i biblioteki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński KULTURA Koronawirus w Polsce muzeum Zamek Królewski biblioteka

"Safe and Innovative Poland" Michał Góras: wyzwaniem dla Polski jest przyciągnięcie zagranicznych inwestycji

Polska Fundacja Narodowa rozpoczęła dziś międzynarodową kampanię informacyjną "Safe and Innovative Poland", będącą kontynuacją kampanii "Opowiadamy o Polsce". W jej ramach w najbardziej opiniotwórczych mediach Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii publikowane są teksty prezentujące Polskę jako kraj stabilny gospodarczo, ambitny oraz znaczący w swoim regionie, a także bezpieczny i otwarty na innowacje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Polska Fundacja Narodowa GOSPODARKA inwestycje zagraniczne inwestycje rozwój

Realizacja i rozliczenia projektów ministerstwa kultury. Maksymalne uproszczenie procedur

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w programach resortu realizowanych w 2020 roku. Mają one na celu wsparcie projektów, które uzyskały dotację, a ze względu na sytuację epidemiologiczną muszą ulec zmianom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA SZTUKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński pomoc pandemia Koronawirus w Polsce

"Lekcja historii". Publikacja Piotra Glińskiego w "The Wall Street Journal"

"Decyzje polityczne w związku z chorobą COVID-19 i jej skutkami są przez nas zawsze podejmowane ze świadomością i pamięcią o przeszłości jako źródle nie gotowych rozwiązań, ale bardziej refleksyjnego poszukiwania rozwiązań dla nowej rzeczywistości" - pisze w "The Wall Street Journal" wicepremier Piotr Gliński. Tekst jest częścią kampanii Polskiej Fundacji Narodowej "Safe and Innovative Poland".
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA Piotr Gliński POLSKA

Muzea, galerie sztuki i księgarnie "wracają do życia". Sprawdź, na jakich zasadach

Od 4 maja mogą wznowić działalność muzea, galerie sztuki, biblioteki, archiwa oraz księgarnie i księgarnie w galeriach handlowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś decyzję Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o stopniowym wznawianiu działalności niektórych instytucji kultury.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA muzeum galerie archiwum literatura Piotr Gliński POLSKA

"Spektakularny sukces". Dyrektor NCK o programie "Kultura w sieci"

- Narodowe Centrum Kultury jest włączone w program "Kultura w sieci", który odniósł spektakularny sukces. Cieszyłbym się jednak, gdyby epidemii nie było i działania pomocowe można było zrealizować inaczej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA internet Koronawirus w Polsce Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Rafał Wiśniewski Arkadiusz Gołębiewski

"Kultura w sieci" wsparciem dla artystów, twórców, instytucji

"Kultura w sieci" to program wsparcia dla artystów, twórców oraz instytucji, którzy ze względu na trwającą epidemię nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie. Środki mają być przeznaczone na zmianę formy upowszechniania działalności twórczej lub prezentacji jej efektów w elektronicznych kanałach komunikacji, przede wszystkim w internecie.
Zobacz więcej na temat:  Michał Montowski Agnieszka Kunikowska Narodowe Centrum Kultury Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystawa

Wielomilionowa pomoc, program "Kultura w sieci". Piotr Gliński odpowiada Zygmuntowi Miłoszewskiemu

- Wielomilionowa pomoc dla przedsiębiorstw z branży kultury, NGO-sów; program "Kultura w sieci" z budżetem 80 mln zł; większa pomoc socjalna MKiDN - to część działań MKiDN na rzecz ludzi kultury przypomnianych przez ministra Piotra Glińskiego w odpowiedzi pisarzowi Zygmuntowi Miłoszewskiemu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński KULTURA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"W maju wypłata pieniędzy z programu »Kultura w sieci«". NCK odpowiada na publikację "Wyborczej"

"Już w maju do ludzi kultury dotrą pieniądze z uruchomionego przez wicepremiera i szefa MKiDN Piotra Glińskiego programu »Kultura w sieci«" - poinformował w piątek dyrektor Narodowego Centrum Kultury dr Rafał Wiśniewski. Zapewnił, że rozpatrywanie wniosków trwa 24 godz. na dobę przez siedem dni w tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Piotr Gliński Narodowe Centrum Kultury Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gazeta Wyborcza POLSKA